anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Komentarze negatywne

3tel_GSM2
#9 Pomysłodawca#

Czemy ja jako sprzedający nie mam żadnych Praw na allegro. Otrzymałem dwa komentarze negatywne których nie powinno być. 

 

Pierwszy komentarz otrzymałem bo Pan zamówił baterie (serwis) z wysyłką do 3 dni roboczych, klient po 2 dniach napisał do nas @ po godzinie 17stej na którą nie dostał odpowiedzi do godziny 20 odstąpił od umowy kupna sprzedaży i wystawił nam negatywa w negatywie napisał że brak kontaktu. W informacjach o sprzedającym pisze wyraźnie że firma jest czynna od 9 do  15 i w tych godzinach jest z nami kontakt allegro nie reaguje odpisuje klient jak najbardziej miał takie prawo zgodnie z reguleminem allegro klient działał na szkodę mojej firmy. 

Drugi przykład nawiedzona klientka zamawia przesyłkę po czym otrzymuje awizo nie odbiera paczki paczka wraca do nas po 14 dniach z informacją nie podjęto w terminie a kupująca oczywiście wystawiła nam komentarz negatywny, allegro nie reaguje bo klientka miała takie prawo 😕 

Czy na prawdę z tymi klientami został tylko sąd ?? 

 

Jestem tak zażenowany postawą allegro i to co sie teraz wyprawia że prawdopodobnie z początkiem wiosny zrezygnuję z prowadzenia firmy jeszcze przez jesień i zimie przetrzymam. 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

@3tel_GSM2 Jeżeli Allegro po zgłoszeniu komentarzy odmawia ich usunięcia z powodu braku podstaw regulaminowych, pozostaje Ci tylko sąd.

Nie polecam jednak tej opcji, ponieważ możesz narazić się na dodatkowe straty w postaci konieczności pokrycia wszelkich kosztów sądowych i dojazdów na rozprawy. Sądy w podobnych sytuacjach zazwyczaj stają po stronie słabszej strony transakcji, czyli kupujących.

Można na tym forum znaleźć wklejony przeze mnie wyrok, w którym sąd uniewinnia mnie w sprawie o komentarz negatywny, a sprzedający pokrywa wszystkie koszty.

oznacz moderatorów

3tel_GSM2
#9 Pomysłodawca#

mógłbym prosić o jakiegoś linka ?

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@3tel_GSM2 Jeżeli komeraż jest kłamliwy, nie zgodny z prawda wystarczy Przedsądowe Wezwanie do usuniecie komentarza.

Zazwyczaj te osoby nie są odporni😄 na podobne wezwania i szybko usuwają swoje kłamliwe komentarze.😎

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@3tel_GSM2, na Allegro kupujący mają prawo do subiektywnej opinii. Możemy w nie ingerować jedynie w wyjątkowych przypadkach, m.in. gdy opinia:

  • stanowi kolejną opinię odnoszącą się do tego samego towaru
  • odnosi się do innego Towaru niż opiniowany
  • narusza zasady określone w art. 11.12
  • narusza obowiązujące przepisy prawa, dobre obyczaje lub godzi w uczucia religijne
  • narusza prawa patentowe, prawa autorskie, tajemnicę przedsiębiorstwa lub inne prawa własności intelektualnej, bądź prawo ochrony danych osobowych
  • jest wyłącznie streszczeniem filmu, książki lub płyty itp.
  • jest w całości lub częściowo skopiowana od innych Użytkowników, producenta opiniowanego Towaru lub z innych dostępnych źródeł
  • jej treść zawiera znaki, które powodują, że staje się ona nieczytelna.

O tym, kiedy możemy ingerować w opinię kupującego, przeczytasz m.in. tutaj. Jeśli otrzymasz opinię, z którą się nie zgadzasz, możesz poprosić kupującego o usunięcie oceny. Masz na to 21 dni od jej otrzymania.

Ocenę sprzedaży wraz z komentarzem opisowym możemy także usunąć na podstawie odpowiedniego wyroku sądu.

Natomiast na koncie, z którego tu piszesz, widzę jedynie dwie oceny "nie polecam"- jedna pochodzi z 31.01.2021 r., a druga z 26.12.2020 r. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mr_oma Bez urazy ale subiektywna ocena i wystawienie negatywa za to że się samemu nie odebrało przesyłki z paczkomatu w regulaminowym czasie to jest niedopuszczalne .Taki klient sam sobie powinien strzelić w kolano niż karać sprzedawcę za swoje błędy ,psując mu statystyki i wizerunek i moim zdaniem to allegro ponosi winę za to że dopuszcza w regulaminie na takie możliwości .

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#
oznacz moderatorów