anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

BEZPODSTAWNE POBIERANIE OPŁAT OD IN POST

blueway_pl
#9 Pomysłodawca#

Co jakiś czas jestem skubany przez dodatkowe opłaty Inpost .Większości jest to kwota 3,68zł, za zmianę gabarytu który nie był błędny .

W toku reklamacji In post nie ma dowodu nawet zdjęć paczek .Niedawno uruchomili w końcu historię wpłat ,wypłat i widać że in post podbiera z puli wpłaty kiedy mu pasuje .

 

dziś mam np:

Obciążenie

Opłata za przekroczenie wymiarów przesyłki

632xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

- 246.00 zł  nie wiem za co za 1 przesyłkę ??

 

To się na pozew zbiorowy nadaje ,

 

Co Wy na to .

oznacz moderatorów
75 ODPOWIEDZI 75

triax
#7 Wielbiciel#

bzdura ksiazke wrzucilem do c

oznacz moderatorów

triax
#7 Wielbiciel#

ja od dzis pakuje male rzeczy w najwiekszy karton i bedzie C-C bo nie wejdzie gdzie indziej i niech sie bujaja!

oznacz moderatorów

Yoopi3
#10 Popularyzator#

Wczoraj byłem świadkiem, jak kurier do dużego paczkomatu na osiedlu w Łodzi, paczki gabaryt A wrzuca sobie do C jak leci, tak poszło z 20 paczek niezgodnie z etykietą, za kilka tygodni niespodzianka na kontach. Zwróciłem mu uwagę, że ktoś będzie za to płacił, powiedział, ze mu to wisi.

oznacz moderatorów

blueway_pl
#9 Pomysłodawca#

Ważne jest by nasi mocodawcy i przewoźnicy nie grabili sprzedawców a raczej ułatwiali  Nam współpracę .

Ja nie mam czasu na reklamacje i windykację a ''Duzi'' na to liczą bo każda składana reklamacja do in post czy dpd po min 30-60  dniach ma negatywną odpowiedź bo z góry to wina wysyłającego .

I to Nasza wina bo należy mieć 4 księgowe i dział prawników nie ?

Pobieranie opłat in post bez decyzji obu stron lub dowodu np: zdjęcia z monitoringu paczki jest bezprawne.To pobierający opłatę powinien w sekundę udowodnić nasz błąd a nie my .

Uszkodzone paczki wracają i to My mamy to reklamować ?

Zaczyna być państwo w Państwie ? A My sprzedawcy nie mamy najmniejszych szans .

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@InPost To tak można ?🤔

Wczoraj byłem świadkiem, jak kurier do dużego paczkomatu na osiedlu w Łodzi, paczki gabaryt A wrzuca sobie do C jak leci, tak poszło z 20 paczek niezgodnie z etykietą, za kilka tygodni niespodzianka na kontach. Zwróciłem mu uwagę, że ktoś będzie za to płacił, powiedział, ze mu to wisi.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash można, jak mają dużo wolnych C to małe paczki do nich wkładają 🙂  i to nie wiąże się z dodatkową opłatą dla sprzedawcy 🙂 Chodzi o rozładowanie auta a nie czekanie jak zwolnią się A taką informację dostałem od kuriera przy paczkomacie 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@pinsplash Jeśli pracownicy Inpostu są zatrudniani tak jak np w DPD, to nie ma co się dziwić, ze komuś to moze wisieć skoro jego przełożonym nie musi być wcale impost jako zatrudniający tylko podwykonawca na dany rejon, który próbuje zarobić na źle opłaconych pracownikach. Jednak nie wiem jak i na jakiej zasadzie wygląda zatrudnienie w Inpoście 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Super_Prezent_
#8 Zapaleniec#

To kpiny! W dniu dzisiejszym o godzinie 17.41 zostało pobrane ponad 600 zł z moich 2 kont Allegro.


Sprawdziłem, paczki zostały nadane w odpowiednim gabarycie. 

Okradają nas na potęgę.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Super_Prezent_ napisz coś więcej. Allegro doliczyło Ci jakieś dodatkowe opłaty za paczki inpost ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Super_Prezent_
#8 Zapaleniec#

@mikeza Dokładnie tak. Wrzucam Screena z panelu Allegro.

Ponad 100 dodatkowych opłat na 2 kontach Allegro po 3,68 zł.

