anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta bez powodu!

opalinska115
#2 Obserwator#

MODERATORZE! 

NIE OZNACZAJ TEGO POSTU JAKO SPAM PO RAZ KOLEJNY! 

SKONFRONTUJCIE SIĘ Z PROBLEMEM! 

 

Witam, 

Droga społeczności to co dzieje się obecnie na tym portalu to są jakieś żarty! 

W dniu wczorajszym dostałam bez żadnego powodu email o takiej treści: 

Zawiesiliśmy Twoje konto ze względów bezpieczeństwa. Musimy się upewnić, że korzysta z niego uprawniona osoba i jest ona w posiadaniu towaru oferowanego na sprzedaż.

Co to dla Ciebie oznacza

Usunęliśmy wszystkie wystawione oferty i anulowaliśmy oferty kupna złożone w licytacjach. Nałożyliśmy również czasowe opóźnienie wypłaty środków z Allegro Finanse na czas weryfikacji konta (Regulamin Allegro załącznik 7a, art. 2.2. oraz załącznik 7b, art. 3.2.).

Co należy zrobić

Prosimy Cię o potwierdzenie Twojej tożsamości oraz możliwości pozytywnej finalizacji transakcji. W tym celu prześlij nam:

  • zdjęcie towaru wystawionego na sprzedaż wraz z umieszczonym obok niego Twoim dokumentem tożsamości,
  • kolorowe zdjęcia (nie skany) obu stron Twojego dokumentu tożsamości,
  • zdjęcie Twojej twarzy (selfie), na którym widać także Twój dokument tożsamości.

Jak przygotować zdjęcia

Na dokumencie muszą być widoczne:

  • imię i nazwisko,
  • data urodzenia i ważności dokumentu,
  • zdjęcie,
  • narożniki dokumentu.

Pozostałe dane możesz zakryć – na przykład paskiem papieru. Zdjęcia nie mogą być jednak w żaden sposób modyfikowane. Powinny być zrobione w dużej rozdzielczości. Prosimy o przesłanie załączników zgodnie z instrukcją – dzięki temu szybciej przeprowadzimy weryfikację.

Jeśli będziemy potrzebować dodatkowych dokumentów, poprosimy o to w kolejnych wiadomościach.

Dlaczego o to prosimy

Prosimy o przesłanie wskazanych zdjęć na podstawie art. 2.12 Regulaminu Allegro. Po przeprowadzeniu weryfikacji zdjęcia nie będą przez nas przetwarzane i zostaną usunięte z systemu.

 

 

Nie było żadnej informacji na ten temat szybszej, nikt mnie nie informował o żadnych potrzebach ze strony portalu aż tu nagle cyk aukcje wyrzucone oraz co najbardziej mnie zastanawiające..... prośba o moje selfie wraz ze zdjęciami dowodu? 

Jak mam znieść ograniczenia, gdy nie zgadzam się na udostępnianie portalowi tak wrażliwych danych jak zdjęcie mojego dowodu oraz tym bardziej o zdjęcie mojej twarzy wraz z dowodem. 

Przecież to przechodzi ludzkie pojęcie! 

Tak samo towar wraz z dowodem. 

Nie zgadzam się na tego typu rozwiązanie, nie chcę aby mój dokument tożsamości "fruwał" po internecie. 

Nie wiem co się z nim stanie, gdy go prześlę do osób mi nie znanych, a gwarantowanie mi przez pracowników portalu że go usuną jakoś mnie nie przekonuje, a co a tym idzie staję w obliczu realnego zagrożenia kradzieży danych osobowych. 

Co mogę zrobić w obecnej sytuacji? 

Czy warto rozważyć skierowanie do odpowiednich instytucji? 

 

Proszę o pomoc w tej sprawie. 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

opalinska115
#2 Obserwator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Proszę o pilne odniesienie się do problemu. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@opalinska115 niestety tak się dzieje od wprowadzenie ochrony kupujących , spotkało to nie tylko Ciebie .

oznacz moderatorów

opalinska115
#2 Obserwator#

absurd goni absurd w tym wypadku! 

nie mają prawa do żądania ode mnie wrażliwych danych. 

Gdzie powinnam zgłosić takie posunięcie portalu? 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@opalinska115 Może nadejdzie taki czas że ktoś zweryfikuje czy takie podejście do sprzedawców jest legalne . Nas weryfikują ale zwykle Ci co weryfikowali są później sami weryfikowani.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@opalinska115 przykro mi, ale takie są procedury Działu bezpieczeństwa i bez weryfikacji blokada nie zostanie zdjęta. Mogę jedynie zapewnić, że dokument po weryfikacji jest trwale usuwany z serwerów. Widzę, że prowadzisz już z nami korespondencję e-mail w tej sprawie, decyzję może podjąć tylko wyżej wymieniony Dział, więc kontynuuj proszę rozmowę e-mailowo. 

Dodam, że żadna z nas, Moderatorek nie oznaczała Twojego wpisu jako spam, działa to automatycznie, teraz Twoja wiadomość jest już widoczna. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

BobyLuck
#9 Pomysłodawca#

Jak się zakończyła twoja sprawa ?

oznacz moderatorów