anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co allegro chce osiągnąć blokując dostęp do smarta?

WWW_TECHTIME_PL
#8 Zapaleniec#

Od 6 września allegro zdejmuje oferty powtarzające się w obrębie smart w kilku kategoriach między innymi w "zegarkach". Allegro chce wyeliminować powielanie ofert w obrębie jednej kategorii i to jest ok. Ale co w przypadku gdy mały zegarek może być zarówno damski jak i dziecięcy albo średni zegarek unisex nadaje się zarówno dla kobiety jak i mężczyzny. Według najnowszych zmian tylko jedna oferta może być z usługą smart. Albo na kategorii z męskimi zegarkami albo damskimi. I tu powstaje pytanie. Co allegro chce osiągnąć przez ograniczenie dostępu Klientom do smarta w różnych kategoriach? Jaki to ma sens?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@WWW_TECHTIME_PL Możesz podać konkretne przykłady przedmiotów, które wystawiasz w opisany sposób (numery ofert)?

Wprowadzane przez nas zmiany mają na celu uporządkowanie wyników wyszukiwania i dostosowanie list ofert do potrzeb kupujących.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Czy to oznacza że smart to fikcja? Można go wykupić ale ilość ofert z wysyłką smart będzie coraz mniejsza?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@majster_manbędziemy usuwać powielone oferty tego samego przedmiotu w kategoriach:

  • Erotyka
  • Zegarki
  • Sandały damskie i Sandały męskie.

Jeśli oferta zostanie przez nas usunięta, poinformujemy o tym mejlowo i zwrócimy opłatę proporcjonalnie do czasu wyświetlania oferty na Allegro.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

WWW_TECHTIME_PL
#8 Zapaleniec#

Znamy zasady wprowadzone przez allegro. Proszę o niespamowanie tego ważnego tematu.

Wszyscy pozostali Sprzedawcy nie powinni ignorować w ogóle tego tematu. Dlaczego? Bo po zegarkach, sandałach i [edycja] przyjdzie kolej na następne kategorie. A pomysł jest chybiony i źle przygotowany. Wprowadzono najpierw te 3 kategorie a potem przyjdzie kolej na następne. To jest stary patent korporacji i allegro. Rozbija się sprzedawców na grupki żeby nie uruchomili się naraz i nie podnieśli rabanu. Tak samo zauważcie jest z opłatami. Powyższa się je stopniowo. Najpierw w części kategorii, potem w następnych i potem w reszcie aż w końcu we wszystkich są podwyższone przy nikłych pomrukach grupek podzielonych sprzedawców. Każdy kto przechodzi obojętnie bo uważa że to go nie dotyczy może być pewny że za 2-3 miesiące to będzie i jego dotyczyło. Nie możemy sobie pozwolić na to. Czyszczenie powielonych aukcji w  kategoriach należy przeprowadzić w inny sposób. Ja go znam. Proszę obsługę o kontakt ze mną.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@WWW_TECHTIME_PL, zależy nam, aby ograniczyć istnienie wielu identycznych ofert - nawet jeśli mają one oznaczenie Smart! Swój pomysł na inne działania możesz zgłosić w dedykowanej ku temu zakładce. 🙂 Pomysły z największą ilością głosów zostaną przez nas rozpatrzone.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

WWW_TECHTIME_PL
#8 Zapaleniec#

@mr_omaDobrze, napisałem wyraźnie że nie podważam potrzeby tylko sposób. Proszę się ustosunkować do mojej merytorycznej uwagi że zegarek z numeru oferty: 10853347941 lub 10853343170 nie nadaje się zarówno dla kobiety jak i dziewczynki?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@WWW_TECHTIME_PL, zgodnie z tym artykułem, jeśli przedmiot pasuje do kilku kategorii, to w każdej można go raz wystawić. Konsultuję jeszcze kwestię Smart! w takiej sytuacji. Proszę Cię o cierpliwość.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@WWW_TECHTIME_PL, otrzymałam potwierdzenie, że jeśli wystawisz dwie oferty tego samego zegarka w dwóch różnych podkategoriach, obie te oferty mogą mieć oznaczenie Smart!.

Twoja poprzednia oferta została usunięta, ponieważ był to duplikat oferty identycznej wystawionej na innym Twoim koncie. Nie możesz wystawiać tego samego produktu w tej samej podkategorii na dwóch różnych kontach.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

WWW_TECHTIME_PL
#8 Zapaleniec#

Tak, dokładnie to oznacza bo sprzedawcy będą uciekać w podwyższanie cen i wysyłkę gratis skoro nie będą mogli wystawić oferty w smarcie 2 lub więcej razy (proszę zwrócić uwagę że razem z tymi zmianami wprowadzili oznaczenie smart dla wysyłki gratis). Oferty smart znikną między zalewem ofert z pozornym smartem. Oznaczenie smart to będzie tylko fasada bo w rzeczywistości to sprzedawcy będą płacić za darmową wysyłkę kupujących a nie allegro i w ten sposób będzie się doić kupujących za pośrednictwem sprzedawców. Klienci się zorientują i przestaną wykupować pakiet smart. Więc tak, jest to śmierć programu SMART. Najpierw w 3 kategoriach a potem w całym allegro bo chyba nie będziemy się oszukiwać że to będzie dotyczyć tylko tych 3 marginalnych kategorii.

oznacz moderatorów

WWW_TECHTIME_PL
#8 Zapaleniec#

Numery ofert: 10853347941 i 10853343170. Średniej wielkości sportowy zegarek koloru różowego. Nadaje się zarówno dla kobiet jak i dziewczyn(ek). Wielkość jest odpowiednia, zakres paska jest odpowiedni. Według nowych zasad allegro nie można wystawić tego zegarka zarówno w damskiej jak i dziecięcej kategorii. Kto traci? Wszyscy. Kupujący bo nie dowie się o zegarku jeśli szuka dziecięcego a będzie wystawiony tylko na damskim albo odwrotnie. Ja bo nie sprzedam i nie zarobię, Allegro bo ja nie sprzedam i nie pobierzecie prowizji. Który geniusz wpadł na taki genialny pomysł? Bo że kategoria wymaga uporządkowania to nie podważam ale prymitywny sposób w jaki to przygotowano to jest wylewanie dziecka z kąpielą. Człowiek odpowiedzialny zupełnie tego nie przemyślał. Kategorię należy zmienić w inny sposób. Ja mam pomysł. Próbuję się skontaktować z obsługą allegro i z osobą odpowiedzialną za ten pomysł ale odmawia mi się kontaktu. Konsultanci allegro walą tylko formułkę: przekażę, przekażę. Tu nie ma czasu na przekazywanie. To trzeba wycofać i przemodelować a ja rozwiązanie mam, które pozwoli osiągnąć cel i nie zniszczyć sprzedaży i firm. Może by tak wykorzystać wiedzę osoby, która się zajmuje tym 15 lat, co?

oznacz moderatorów