anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

CHCĘ WYŁĄCZYĆ AUTOMATYCZNĄ USŁUGĘ POBIERANIA PROWIZJI

girt
#8 Zapaleniec#

NA SWOICH KONTACH WŁĄCZYLIŚMY USŁUGĘ AUTOMATYCZNE POBIERANIE PROWIZJI , CHCEMY JĄ WYŁĄCZYĆ , PONIEWAŻ ALLEGRO NIE POBIERA TYLKO SWOJEJ PROWIZJI ALE ZABIERA CAŁĄ SUMĘ ZE SPRZEDAŻY DZIENNEJ . INACZEJ MÓWIĄC NIE MAMY DOSTĘPU DO SWOICH ŚRODKÓW, BRAK WYPŁATY ŚRODKÓW. W ZAKŁADCE ALLEGRO FINANSE SZUKALIŚMY NASZYCH PIENIĘDZY ALE NIGDZIE NIE MOŻEMY ICH ZLOKALIZOWAĆ. 

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

kostas11
#21 Demiurg#

@girt bo nie ma, trzeba napisać do allegro z prośbą 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11 może to działa podobnie jak prawa autorskie przy tworzeniu produktów w katalogu ? To znaczy, tam zrzekamy się praw, to może w przypadku pobierania prowizji zrzekamy się zupełnie jakiejkolwiek kasy. Aż się boję, co jeszcze może wymyśleć ten portal.

Mamy już prowizję z automatu, która czyści konto, mamy allegro.cz, które jest tworem bez rąk i nóg, mamy również allegro one w smarcie. Co by tu jeszcze nam dorzucić, żeby nas całkiem zniechęcić do sprzedaży na allegro ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@girt możesz wnioskować o wyłączenie tego mechanizmu przez formularz kontaktowy, ale wyłącznie gdy wcześniej samodzielnie wybrałeś tę opcję płatności za usługi Allegro. Jeśli włączyliśmy ją na Twoim koncie automatycznie, nie ma takiej możliwości. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

girt
#8 Zapaleniec#

To któryś raz kiedy allegro wprowadza zmiany, zachęca nas do nich, pisząc jakie będziemy mieli korzyści. To ściema. Nie było napisane, że z bieżących transakcji oprócz zablokowania prowizji zablokuje allegro całe wpływy. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@girt ten mechanizm nie pobiera całych Twoich wpływów ze sprzedaży, a jedynie należności za usługi Allegro. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

girt
#8 Zapaleniec#

Na chwilę obecną pobiera całe wpływy, ponieważ mam fakturę za czerwiec która jeszcze nie jest uregulowana (jest w terminie płatności). To właśnie jest ta sytuacja, która mnie zaskoczyła. Myślałam, że od lipca prowizja będzie zabierana z transakcji a czerwiec rozliczymy po staremu. Teraz allegro nic mi nie wypłaca i to jest ta sytuacja która doprowadza mnie do frustracji.

oznacz moderatorów

WspolceZnatura
#8 Zapaleniec#

Dokładnie u mnie jest tak samo, faktura w terminie a pobiera 100% środków  ze sprzedaży, faktura z terminem do 14 paź 2023. 

 _HolaOla_ Proszę o informację dlaczego środki są pobierane, nikt z naszej firmy nie akceptował takich zasad 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ta usługa może zostać tylko wyłączona po kontakcie bezpośredni z Allegro, a dlaczego sobie ją sami włączają, bo im się to opłaca.🤗

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@WspolceZnatura Usługę można włączyć samodzielnie, ale możemy ją włączyć również bez kontaktu z Waszej strony. Jest kilka przypadków, gdy to robimy. Oto one:

  • sprzedajesz na koncie firmowym zarejestrowanym po 3 lipca
  • od 1 sierpnia 2023 co najmniej 2 razy zablokujemy Twoje konto za zaleganie z opłatami za sprzedaż
  • Twoja firma jest zarejestrowana poza Europejskim Obszarem Gospodarczym oraz obszarem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

WspolceZnatura
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Usługa została włączona bez naszej wiedzy, pobierane są opłaty za faktury w terminie płatności, na co nigdy nie wyraziliśmy zgody. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@WspolceZnatura Opcja działa zgodnie z założeniem. Co godzinę sprawdzamy Twoje należności względem Allegro i czy masz dostępne pieniądze ze sprzedaży. Pobieramy należności, które składają się na kwotę Twojego bieżącego salda w zakładce Rozliczenia z Allegro. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

fc_dystrybucja
#9 Pomysłodawca#

Szanowna Pani Natalio. Nie spełniam żadnego z przedstawionych przez Panią warunków, a jednak włączyliście mi tą usługę bez mojej wiedzy i zgody. I co teraz? Napisze mi Pani, że mam pisać wniosek z prośbą o wyłączenie? A dlaczego mam pisać cokolwiek? Włączyliście mi ten syf to teraz mi go wyłączcie. Ani nie włączyłem go sam, ani nie naruszyłem jakiegokolwiek regulaminu w tym punktów wymienionych przez Panią powyżej, ani też nie prosiłem o włączenie. Proszę mi zatem to wyłączyć! Proszę również cofnąć rozliczenia do początku okresu rozliczeniowego.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@fc_dystrybucja Od dzisiaj będziemy pobierać opłaty i prowizje automatycznie na wszystkich kontach firmowych (a Twoje konto do takich należy). Informowaliśmy o tym tutaj: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/automatycznie-pobieranie-nale%C5%BCno%C5%9... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

belona67
#7 Wielbiciel#

a jak w takim razie będzie wyglądała faktura za luty i zobowiązanie podatkowe? Pobieracie mi co godzinę zaliczki na poczet faktury miesięcznej (bez mojej zgody) więc teraz chyba wypadałoby wystawić mi faktury co dziennie na kwotę "zakoszoną" z mojego konta czy tak?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@WspolceZnatura a przed uruchomieniem przeczytałeś co jest w okienku, tam jest wyraźnie napisane że pobierze całe saldo nawet z rezerwą na zwroty !!!

Po drugie po co chcesz to wyłączać skoro już pobrało jak w lutym i tak wszystkim włączą 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

WspolceZnatura
#8 Zapaleniec#

Niestety nikt z firmy niw włączył tej usługi. Została ona włączona przez allegro. Ale zastanawia mnie fakty dlaczego pobierają opłaty na poczet faktury która jest jeszcze w terminie płatności, przecież nie jest to faktura zaległa czy wymagająca windykacji 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@WspolceZnatura ale zmienił się regulamin i jak zalegasz lub inne zasady opisane w regulaminie, mogą to włączyć z automatu 😞  czy przypadkiem nie było zwłok z płatnością faktur ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mediatargi
#8 Zapaleniec#

Proszę moderatorke _HolaOla_ o wskazanie dokładnie w którym miejscy włącza  się taką funkcję jak:

-automatyczne pobieranie opłat i prowizji za usługi które masz zgromadzone u operatorów finansowych PayU i Przelewy24.

Ja również dostałem takie komunikaty i kolejny konsultant jest blady? czy to następne wyłudzenie środków laikom? którzy nie zaglądają na swoje konta i żyją w nieświadomości opłat i prowizji?

Przeanalizujcie ten komunikat poniżej? (dodatkowo screen w zał.)

rozpoczęliśmy automatyczne pobieranie opłat i prowizji za usługi Allegro. 

Od teraz z Twoich pieniędzy za sprzedaż, które masz zgromadzone u operatorów finansowych PayU i Przelewy24, będziemy automatycznie pobierać opłaty i prowizje za usługi Allegro.

Szczegóły:

Powód włączenia: Samodzielne włączenie przez sprzedającego
MAGA CO?? samo się włączyło?..
2023-08-06_11h06_59.png
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@mediatargi Wracam do Ciebie z odpowiedzią w imieniu Oli. 

Automatyczne pobieranie opłat można włączyć samodzielnie z poziomu tych zakładek: Rozliczenia z Allegro, Faktury lub Środki i historia operacji.

w_kiwi_0-1691385743237.png 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów