anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta artykuł 2.12 regulaminu

MAMY ROZWIĄZANIE!
JUKOO
#9 Pomysłodawca#

Dnia 11.06.2023 zablokowano mi konto i wysyłając takiego oto maila : 

"

W trosce o bezpieczeństwo transakcji nałożyliśmy na Twoim koncie ograniczenie sprzedaży, automatycznie zakończyliśmy wystawione oferty oraz nałożyliśmy czasowe opóźnienie wypłaty środków z Allegro Finanse do czasu dostarczenia towaru Kupującym.

Powodem naszego działania jest konieczność przeprowadzenia dodatkowej weryfikacji (art. 2.12 Regulaminu Allegro) - chcemy mieć pewność, że towar został wysłany do Kupujących.

Przypominamy o obowiązku umieszczania numerów śledzenia przesyłek w zakładce Zamówienia (art. 10.5 Regulaminu Allegro). Jeśli numery nie zostały dotąd wprowadzone, prosimy o wprowadzenie ich do wszystkich zamówień.

Aby się z nami skontaktować, skorzystaj z formularza kontaktowego za pośrednictwem tego odnośnika.

Uwaga! Prosimy, nie używaj opcji „Odpowiedz”, ponieważ tak wysłana wiadomość do nas nie dotrze."

 

Nie mogę uzyskać żadnych wyjaśnień co konkretnie spowodowało blokadę konta i sporej kwoty na rachunkach allegro. 

Część wszystkich zamówień została wysłana lub anulowana z powodu tego, że bałem się wysyłać tak dużej ilości towaru na tak dużą kwotę więc, na dziś jestem zarówno bez dużej części tych pieniędzy jak i towaru. 

 

Tymczasem powołując się też na art 10.5 nikt nie jest w mi w stanie wskazać dlaczego go złamałem skoro przesyłki zostały nadane i wysłane zgodnie z deklaracją na aukcji - chyba, że są jakieś nowe standardy i sobota oraz niedziela również nagle są dniami pracującymi. Blokadę dostałem w środku dnia w niedzielę.

 

Dziwny jest to, że zamówienia z wcześniejszych dni WSZYSTKIE były wysyłane w deklarowanym terminie i dostarczone. Nie było żadnego problemu przez pełne 3 miesiące mojej sprzedaży. Na dzień dobry zostałem potraktowany jak potencjalny złodziej. 

 

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22
JUKOO
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi szczerze to mega słabo Allegro się zachowało, dostaliśmy blokadę na konto i dobrze może mieliśmy wyższe obroty pieniędzy i to był powód obawy ale żeby blokować konto na dłuższej niż miesiąc. Jaki jest w tym sens skoro klienci na nas nie narzekają bo mamy dobry opinie na koncie i pozytywne oceny. Bardzo mi zależy na Allegro aby tutaj dalej sprzedawać bo przynosiło mi to duże zyski. Nagle ban na konto i co robić. Jest prawie miesiąc bo tej sytuacji i nic. Nie rozumiem tez dlaczego przeszliśmy weryfikacje negatywnie skoro wysłaliśmy potrzebne dokumenty i pliki. 
Allegro tez ma z tym dobry interes bo oddajemy prowizje od zakupu i to dużą część. Wiec dlaczego jest ten ban skoro jeszcze mają zysk na tym? 

oznacz moderatorów
JUKOO
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi proszę o odpowiedź 🙂

oznacz moderatorów
110433685
#8 Zapaleniec#

Tylko pozew sądowy przeciw Allegro o odszkodowanie za utracone przyszłe zyski, oraz do UOKiK skarga na stosowanie praktyk monopolistycznych, dostaną karę to może czegoś się nauczą. Allegro ma też sklep i sami sprzedają taki towar, to po co im konkurencja?

oznacz moderatorów