Sprawdziłem paczki i były nadane do odpowiedniego gabarytu... 
W dniu jutrzejszym dzwonię do złodziei.Kradzież.PNG

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

może niech ktoś z inpost się wreszcie wypowie w tym temacie, bo wraca on jak bumerang. Jeśli sprzedawca płaci dodatkowe opłaty tylko za to, że jego paczka ląduje w innym boxie, bez jego wiedzy (kurier ją tam umieszcza) to jest to jawne złodziejstwo. A trwa to już od ponad pół roku, bo pierwsze posty na ten temat pojawiały się przed wakacjami. I nic w tym temacie jak widać się nie zmieniło. Gdzie jest @InPost  i admini allegro ? kto wyjaśni o co tutaj chodzi ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Super_Prezent_  jeżeli uważasz, że opłaty zostały naliczone bezpodstawnie, możesz złożyć reklamację za pomocą formularza kontaktowego. W zgłoszeniu podaj koniecznie numery zamówień, których dotyczy ta opłata. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@la_nika  ten temat jest na forum od wiosny, to są opłaty doliczane w momencie umieszczenia paczki np. w gabarycie A - w boxie przeznaczonym do paczki B/C. Problem polega na tym, że paczki te są umieszczane w innych boxach bez wiedzy nadawcy - po prostu nie ma on wpływu na to, gdzie taka paczka wyląduje. Etykieta jest wydrukowana prawidłowo, ale przesyłka ląduje w innej przegrodzie, bo tak została umieszczona przez kuriera. Inpost i allegro jak na razie nic w tym temacie nie robią, a to jest po prostu przekręt na bardzo duże pieniędze.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza dziękuję za wyjaśnienie. Nie jestem w stanie zweryfikować czy Twoją opinię można odnieść do tego przypadku. Wiem jednak, że jedyną drogą, by odzyskać pieniądze, jeżeli opłaty zostały niesłusznie naliczone jest reklamacja. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Super_Prezent_
#8 Zapaleniec#

@la_nika Dzięki za radę. Właśnie to robię jednak czas szczególnie teraz w trakcie Świąt jest mocno ograniczony. 
Dodatkowo przejrzałem konta, opłaty naliczane są od kilku miesięcy.

Pierwsze nieprawidłowości zauważyłem 1,5 m temu. Zweryfikowałem gabaryty i faktycznie miałem błędy.

Od tego czasu w 100% poprawnie prowadzę wysyłkę. 

Oczywiście składam reklamację i wrócę do was z informacją od Inposta.

Najgorsze jest to, że opłata jest naliczana w momencie gdy my sprzedający nawet nie mamy o tym pojęcia!!  Jestem pewny, że setką sprzedającym ta opłata umyka w stogu innych opłat.


Teraz nie jestem pewny czy faktury, które mi wystawiają są poprawne. Może też doliczają koszty za nie istniejące przesyłki itd..


oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Super_Prezent_ niestety przykre jest to, że zamiast skupić się na pracy musimy cały czas przeglądać rachunki i faktury, żeby sprawdzać, czy przypadkiem nie doliczono nam jakiejś dodatkowej opłaty, o której nie mamy zielonego pojęcia czy istnieje. Masakra jednym słowem. Ja sam analizuję od czasu do czasu rozliczenia, zdarzyło się, że allegro też doliczało smarty do rachunku jak normalne paczki.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza aż sam sprawdziłem swoje saldo ale na szczęście nie ma żadnych dopłat do przesyłek 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11  nie twierdzę, że trzeba to robić dzień w dzień, ale tak szczerze, to przynajmniej od czasu do czasu taka wyrywkowa kontrola nie zaszkodzi. Dla świętego spokoju 🙂

Nas sprawdzają, to i my musimy innym patrzeć na ręce. Szkoda tylko, że to zabiera tyle czasu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza szybko się sprawdza można przesortować 🙂 

dfrr.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11 to sprawdzisz szybko, a jak sprawdzisz czy allegro nie policzyło paczki smart jak normalnej ?

Ja trafiłem na to przypadkowo, jak wprowadzono rozliczenia, to przez pierwsze dni sprawdzałem każdą paczkę po nr. I oczywiście raz dwa trzy wyszło, że część paczek smartowych miałem na rachunku allegro. Jak na razie  to był jednorazowy przypadek, ale nie ma się co oszukiwać, nie jestem w stanie tego sprawdzać cały czas. Raz na tydzień najczęściej w piątek, jak jest mniej przesyłek sprawdzam sobie takie rozliczenia. Pamiętam, że wtedy nie tylko ja odkryłem te dopłaty, ale również kilka innych osób.

Innym razem miałem dopłaty do rachunku dotyczące zwrotów smartów poleconych traktowanych jak pocztex itp. Niestety takich kwiatków jest więcej. Czasami aż się boję sprawdzać, bo może lepiej żyć w niewiedzy, niż zamartwiać się, że ktoś nas robi w konia na okrągło.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów