anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błędny adres - negatyw

M1985K
#8 Zapaleniec#

Witam, 

Po krótko opiszę sytuację która zdarza się każdemu sprzedającemu, klient zamawia towar, podaje niepełny adres (jedynie numer bloku bez numeru mieszkania) , nie otrzymuje paczki, zakłada dyskusję, dostaje wyjaśnienie, paczka wraca do mnie, kupujący wystawia negatywa, wszędzie po 1 gwiazdce, komentarz "Polecam :)" - czyli jeszcze sobie szydzi z tego negatywa, cóż norma.

Pieniądze oczywiście oddane, jestem stratny na wysyłce i zwrocie, ale cóż taka branża, niestety nie udaje się dogadać z kupującym.

Pytanie do moderatorów dlaczego nie możecie usuwać takich ocen? W bardzo prosty sposób można sprawdzić czy kupujący podał dokładne dane, zresztą nie mamy wpływu na dane na etykiecie.

W wielu wypadkach rozumiem że ocena nie może być usunięta, ale jaki jest powód przy błędnych adresach?

Co ma dać potencjalnemu klientowi zobaczenie takiego negatywa? Co może zrobić sprzedający skoro wysłał paczkę na adres podany w zamówieniu? Z większością można się dogadać ale zawsze zdarzy się ktoś taki co ma to w głębokim poważaniu, przecież to jest prosta sprawa Allegro sprawdza adres, nie zgadza się transakcję uznajemy za nie byłą i tyle.

Bardzo ciekawi mnie odpowiedź.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

mdrogeria
#21 Demiurg#

M1985K szkoda Twojego czasu i nerwów , u mnie na koncie wisi od stycznia identyczny kwiatuszek .To moja odpowiedź , a zaczekamy na moderatorów 

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Tymi jedynkami to w takim przypadku chyba siebie ocenił ,bo sam jest sobie winien za podanie niepełnego adresu ,allegro powinno go usunąć ale często mają fochy i podpierają się kulawym regulaminem a nie logiką.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@M1985K Po otrzymaniu Przedsądowego Wezwania taki  "bohater" smartfonowi szybciutko usuwa  negatywne komentarze, spróbuj.

oznacz moderatorów

M1985K
#8 Zapaleniec#

Zapewne masz rację ale, nie chce Mi się bawić w takie rzeczy, bardziej interesuje mnie odpowiedź Allegro, chociaż w tym wypadu ciężko by Mi wysłać list z takim wezwaniem skoro nie mam pełnego adresu odbiorcy 🙂 , chyba że masz na myśli wysłanie @ 

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Witam.

Przepraszam, ale przeczytałem ten wpis i ... możecie sobie dziwne rzeczy o mnie myśleć - ala ja nie rozumiem - mało powiedziane - ja totalnie nie rozumiem takiej postawy !! 

Jeśli jako kupujący podałbym złe dane w podstawowym czy nawet drugim/zmienionym adresie - i sprzedający by mi to udowodnił - to JA moralnie bym się czuł zobowiązany do zapłaty za zwrot, powtórną wysyłkę lub jeśli bym zrezygnował do pokrycia sprzedającemu straty na prowizji !!  Chyba, że sprzedający by ew. sam zrezygnował ze zwracania tych kosztów (raz tak kiedyś, dawno miałem, kupiłem dwa razy, za jedną rzecz nie zapłaciłem, chciałem oddać kasę za prowizję od sprzedaźy i wystawienia, sprzedający napisał dwa razy, ze nie trzeba ...)

A komentarz ? Jak można gdy SAMEMU się zawiniło, wystawić po jednej gwiazdce !! Raczej pozytywny i po 5 gwiazdek i przeprosiny za problemy !!

To przecież Allegro powinno ukarać upomnieniem kupującego za błąd i narażenie sprzedającego na straty !!

I to tyle ode mnie ...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

rppf zapraszamy częściej na Gadane , wiele się jescze dowiesz .

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Dziękuję, czasem tu zaglądam, tylko bardzo sporadycznie coś piszę ..

Ja trochę wiem 😏  i niestety w większości to człowieka przeraża i tyle ...i szkoda nerwów czasem na kolejne czytanie ...

Ja naprawdę rozumiem, że raz czy dwa na rok może się zdarzyć ''nieciekawy'' kupujący, sam dawno, dawno temu dwa razy minimum takiego czegoś doświadczyłem ... ale dziś z tego co się czyta to normalnie totalnie plaga jakaś ...

No ale kiedyś zakupy w internecie to była duma, Allegro to pasja, szacunek - bycie ''allegrowiczem'', to było z 15-18 lat temu '' coś' .... cóż ....

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

wniosek jaki wynika z polityki allegro w sprawie komentarzy wg moich doświadczeń jest jeden

 

zakup kupującego daje mu prawo do subiektywnego często niezgodnego z prawem i rzeczywistością komentowania transakcji (art 212 i 213 Kodeksu Karnego serwis ma gdzieś)

wg allegro kupujący ma także pełne prawo krytykować Ciebie za działania serwisu

 

Ty jako sprzedawca wg allegro odpowiadasz za wszystko:

- za umowy allegro z przewoźnikami

- za zamienianie tytułów ofert

- za ukrywanie swoich danych

- za stosowanie przepisów prawa

- za odpowiedzi moderatorów

- za miale do kupującego o transakcji

- za durnotę i niewiedzę kupującego

 

poczytaj na tym forum trochę tekstów - wszystko jest tutaj wielokrotnie wałkowane

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@M1985K Konsultuję Twoją sprawę z zespołem odpowiedzialnym za komentarze, dlatego na razie poproszę Cię o cierpliwość. Gdy tylko zdobędę odpowiedź, wrócę tutaj z informacjami. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

🥀 a ja mam takiego kwiatka bez treści , dokładnie taka sama sytuacja , ale tammmm ...... zniknie w styczniu.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@M1985K Wracam z dobrymi wieściami. Przeanalizowaliśmy tę sprawę ponownie i usunęliśmy ten komentarz, 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów