anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

BEZPODSTAWNE POBIERANIE OPŁAT OD IN POST

blueway_pl
#9 Pomysłodawca#

Co jakiś czas jestem skubany przez dodatkowe opłaty Inpost .Większości jest to kwota 3,68zł, za zmianę gabarytu który nie był błędny .

W toku reklamacji In post nie ma dowodu nawet zdjęć paczek .Niedawno uruchomili w końcu historię wpłat ,wypłat i widać że in post podbiera z puli wpłaty kiedy mu pasuje .

 

dziś mam np:

Obciążenie

Opłata za przekroczenie wymiarów przesyłki

632xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

- 246.00 zł  nie wiem za co za 1 przesyłkę ??

 

To się na pozew zbiorowy nadaje ,

 

Co Wy na to .

oznacz moderatorów
75 ODPOWIEDZI 75

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Kiedyś była historia na Wykopie o gościu co miał dopłatę +1000zł za paczkę gabarytową, którą wysłał minikurierem. Może to podobna sytuacja 😄

oznacz moderatorów

NEXT_ERA
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie identyczny przypadek miałam dzisiaj. -246 zł za przekroczenie wymiarów paczki. Zero informacji, zero dowodów. Przesyłka ta zawsze miała gabaryt C, jednak tym razem chyba sobie dopatrzyli jakiś milimetr i taką kwotę mi pobrali!
Dostałam zalecenie aby napisać reklamacje oraz skontaktować się z opiekunem w celu wyjaśnienia.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

A jaki to był sposób wysyłki i jakie dokładne wymiary paczki? No i waga oczywiście

oznacz moderatorów

NEXT_ERA
#9 Pomysłodawca#

Był to kurier gabaryt C. Waga max 2kg. Były to dwie pidżamy. Wiele razy wysyłaliśmy własnie dwie pidżamy, identycznie zapakowane, identyczne rozmiary i zawsze był  gabaryt C. Nigdy nie dostaliśmy dodatkowej opłaty za to.
Wymiary do tego gabarytu to: 41x38x64
W tym momencie nie jestem w stanie dokładnie przypomnieć sobie wymiary przesyłki, na którą została dodana opłata ale nie zostały te wymiary przekroczone. 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

No to faktycznie, niech to wyjaśniają, bo doliczają 3zł za każdy przekroczony kilogram, a paczka ma 2kg...

Z drugiej strony...

DarkStoorM_0-1590674271963.png

Coś źle liczą 😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

W życiu bym nie zapłacił.

Ja akurat Inpost będę zgłaszał do UKE oraz prokuratury, ponieważ naliczali mi opłaty niezgodne z moją umową (za rzekome podjazdy kuriera, które tak naprawdę, nie miały miejsca bo ich nie zlecałem, a kurier odbierał paczki przy okazji). Żeby było śmieszniej, miałem ilości ponad 5szt, więc nawet zgodnie z regulaminem, nie powinno być dopłat.

W związku z tym, że działania Inpost są coraz bardziej karygodne, proponuję składać zawiadomienia do prokuratury. Prokurator raczej tego nie zamiecie pod dywan, gdyż takich przypadków jest bardzo dużo i jest tutaj uzasadniony interes społeczny, aby prokuratura wręcz przyłączyła się do takiego postępowania.

oznacz moderatorów

NEXT_ERA
#9 Pomysłodawca#

ja nie miałam możliwości nie zapłacenia. Musiałam opłacić etykiety dla klientów a Inpost automatycznie zabierał to, co doładowywałam 🤬🤬🤬

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Pytanie w takim razie jeszcze, czy nadajesz bezpośrednio przez Inpost czy brokera? Bo o takich absurdalnych dopłatach to słyszałem, ale, że brokerzy robią i tym bardziej, nie przedstawiają na to dowodów. Tu nie może być tak, że obciążają Cię takim kosztem i nie przedstawiają dowodu! Ty masz dowód co klient kupił. Możesz zrobić fotkę produktów z miarką. Więc niech oni dowiodą, że niby Twoja paczka była większa!

Zgłaszaj to na policję lub od razu do prokuratury jako próbę oszustwa i wyłudzenia.

Nie ma się co szczypać. Zbyt ciężko harujemy po kilkanaście godzin, często 7 dni w tygodniu (jak ja) żeby później sponsorować kogokolwiek, kto próbuje takich sztuczek.

oznacz moderatorów

triax
#7 Wielbiciel#

ja mam to samo. saldo konta 0, sprzedalem 2 rzeczy importuje dane z allegro, doladowuje konto 2x8,99 klikam oplac przesyłki i pojawia sie komunikat niewystarczajace saldo. A w historii obciazenie na 3,68

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Tak przy okazji, ostatnio sobie zrobili te weryfikacje adresu nadawczego. Prowadzę jeszcze punkt kurierski i w nadawcy wprowadzaliśmy nazwisko klienta, więc dane na etykiecie były inne za każdym razem i InPost by mi doliczał 1,40zł do każdej nadanej paczki mimo, że fizycznie adres odbioru paczek był ten sam 🤣

Jeszcze teraz są jakieś "dopłaty za nadanie w paczkomacie"...

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@blueway_pl  z tym 3,68zł już był post. Ponoć masę ludzi na to naciągają. To jest ponoć chora opłata, wynikająca z tego, że paczka ląduje w innym okienku. Np. kurier nie ma miejsca w paczkomacie, żeby gabaryt A włożyć do właściwego otworu i wkłada go do B, za to Ty dopłacasz. W drugą stronę też to działa, czyli masz wygenerowaną etykietę B, ale ktoś wciśnie ją do A, też zapłacisz. To jest skandal i złodziejstwo w biały dzień.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

blueway_pl
#9 Pomysłodawca#

Najgorsze to że nie mamy wpływu na to bo in post decyduje o naliczeniu opłaty .  

Paczka u mnie ważona 24zł ważona w in post 26 kg .Gabaryt A a naliczone za B bez żadnych dowodów .  

 

Jakby była konkurencja In postu zaraz bym się przeniósł ale na dziś nie ma .

 

 

oznacz moderatorów

triax
#7 Wielbiciel#

Ja przez ostatnie 4 dni zaliczyłem 6 dopłat po 3,68 za zmianę gabarytu w dół z C na A.

Wybieram zawsze C, bo kilka razy przekroczyłem B i trzeba było wrócić do domu wydrukować i opłacić nową przesyłkę na C, bo nie można dopłacić przy paczkomacie i następnie złożyć reklamację za niewykorzystaną paczkę i czekać 30 dni na zwrot środków.

No a teraz w świątecznym szczycie, gdy 3/4 społeczeństwa kupuje prezenty online kilkaset milionów ukradną nam z kont w ten sposób.

Co więcej! W regulaminie widnieje opłata 3,67 a pobierają 3,68 - grosz do grosza i będzie parę-set tysięcy przy skali świątecznego ruchu.

Ja wychodzę z założenia, że skoro opłaciłem gabaryt C to mogę do skrytki wsadzić choćby mrówkę w kartonie i nic im do tego!

Czekam na pozew zbiorowy i z chęcią do niego dołączę, a sam napisze do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, bo czuję się okradziony!

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@triax 

"Ja wychodzę z założenia, że skoro opłaciłem gabaryt C to mogę do skrytki wsadzić choćby mrówkę w kartonie i nic im do tego!"

Tak powinno być jednak ze względu na ograniczone gabaryty paczek w paczkomatach, przypuszczam że w regulaminie istnieje zapis o tym że nie wolno zamawiać większej przestrzeni jeśli wymiary przesyłki wskazują na inną i pewnie za to dodatkowe kary. Zapewne taki regulamin mogłeś zaakceptować, czyli wyrazić zgody tym samym na kary 😉

Reklamuj te kary jeśli uważasz że są niesłuszne, od tak nie mogą karać

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@triax to nie ma znaczenia w dół czy w górę musisz mierzyć i określać gabaryt poprawnie 🙂  zajmujesz skrytkę C gdzie paczka wchodzi do A 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11 zgodzę się z tym jeśli sam określasz gabaryt i sam wkładasz paczkę do paczkomatu, ale jaki masz wpływ w jakiej dziurze wyląduje Twoja paczka, w przypadku gdy kurier ją tam wkłada ? nie masz na to wpływu, i jak kurier wrzuci sobie do dowolnej przegródki to Ty za to zapłacisz, a to już jest złodziejstwo, żeby nie powiedzieć gorzej.

Wcześniej były opisywane takie sytuacje, gdzie sprzedawcy wysyłają ten sam przedmiot w tym samym gabarycie i do jednych paczek są dopłaty, a do drugich nie ma. Wynika to stąd, że raz przesyłka jest wrzucona do prawidłowej dziury, a raz nie. Ale to kurier o tym decydował.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@blueway_plWygląda jak dopłata za paletę towaru powyżej 40 kg. Masz prawo reklamować każde naliczanie jeśli uważasz ze nie było słuszne.

Mogło być też za uszkodzenie innych towarów jeśli w Twojej przesyłce znalazł się jakiś płyn niewłaściwie zabezpieczony i uległ wylaniu na inne przesyłki

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ZibiK30 to jest opłata za paczkę powyżej 30 kg 😞  taka kara ujęta w regulaminie i cenniku 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@kostas11 tak myślalem, też 2 razy się załapałem, bo mimo iż malutka paczuszka to przekroczyła wagę maksymalną i chyba było to 40 kg

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów