anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

BEZPODSTAWNE POBIERANIE OPŁAT OD IN POST

blueway_pl
#9 Pomysłodawca#

Co jakiś czas jestem skubany przez dodatkowe opłaty Inpost .Większości jest to kwota 3,68zł, za zmianę gabarytu który nie był błędny .

W toku reklamacji In post nie ma dowodu nawet zdjęć paczek .Niedawno uruchomili w końcu historię wpłat ,wypłat i widać że in post podbiera z puli wpłaty kiedy mu pasuje .

 

dziś mam np:

Obciążenie

Opłata za przekroczenie wymiarów przesyłki

632xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

- 246.00 zł  nie wiem za co za 1 przesyłkę ??

 

To się na pozew zbiorowy nadaje ,

 

Co Wy na to .

oznacz moderatorów
75 ODPOWIEDZI 75

Yoopi3
#10 Popularyzator#

Jeszcze nigdy w otrzymanej odpowiedzi na opłatę za zmianę gabarytu nie otrzymałem żadnego dowodu z Inpostu na weryfikację błedu ze strony nadawcy. To są odpowiedzi typu tak stwierdziliśmy i tyle, jakiś protokół z weryfikacji, czy coś? Skąd wiadomo, że to moja paczka,a nie inna była sprawdzana? Opłata pobierana jest na podstawie zmiany skrytki przy paczkomacie, nawet w managerze jak poobserwujecie zmienia się gabaryt jesli kurier umieści paczkę w innej skrytce.

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@InPost @mikeza @mdrogeria @kostas11 i inni:

z własnego doświadczenia powiem wam, że jedyną skuteczną opcją jest zaproszenie przedstawiciela inpostu do siebie i pokazanie mu naocznie, za co dowalane są dopłaty za zmianę gabarytów. Wcześniej pisaliśmy reklamacje, wysyłaliśmy zdjęcia i efekt był... różny. "Miła" pogawędka z szefem, widmo utraty klienta z dużym wolumenem paczek i nagle się udało. Dwa lata temu, w gorącym okresie świątecznym gdy zaczęliśmy wielką bitwę z inpostem o te dopłaty mieliśmy jakieś 200-300 takich przypadków (!). Aktualnie jest ich kilkanaście miesięcznie, większość rozpatrywana na naszą korzyść. Uprzedzam pytania - paczki pakujemy tak samo, jak wcześniej. 

 

oznacz moderatorów

Super_Prezent_
#8 Zapaleniec#

@mikeza  Gdzie w panelu inpost mogę sprawdzić czy mam dodatkowe dopłaty do weryfikacji?

Podeślesz screena z panelu?

 

oznacz moderatorów

blueway_pl
#9 Pomysłodawca#

Gratuluje allegro Smart biznesu z inpostem kosztem polaczków.

 

Mydelnie zestawieniami bez konkretnych podsumowań kwot oraz naliczanie opłat bez wiedzy właścieciel.

 

Niech się sprzedawca buja z reklamacjami ale kto ma czas na to ??

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Super_Prezent_ jeśli nadajesz z allegro to tych dopłat szukaj w zakładce allegro, "rozliczenia" i trzeba odfajkować dopłaty do przesyłek inpost. powyżej widziałem screena wrzuconego przez kolegę ePlatinum

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

DrukujTanio
#8 Zapaleniec#

W InPoście przesyłki potrafią się powiększać 10-krotnie. Ja wysłałem paczkę kurierem inPost to kazali mi dopłacić 40 zł. Paczka miała 1,2kg oni zrobili z niej 11,2kg a wymiary także powiększyli 10 razy. Wysłałem im zdjęcia wysłanego produktu, skren z sklepu co zamówione, zdjęcie towaru na wadze z wagą 1,2kg, oczywiście nie uznali reklamacji. InPost to złodzieje i kombinatorzy jak odbić sobie niskie opłaty za wysyłkę przez Allegro

oznacz moderatorów

GoodVibes_handel
#8 Zapaleniec#

 Też mam cały czas wrzuty z Inpost i niezasadne różne opłaty, walczę z nimi non stop bezskutecznie. Jestem jak najbardziej chętna na wspólne załatwienie tematu. Przede wszystkim uważam, ze tu Allegro powinno mocno tupnąć nogą i raz w życiu zadbać o swoich sprzedawców.

