anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bezprawną blokada konta

alexandrsovt
#7 Wielbiciel#

Zablokowaliście mi konto już prawie tydzień temu, oficjalnie podany powódem była zaległa opłata 60zł (została uiszczona zaraz po zablokowaniu). Bynajmniej nie odblokowano mi konta, a zacząłem dostawać maile z prośbą o „wyjaśnienie dlaczego pan dokonał dużej ilości takich samych zakupów u jednego sprzedającego”. Chodzi o to dlaczego kupowałem np. 50 razy towar po 2 złote, zamiast kupić jeden raz na 100zł, i że mają państwo podejrzenia, że takie działanie było podyktowane chęcią zdobycia monet w promocji allegro delivery.

 

jest oczywiste, że mogę kupować na allegro tak jak ja chcę, w tym mogę sobie wejść i kupić 1000 razy towar za 1zł z darmową dostawą, jeśli jest tak zaznaczone przez sprzedającego. Dlatego pytam się po raz kolejny dlaczego już od 5 dni po nieskończonej ilości telefonów dostaję tak samo bzdurne maile z prośbą o wyjaśnienie zakupów przynajmniej raz dziennie? Mam konto od 12 lat na allegro, i jak sprzedający zaznaczył sobie darmową dostawę to mogę sobie tak zamawiać jak ja chce i jak wam coś nie odpowiada to zmieńcie regulamin lub aplikację bo taka blokada jest niezgodna z regulaminem, niezgodna z dobrym traktowaniem konsumenta, oraz działa mi na nerwy

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

brakestop
#15 Entuzjasta#

cyt: "Nie rozmawia Pan z botem, oczekujemy tylko wyjaśnień nie dotyczącej dużej ilości zakupów za 1PL 10.09 oraz 09.09"

 

Faktycznie, to nie bot. To Hindus, Białorusin lub Ukrainiec.

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

alexandrsovt
#7 Wielbiciel#

To polak bo krzysztof, jeśli nie bot. Takie chamskie teksty jeszcze pisać, jutro napiszę do uoku i może rzeczywiście jakiś pozew złożę bo naprawdę czuję się źle traktowany, ja regulaminu nie złamałem, kupowałem tylko przedmioty i za to mi zablokowano konto? I to jest poziom największego portalu tego typu w PL? Ewidentnie gościu na poziomie call center wymaga ode mnie bezsensownych jakichś informacji w chamski sposób, bo jeśli nie bot to czemu powtarza w kółko by mnie urazić? Sorry ale to jest jakiś niedorozwój systemowy bo co niby miałbym mu wyjaśnić? Ze mi się tak chciało to mu nie wystarczy , że nie wiedziałem ile pieniędzy było na karcie to ignorują, moderatorzy w wątku milczą

oznacz moderatorów

alexandrsovt
#7 Wielbiciel#

Chociaż najwyżej to sobie założę inne konto, co za problem. Po prostu mam od 12 lat konto i bdb oceny to trochę żal 

oznacz moderatorów

alexandrsovt
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość.

Sankcje nałożone są na podstawie:

art. 10.1 Regulaminu Allegro i § 4 pkt 16 Regulaminu Programu Monetowego

Z pozdrowieniami
Krzysztof
Zespół Allegro

 

 

to jest niepoważne , to co im zapłacić 20 zł za odblokowanie za monety jak na parę stów towarów kupiłem??? Ja w ogóle w tym programie nie uczestniczyłem przecież to jest bzdura, dobra może tam mi się jak coś wyświetliło że mogę odebrać 5 monet za 5 ziko czy coś to kliknąłem ale co w tym jest takiego żeby konto blokować 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@alexandrsovt  No to wygląda na to że Krzysztof nie czytał regulaminów.   Tam nic nie ma o sankcjach, jest owszem ograniczenie dziennej ilości monet, nie możesz zebrać więcej monet  niż 500, jeśli przekroczysz to więcej monet po prostu nie dostaniesz. I tyle.

Sankcje należą się co najwyżej dla Krzysztofa bo albo pomylił paragrafy albo źle pilnował monet jeśli dał więcej niż 500 monet.

Należało by pisać odwołanie, reklamację na bezzasadną decyzję, ale tutaj to się nie doczekasz odpowiedzi, ja sugerowałbym mail do siedziby Allegro w Luxemburgu.  Namiary znajdziesz w sieci.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@br. @Otóż właśnie w regulaminie programu monetowego jest zapis o możliwości nałożenia ograniczeń na konto. 
Tylko właśnie problem jest taki, że to jakie działania mogą spowodować nałożenie blokady jest otwarte na różne interpretacje ze strony allegro. 

oznacz moderatorów

alexandrsovt
#7 Wielbiciel#

ja w ogóle nie byłem świadomy programu monetowego

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@alexandrsovt @komis-bell @br. @brakestop Allegro rządzą typowi socjaliści, bohatersko walczą z problemami, które sami stworzyli 😎

Dziwne tylko, że Allegro nie przeszkadzają lipne zakupy i zwroty w celu wyłudzenia darmowej dostawy Smart! Ale przecież z tymi zwrotami muszą się użerać sprzedawcy, więc dla Allegro jest wszystko OK

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@TomBanknoter ciekawe co zrobił sprzedawca jak zobaczył takie zakupy 🙂

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

@RED a może o to chodziło, żeby jakąś ofertę w ten sposób spopularyzować 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@Halfrunt Przed sztucznym rasowaniem ofert się zabezpieczyli, bo do statystyki liczą się tylko zakupy od różnych osób.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Aaaaaaa, tego nie wiedziałem 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@TomBanknoter chyba nie do konca. Co prawda do statystyk sprzedazy liczą sie zakupy różnych osób.ale juz do pozycjonowania oferty liczy sie kazdy zakup. Im wiecej zakupów tym w trafnosci jest wyżej. Hmmm zdaje sie że rozpoczeły sie przygotowania sprzedawców do nowego sposobu przedstawiania ofert ( od 01-X)

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@komis-bell  Na pewno gdzieś w regulaminach takie lub inne sankcje są  zapisane.  Ale na pewno nie ma mowy o sankcjach w tych  artykułach na które się powołał wspomniany Krzysztof.  Nałożone sankcje są więc bez podstawy prawnej.

oznacz moderatorów

AlleMakijaz
#12 Orędownik#

a może po prostu napsiz ze nie widziałeś ze tak jest  wykaż tzw czynny żal 

2 konta nie radze zakładać szybko go wytypują i kolejny ban 

lepiej walnij skruchę , oddaj te momenty 

zapewnij o zapoznaniu się z regulaminem itd.

spróbuj walka z koniem czasem jest niestety niepalatalna  

oznacz moderatorów

alexandrsovt
#7 Wielbiciel#

Że co??????????????

oznacz moderatorów

alexandrsovt
#7 Wielbiciel#

Dobra trzeba pozew składać bo nawet nikt z moderatorów nie raczy odpisać , a na maile przestali mi odpisywać. 

oznacz moderatorów