anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błędne łączenie produktów

BEZPIECZNEZAMKI
#9 Pomysłodawca#

Witam kolegów i koleżanki, jestem tu nowa. Posiadam taki sam problem jak wy, jako sprzedawca. ALLEGRO notorycznie źle łączy moje produkty podpinajac pod nie albo produkty o innych rozmiarach albo innych firm co skutkuje nieporozumieniami oraz spadkiem sprzedaży, a i jeszcze jakości ponieważ odpinam non stop te bzdury. Czy Wasze problemy zostały rozwiązane? Jak sobie z tym radzić. ? Allegro nie pomaga, ludzie na czacie mało zorientowani, strata czasu ogromna... pozdrawiam. BEZPIECZNEZAMKI. 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

konto zamknięte
Nie dotyczy

@BEZPIECZNEZAMKI nie pozostaje nic innego jak zgłaszanie. Najlepiej przez formularz kontaktowy, wtedy muszą dać Ci odpowiedź, dlaczego nic nie zrobili. 🙂

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@BEZPIECZNEZAMKI, mogłabyś podać przykłady ofert, które według Ciebie są źle połączone? Poproszę odpowiedni dział o weryfikację. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

BEZPIECZNEZAMKI
#9 Pomysłodawca#

8809547626 - to jest przykład aukcji , gdzie wyświetlają sie dwa różne produkty co wprowadza klienta w błąd. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@BEZPIECZNEZAMKI Usunęliśmy błędnie powiązany produkt.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

BEZPIECZNEZAMKI
#9 Pomysłodawca#

dziękuję, ale to rozwiązuję problem jednorazowo, ponieważ przy wystawianiu ofert cały czas tak się dzieję, 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@BEZPIECZNEZAMKI pamiętam był podobny temat ze śrubami. Mimo, że w katalogu Allegro były wszystkie rodzaje, oferty pewnego sklepu były łączone z jednym, błędnym, produktem.

Czy u Ciebie chodzi o komplet wkładek, które łączone są z jednym produktem?

Mogę jedynie podpowiedzieć tak:

  1. Produkty musisz łączyć ręcznie przez wyszukiwarkę, wyszukiwać po wszystkich możliwych słowach kluczowych, jeżeli nic nie znajduje
  2. Jeżeli masz EAN, a nie możesz wyszukać produktów, ale Allegro jakimś cudem dalej łączy z błędnym produktem, to pewnie ktoś go stworzył w błędnej kategorii. Nie wyszukasz go, jeżeli minęło 12 godzin od wystawienia (zmiana kategorii jest zablokowana), wtedy taki produkt można wyszukać jedynie podczas wystawiania nowej oferty, żeby zgłosić w nim błąd/zmianę kategorii

Byłoby trochę łatwiej naprowadzić, gdybym miał konkretną ofertę.

Ta produktyzacja to ciągłe problemy...

oznacz moderatorów

BEZPIECZNEZAMKI
#9 Pomysłodawca#

przepraszam za ten czas ale za dużo do ogarnięcia 🙂

8809547626  - to jest przykładowa oferta gdzie jest źle powiązany produkt, wprowadza to klienta w błąd. nie będe jej zmieniać przez kilka dni, żebyś mógł na spokojnie zobaczyć o co chodzi. 

z góry dziekuję bardzo

 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@BEZPIECZNEZAMKI Czy te wkładki mają kod EAN? Przy produktach bez EANu automatyczne połączenia z produktami wariują i trzeba ręcznie je łączyć, żeby mieć spokój - EAN twardo określa połączenie z produktem, więc powstaje mniej błędów.

Możesz wyszukać produkt wpisując Mul-T-Lock 31/40?

Najbardziej pasuje mi ten produkt do tej oferty, którą wskazujesz.

DarkStoorM_0-1615566726521.png

Nie wiem jak te automatyczne połączenie to zrobiło, że połączyło Twoją ofertę z całkiem innym produktem:

DarkStoorM_1-1615566782410.png

 

oznacz moderatorów

BEZPIECZNEZAMKI
#9 Pomysłodawca#

cały czas łączy w taki sam sposób źle produkty.

zgłaszanie problemów daje efekt ale jednorazowo.

ten produkt który ty znalazłeś należy do mojej konkurencji , więc wiadomo że z nim łączyć nie będę, 

zastanawiam się czy można zrobić tak, że utworzę produkt

wkładka MUL-T-LOCK ( bez ceny bez wariantów)

a dopiero do tego produktu będe łączyć swoje prdukty w róznych wariantach?

jeśli chodzi o EAN, to te produkty go nie posiadają, Allegro zaproponowało mi abym sama wystąpiła o EAN, ale jest to niedorzeczne, ponieważ jako sprzedawca nie będę ponosić tego kosztów, uważam że powinno to leżeć po stronie producenta czy dystrybutora a nie sprzedawcy. A producent też w obecnej chwili nie wystąpił o EAN. 😞

oznacz moderatorów