oznacz moderatorów

speedek19
#2 Obserwator#

Mi dzisiaj na firmowy profilu też naliczyli 246 zł za gabaryt .  A była to już nie kłamiąc z ,250-300 paczka wysłana o dokładnie taki h samych wymiarach. Dziwne że tamte się mieściły a tutaj wklepali ponadgabarytową *

oznacz moderatorów

la_sky1337
#2 Obserwator#

Mamy na pakowalni monitoring oraz "szablon" o wymiarach gabarytu C, w który pakowacze wkładają każdą paczkę w celu weryfikacji czy nie przekracza gabarytu. Niestety, inpost notorycznie odrzuca każdą naszą reklamację. Nie pomagają nagrania z monitoringu i dokumentacja zdjęciowa przesyłane, jako odwołanie. Jedynie pozostaje droga sądowa. Zaczniemy chyba archywizować wszystkie nagrania i na koniec roku faktycznie złożymy pozew do sądu.

oznacz moderatorów

Yoopi3
#10 Popularyzator#

UOKiK w wyniku ostatniej kontroli uznał dopłaty do gabarytów za sprzeczne z prawem . InPost miał zmienić regulamin. W tym roku też dostajecie dopłaty?

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Yoopi3 zmiany chyba tylko w odniesieniu do konsumentów po tej interwencji. Jeśli się mylę to poprawcie.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@medalik_2009 

Jak ja bym chciała, żebyś Ty się mylił...

Ale się nie mylisz😣

W Konstytucji mamy taką ładną zasadę "równości wobec prawa". Niestety, jak wychrumkał Napoleon, "są zwierzęta równe i równiejsze".

A może ja o czymś nie wiem? Może założenie firmy powoduje, że przestajesz być Obywatelem Najjaśniejszej? Nie, chyba nie... Wtedy byłoby się zwolnionym z podatków😀

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Kasiulki2 jak to ładnie ujmują prokonsumenckie organa, założenie firmy powoduje, że bierzesz na siebie ryzyko ponoszenia wszelakich kosztów.

I tak, w USA jak powstaje film o ryzykantach, to jest to coś w stylu Jackass, u nas film o ryzykantach, to przedsiębiorca nad stertą faktur, dodatkowo klikający na koncie Allegro wszystkie pozycje w swoich rozliczeniach z dopiskiem "dopłata", z kroplami potu spływającymi po czole.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@medalik_2009 

Mój dziadek był prywatnym przedsiębiorcą za Josifa Wissarionowicza. Mroczne czasy dla prywaciarzy, co?

Tymczasem dziadek siadał nad papierami raz w miesiącu. W jedną sobotę miesięcznie, od obiadu do kolacji, rozliczał wszystko: zyski, koszty, pensje kilku (bodaj trzech) pracowników ze składkami wszelakiej maści, podatki...

I nikt się nigdy nie przyczepił.

oznacz moderatorów

darwik-firma
#12 Orędownik#

moja paczka według inpostu miała  120kg i gabaryt wielkosci busa więc pytam -ich- jaki kurier włąży recznie 120 kg  i paczke wielkosci  busa do busa odpowiedz na reklamacje -REKLAMACJA DORZUCONA- chciałbym być tak inteligentny  jak  -oni-

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@darwik-firma 

Nie przesadzasz?

To nie złośliwość, tylko istotne pytanie.

Jeśli masz dowody, że według przewoźnika Twoja paczka była tak wielka, że nie zmieściłaby się do samochodu kuriera i tak ciężka, że kurier by jej do tego samochodu nie włożył (a nie przyjechał autem z podnośnikiem) - to już nie jest sprawa dla sądu cywilnego, tylko dla prokuratury.

Oczywiście trzeba się liczyć z umorzeniem postępowania z tak zwanego becepa (brak cech przestępstwa), mimo to uważam, że warto. Jak się będzie jeden z drugim spowiadał z pouczeniem z art. 183 par. 1 kpk, to się zastanowi, czy warto...

oznacz moderatorów