anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chciałbym poruszyć temat Jakości sprzedaży - szybka wysyłka a odbioru z paczkomatów przez kuriera

elektrofull-pl
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry

Tak jak w temacie : Chciałbym poruszyć temat Jakości sprzedaży - szybka wysyłka a terminowością odbioru naszych paczek z paczkomatów przez kuriera

 

Każdy sprzedający kto się stara wysyłać paczki klienta, który zamówił tego samego dnia - wie jakie to nie sprawiedliwe.

Przykład :

Kurier inpostu zabiera paczki ode mnie każdego dnia pracy do 14.00.

Nowe zamówienia wpadają po 14:00 ... firma pracuje do 16.00 mogę wszystko spakować i wysyłać te paczki - wioząc je samemu do paczkomatów  - tylko po co ??????

Allegro policzy i tak tą wysyłkę  jako już następnego dnia. Bo Kurierzy inpostu wybierają paczki z paczkomatów do 13:00-14:00 godziny każdego dnia pracy wg swoich regulaminów.

Dotyczy to pewnie większości miejsc naszego kraju, tylko większe miasta mają taki przywilej, że tam kurierzy Inpostu kursują cały dzień i może noc by zabierać paczki z paczomatów i dokładać nowe.

 

i tu sedno sprawy ALLEGRO pozwala wg RAPORTU na to by liczyć szybka wysyłkę jako

TAK+1 punkt  lub NIE-1 punkt.

Przez co osiągniecie tam naprawdę sprawiedliwego dobrego wyniku mimo, że Realnie nadaliśmy paczkę tego samego dnia jest nie możliwe.

Tu prośba - sugestia do ALLEGRO - czy wasz system oceny SZYBKIEJ WYSYŁKI - mógłby zawierać trzy stany

Tak +1

Neutral 0

Nie -1

Stan neutralny 0 to oczywiście stan kiedy po np: 14:00 tego samego dnia wysyłamy paczkę wioząc je do paczkomatu czyli realnie opuszcza ona nasza firmę i jest w rekach firmy kurierskiej i nie możemy jej cofnąć.

Taki stan nie powodował by zaniżania statystyk i tworzył bardziej równe szanse dla zmotywowanych aby wysyłać naprawdę tego samego dnia bez karania nas -1 punktem za to że nie mamy możliwości zrobić to lepiej przez nasze położenie geograficzne a tak naprawdę niedoskonałą pracę firm kurierskich.

 

Reasumując :

Dodanie pozycji NEUTRALNEJ = 0 punktów za taką wysyłkę pozwoli pokazać, kto ma możliwość wysłania i z niej korzystać i kto naprawdę się stara. Zamiast wrzucać nas do worka z wszystkimi którzy w ogóle nie myślą o tym parametrze z rożnych przyczyn.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

mdrogeria
#21 Demiurg#

@elektrofull-pl weno .... jeszcze Cię to kręci ?

oznacz moderatorów

elektrofull-pl
#8 Zapaleniec#

Bardziej chodzi o te punkty które mi uciekają - tam jest do zgarnięcia 160 pkt

Czy algorytmy allegro nie podpowiadają klientom właśnie takich ofert bardziej ?

Nie wiem..... szukam rozwiązań i chciałbym w końcu być tez wyświetlany jako dostawa następny dzień. 

Bo staje na głowie a mam ciągle dostawa pojutrze co mnie wkurza bo każdego dnia wysyłam wszystko jak się tylko da.... i widzę minusowe punkty np za zamówienia weekendowe.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@elektrofull-pl Szkoda czasu i nerwów. To jest tak skonstruowane, że wynik mniej zależy od Ciebie, a bardziej od tego, w jakich godzinach klienci składają zamówienia. Raczej nie przypuszczam, żeby szykowały się jakieś zmiany w tym zakresie.

Z drugiej strony, te punkty nie mają większego znaczenia. Jeśli wszystko pozostałe masz w normie, to i tak masz super lub super+

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

Allegro i logika. Trochę się uśmiałem.

 

...ale cześć. Miłego dnia. 15187884578341.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

elektrofull-pl
#8 Zapaleniec#

Ahhha 🙂

Szukam rozwiązań sprawiedliwych - po tym jak sprzedaje od 10 lat na **piiip**IE i patrzeniu jaki to RAK tego świata. Myślałem, że ALLEGRO będzie bardziej zależeć i to miejsce "Gadane" to nie będzie puste gadanie - a głos ludu 🙂 

Czekam na moderatora i jego wypowiedzi ? Czy moderatorzy mają moc sprawcza zgłaszania sugestii ? ktoś się z nimi liczy w ALLEGRO ?

oznacz moderatorów

elektrofull-pl
#8 Zapaleniec#

o nie wiedziałem, że konkurent czyli A*M*A*Z*0*N ma tu cenzurę - chciałem bardziej powiedzieć o tym, że tam idą w złą stronę.....  nie chce by allegro było tylko xero-boyem

oznacz moderatorów

EmemkaPL
#8 Zapaleniec#

Mam ten sam problem. Kurier zabrał ode mnie paczki chwile po 11:00 z paczkomatu, a zamówienia które teraz wpadają mają wysyłkę do 23:59 dzisiaj 😞 Nic z tym nie zrobię, poleci po statach 😕 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Ja tu widzę inny problem. Też mam strefę do 14. Dla mnie większym problemem jest algorytm czasu wysyłek allegro. Przykładowo czasem wyśle paczkę 14:15 kurier jej już nie weźmie. Ale kiedy indziej ma dużo paczek do dostarczenia i potrafi je zabrać z paczkomatu o 17, 19, a nawet i 21. Mogłabym spokojnie jeszcze pod wieczór dawać paczki do paczkomatu i spora ich część by poszła dzień wcześniej. Ale nie mogę, bo allegro wyświetli mi wtedy np kup do 17- dostawa jutro, gdy ja realnie gwarantuję tylko do 13:30 i będzie cyrk...

oznacz moderatorów

EmemkaPL
#8 Zapaleniec#

Dlatego właśnie jest to trochę nie fair. Od dzisiaj w piątki mam zamówiony podjazd kuriera/kurierów po godzinie 16:00, tak żeby jak najwięcej paczek wyszło do klientów przed weekendem. Jak jakieś wpadną po 16:00, no to cóż, będą czekać a paczkomacie albo na półce w magazynku na poniedziałek 😕 

oznacz moderatorów

elektrofull-pl
#8 Zapaleniec#

i właśnie chodzi mi tu o tzw NEUTRAL bo kiedy my się staramy a system zawodzi to motywacja upada.

oznacz moderatorów

lewgorzkowski
#10 Popularyzator#

AnnaG-Antyki jeśli masz ustawione kup do 13:30, bo masz strefę inpost do 14,  to allegro Ci tego nie zmieni nawet jeśli 2 razy w tygodniu nadasz kilka zamówień o 16 i kurier inpost je odbierze o 19, one się po prostu zaliczą do tabelki "szybka wysyłka", ale nie wpłynie to na wyświetlane "kup do 13:30 dostawa jutro"

Jaja z algorytmem są gdy ktoś nie ma godziny granicznej, a jedynie wysyłka 1 dzień i wtedy ten algorytm może wydłużać lub skracać czas kiedy wyświetla się "dostaw jutro" lub "pojutrze"

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

No nie wiem. W sumie nie testowałam ale widziałam tu sporo postów ludzi, którym allegro te czasy przestawiało.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@AnnaG-Antyki Ustawienie czasu nie wpływa na statystyki wysyłki. Moim zdaniem jest to niepotrzebne komplikowanie sobie życia, lepiej podawać standardowo "1 dzień lub "2 dni", bez wdawania się w tzw. godziny graniczne.

W Allegro to wyświetlanie też poprawili, wygląda to teraz tak, że zakup po 14 już ma wysyłkę do końca następnego dnia, a nie w ten sam dzień, jako to było przedtem.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Super. Dzięki. Ostatnio mniej tu wchodzę to musiałam przegapić zmianę:)

oznacz moderatorów