anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błąd techniczny: kupujący mogą potrzebować od Ciebie faktury za zrealizowane zamówienia

woboteam
#9 Pomysłodawca#

Witam
Wczoraj allegro wysłało maila, że mieli problemy z aplikacją i sprzedający nie otrzymywali informacji o tym, że kupujący chce fakturę vat. Do zamówienia z 8 stycznia wystawiliśmy paragon fiskalny (nie było żadnej informacji o ty, że kupujący chce fv), oczywiście 13 lutego kupujący obudził się, że nie otrzymał faktury a zaznaczał przecież w formularzu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie można wystawić faktury do paragonu bez wcześniejszego podania numeru NIP. Co w takiej sytuacji zrobić? Jak wystawić w sposób legalny Panu fakturę?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

pecela
#16 Inspirator#

Zaproponuj fakturę imienną.

oznacz moderatorów

woboteam
#9 Pomysłodawca#

zapomniałem dodać, faktura na spółkę z o.o.

oznacz moderatorów

b-one2016
#8 Zapaleniec#

Legalnie to niemożliwe po konsultacji z księgowymi.

Mam ten sam problem 

Mamy płacić kolejne podatki od zapłaconych towarów które zostały nabite na kasę za pomyłki allegro 

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#
  • niech odeśle paragon, zrobic korektę, Ponownie sprzedać na fakture VAT.
oznacz moderatorów

woboteam
#9 Pomysłodawca#

teoretycznie tak, ale po 1, Pan chce fakturę z datą styczniową, tak jak płatność, a po 2 żeby to zrobić w sposób legalny to Pan powinien odesłać zamówienie (zrobić zwrot) a my po prostu zwrócić środki i kupujący powinien ponownie zakupić i zapłacić. Kupujący zamówiony produkt (w tym przypadku opaski) zużył i nie ma mowy o zwrocie. Pytanie dotyczyło sposobu zgodnego z prawem, wiadomo, że można zastosować różne rozwiązania

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Co moderatorzy na to? Również dostałem taką informację - rozumiem, że allegro nakłania teraz sprzedawców do złamania prawa i wystawienia faktur? 

 

oznacz moderatorów

Firma-Polmer
#11 Animator#

No właśnie ja też się zacząłem zastanawiać i po konsultacji z księgową jednoznacznie stwierdziła, że wystawienie takiej faktury będzie złamaniem przepisów skarbowych. 

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Znam kogoś z kontem prywatnym, używanym praktycznie tylko do wystawiania aukcji charytatywnych na WOŚP, który też dostał takiego maila.

Gubi się to biedne Allegro strasznie

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@AGLOPRIMA2   dlaczego biedne? Prędzej łapczywe, nabrało "żarełka" (funkcji, opcji, zmian dostaw itp itd) i się dławi po prostu bo mozliwości przerobowe są mniejsze niż jego apetyt.

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

@AptekaNatolinska 

to "biedne" był w bardzo dużym cudzysłowie 😏

oznacz moderatorów

FishBeat
#12 Orędownik#

Przyłączam się do pytania, mam ten sam problem.

oznacz moderatorów

woboteam
#9 Pomysłodawca#

a może się pracownik allegro wypowie w tym temacie, bo nadal problem nie został rozwiązany, a ma go myślę, że kilkadziesiąt jak nie kilkaset osób...

oznacz moderatorów

b-one2016
#8 Zapaleniec#

Hallo Allegro masz nadal nierozwiązany problem! 

Gdzie jest odpowiedz? Czemu przerzucacie problemy na sprzedających które wynikają z Waszych błędów ?

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Allegro powinno parcypować w kosztach naprawy tej sytuacji i dobrze o tym wie, dlatego nabrało wody w usta, jak można tak palić frana.

oznacz moderatorów

tagoga17
#10 Popularyzator#
Mam ten sam problem. Opisałam go tutaj https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/klient-chce-faktur%C4%99-ale-all.... Wypowiedź moderatora też tu jest, ale nic nie daje. Rozmawiałam też telefonicznie z innymi konsultantami i ich wypowiedź jest następująca : Bardzo nam przykro za zaistniałą sytuację ... blablabla", to najczęściej od nich słyszałam, tylko co my z tego ich przepraszania mamy.. problemy podatkowe... i jeszcze to: "Musicie się dogadać, my nic nie możemy zrobić w takiej sytuacji". Czyli kolejny raz umywają ręce.
oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@tagoga17 @Halfrunt 

kosztem naprawienia tych błędów obciążcie Allegro. FV i do siedziby firmy a jak nie zapłacą to straszcie windykacją. Przecież Allegro samo uznaje, że to dobra metoda rozwiązywania problemów 🙂

oznacz moderatorów

b-one2016
#8 Zapaleniec#

Halllloooo  allegro gdzie jesteś ?????

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@b-one2016 Moją odpowiedź na ten temat znajdziesz tutaj.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów