anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zgłosić niepoprawne zmiany w utworzonych przeze mnie produktach?

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Zauważyłem w ostatnich dniach chiński najazd na moje produkty, wiem, że zdjęcia można sobie używać i podpinać oferty jak komu pasuje ale to w jaki sposób "chińscy" sprzedawcy poprawiają dane produktu skłoniło mnie do zadania pytania czy allegro coś planuje z tym zrobić, czy mam zacząć codzienną akcję tworzenia "nowych" produktów do wszystkich swoich ofert? Oczywiście nie ma problemu, jest API ja sobie poradzę 😉 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sl-aw-ek każdą ofertę błędnie połączoną z katalogiem możesz zgłosić, a my będziemy te zgłoszenia weryfikować. System monitoruje błędne podpięcia, a pracownicy weryfikują zgłoszenia, nie podałeś też konkretnych zmian jakie zostały wprowadzone w Twoich produktach, więc nie jestem w stanie bardziej szczegółowo się do tego odnieść. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@la_nika ok rozumiem, za mało danych. Jak się serwis odniesie np do zmian wprowadzonych w produkcie 19f039e2-546c-4dfc-99b7-4c7743851536 

Cudownie pojawiły się dane o których wcześniej (to ja dodałem ten produkt do katalogu) nie miałem pojęcia.
1) Dodano zdjęcia skopiowane z innego produktu. Też mojego ale zupełnie innego! 
2) Dodano wartości do parametrów które nie były wcześniej podane jak długość, szerokość - nie zgodne z tabelą rozmiarów dostępną w ofercie. Co ciekawe dodano też kolejną tabelę rozmiarów bo przecież 2 zupełnie różne w produkcie są NAJLEPSZE 😄 No i te wymiary dodane jeszcze inne, przynajmniej wiadomo co się kupuje. 
3) Dodano kod producenta zpf0227a26 - fakt ma to sens 
4) Produkt bez numeru EAN !!! Cudownie zyskał przynajmniej kilka kodów 🤣

Taki sam los spotkał większość mojej oferty ^^ 

A teraz proszę mi napisać, że numer EAN jest wymagany w tej kategorii ^^ 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sl-aw-ek nie widzę, aby dla tego produktu został zgłoszony błąd. Skorzystaj proszę z formularza.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@la_nika formularz nie przejdzie ponieważ produkt nie posiada kodu EAN 😉 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sl-aw-ek chyba jednak się udało, bo widzę, że zmiany w produkcie zostały wprowadzone po Twoim zgłoszeniu 😉 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@la_nika no chyba jednak nie bardzo ... 
Po pierwsze nie wysyłałem tego zgłoszenia ponieważ bez kodu EAN się nie udało a w produkcie nadal oprócz nazwy jest pełno błędnych danych, np. wymiary. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sl-aw-ek widzę w systemie, że zgłoszenie zostało wysłane dzisiaj z Twojego konta. Jedyne niezaakceptowane zmiany to "Waga produktu z opakowaniem jednostkowym" i "Linia".

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@la_nika i nazwa produktu "REGULARa26" jest poprawna? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sl-aw-ek jak zapewne wiesz, nie zajmuję się rozpatrywaniem tych sugestii, więc następnym razem szybciej będzie, gdy napiszesz, co chcesz zmienić bez pytań tego typu. Nie jestem producentką tych spodni. 
Poprosiłam o zmianę nazwy i dam znać, gdy otrzymam odpowiedź. 
Jeśli masz inne sugestie, które zostały odrzucone, to zachęcam do podzielenia się szczegółami.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sl-aw-ek nazwa produktu została zmieniona. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@la_nika to do poprawy jeszcze (to już było poprawiane ale chyba ktoś znowu zmienił):

Szerokość w pasie: 47 
Długość nogawki od kroku: 75 
Długość nogawki zewnętrzna: 104
Linia: powinno być puste. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sl-aw-ek zgłoszone 👍

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sl-aw-ek a dostałeś jakaś informację o dokonanej zmianie ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@kostas11 oczywiście,


że nie dostałem 😉 
Przepraszam za edycję, ale czy znasz kogoś kto kiedyś dostał taką informację? Bo ja nie 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sl-aw-ek upewniam się bo wcześniej ktoś pisał że były informacje, a że od kilku dni ogarniam katalog warto wiedzieć na co się szykować, swoją drogą czy to jest zgodne z prawem, skoro wystawiłem ofertę na sprzedaż a ktoś bez mojej wiedzy w nią ingeruje dokonując zmian 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@kostas11 Był tu nawet producent, któremu Chińczyki podpięły swoje podróby, pozmieniali parametry, mimo że miał  do swoich towarów wykupione własne EANy. I jeszcze Allegro robiło miesiącami pod górkę, by mógł poprawić parametry.... A jak poprawili, to Chińczyk za chwile sobie pozmieniał....

Czy to zgodne z prawem? A co ostatnio Allegro robi zgodnie z prawem? Bo mam wrażenie że samolot leci bez pilota....a stwierdzenie "zgodnie z prawem" znaczy coraz częściej "na rympał, jakoś to będzie".

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@kostas11 obawiam się, że jak zauważył już drekenzes prawo tutaj nie ma znaczenia. Zmiany w produktach pojawiały się od zawsze - czy to aktualizowane przez innych użytkowników czy samo allegro kombinowało z wartościami parametru Marka - najpierw wszędzie dawało się "inna", później dla wartości "inna" konieczne było dodanie wartości opcjonalnej (typu inna(beniz)), teraz to wszystko automatycznie przerzucają na wartość "bez marki" ale totalnie randomowo. 

Sprzedaje takie produkty, że o większość nie opłaca mi się walczyć z allegro, po prostu można utworzyć nowy produkt tylko czy o to chodzi. Dużo zależy od specyfiki kategorii, mam kilka produktów ciągle dostępnych i tam już bym nie pozwolił sobie na cotygodniowe "odświeżenie" produktu. 


Myślałem też o hurtowym zasypywaniu allegro zgłoszeniami błędów w katalogu, niestety jeden użytkownik może zgłosić maksymalnie 100 zmian jednego dnia (przez API) - maksymalnie jestem w stanie zgłosić 300 produktów ... ale jeszcze to przemyślę. 

@drekenzes "Był tu nawet producent, (...)"

Ostatnio był tu post w którym chińczyk powymazywał ze zdjęć produkt i "wkleił" w jego miejsce podobny, tło i cała reszta aranżacji tego zdjęcia została bez zmian. To chodziło o jakieś narzędzia do drewna i gość miał naprawdę piękne zdjęcia, jak do tej pracy podchodzę zero empatycznie tak pierwszy raz kogoś było mi na prawdę szkoda. 


Z drugiej strony może to lepiej, że się robi taki ściek na allegro, kupujący może w końcu zaczną szukać alternatyw. 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@sl-aw-ek Wczoraj było zgłoszenie na forum odnośnie jednego świeżutkiego chińskiego konta. Miał wystawione wyłącznie polskie produkty polskich producentów z bardzo dobrymi opiniami -  10% ceny z wysyłką z Chin za darmo - od taczek po wędzarnie. Tak więc solidne taczki za 60 zł z wysyłką. Kupujących co niemiara.

Oczywiście w 5 minut po wątku na forum konto zawieszone. W zasadzie po co było to konto chińskie... a no tylko po to, by podpiąć się pod polskich producentów, zawalić sprzedaż, dać śmieszną cenę by jak najwięcej sprzedać... a teraz kiepskie opinie o produktach których kupujący na oczy nie zobaczą będą dotyczyć polskich produktów.

To jest celowa, nieuczciwa konkurencja, mająca na celu oczernianie zarówno polskich sprzedawców (10% najniższej ceny rynkowej), a po drugie zniszczenie opinii polskim producentom.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@sl-aw-ek ogólnie w ostatnim okresie są tysiące chińskich ofert, które zalewają kolejne działy allegro. wcześniej dawało się to jakoś ogarnąć, teraz to już żyje własnym życiem. Szkoda nawet komentować tego bajzlu na tym portalu.

podpinane są dziesiątki takich samych produktów, każdy z innego konta, często różne ceny (zazwyczaj śmiesznie niskie w porównaniu z naszymi rynkowymi), ale łączy je oczywiście to, że są z chińskiego rynku i wysyłane stamtąd.

A wracając do katalogu produktów to norma, moje towary również widnieją jako produkty, które można zakupić w Chinach od chińskiego sprzedawcy. jak się tam dostały, pozostaje to dla mnie nadal tajemnicą 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów