anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

co się dzieje na linii allegro - poczta polska ?

mikeza
#20 Guru#

Wczoraj importowałem przesyłki do EN i było wszystko ok. Dzisiaj robięto samo i zonk - wyskakuje mi komunikat 

Przesyłka nieobsługiwana. Wymagana jest zmiana typu przesyłki. (EN:12203)

Produkt ('Pocztex Kurier 48 (Przesyłka biznesowa) (852)') nie znajduje się na umowie zawartej z Pocztą Polską S.A. (EN:33203)

Czy od listopada nie ma już kurier 48 ? Może czegoś nie doczytałem w wiadomościach. Czy ktoś mnie może wspomóc ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
60 ODPOWIEDZI 60

annas14-firma
#16 Inspirator#

Cieszyłem sie że nie mamy w cennikach Pocztex 48, ale niestety mamy Allegro Punkty Poczta, Żabka, at o jest Pocztex Kurier 48 [OwP] 
no i z dziś są dwie przesyłki.

annas14firma_0-1667323237070.png

No to mamy powtórkę z zabawy. Tym razem brak informacji.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@annas14-firma zaimportuj do EN i nadaj 😄 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@kostas11 Zaimportowałem, ale jeszcze nie sprawdzałem czy wygeneruje etykietę. Wydruk jest z Baselinkera. Jutro będziemy to obrabiać, ale dzięki za radę. Pewnie trzeba będzie zmienić typ przesyłki.

 

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Czyli przez EN będzie działać bez problemu? 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AlePiesio ja zawsze tak nadaję prze import EN i jak Wy macie na allegro problemy to bez problemu nadaję nawet w zeszły poniedziałek jak wszystko padło to ja bez problemu nadałem 😄

W En po imporcie możesz też zmienić z kurier48 na Pocztex 2.0 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

ludzie mieli problemy, bo nadawali z WzA bez umowy i stąd kłopot, bo to umowa allegro - poczta wygasła. W EN jak nadajemy na własną umowę to wszystko było ok. Ja również nie miałem problemów w zeszłym tygodniu. Teraz jednak pocztex kurier 48 został usunięty również w EN i nie da się wydrukować etykiety do takiej paczki, tak jakby poczta od 1.11 usunęła całkowicie tą formę dostawy. Chociaż zapewniali, że będzie do początku 2023.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza ja już w allegro i sklepach internetowych przeszedłem na pocztex 2.0 miesiąc temu stąd walczyłem w tym poście https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/pocztex-kurier-48-jest-us%C5%82ug%C4%85-wy... bo wiedziałem że będą problemy 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

też wiedziałem, że mają zastapić pocztex kurier, bo o tym była już mowa na wiosnę tego roku. Szkoda tylko, że tak to wszystko trochę chaotycznie jest wprowadzane. Jak zwykle zero informacji, i zmiana z dnia na dzień.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Ja też tylko przez EN wysyłam i też nie miałem problemów ale nie wiem jak teraz to będzie wyglądać skoro jest nowy inny problem. A musze ręcznie zmieniać z kurier 48 na pocztex 2.0?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

musisz ręcznie zmieniać, albo utwórz sobie nowy szablon i importuj pocztez kurier jako pocztex 2.0. Innej opcji nie ma.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#
Czy możesz mi powiedziec w którym dokładnie momencie mogę zmienić ten typ przesyłki? Po imporcie zamówień z allegro w EN mam to zmienić ręcznie jak będę tworzył nowy zbiór? Dzięki
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AlePiesio  Tak po imporcie zaznaczasz i wybierasz rodzaj przesyłki Pocztex 2.0 z listy 🙂

kostas11_0-1667325904236.jpeg

kostas11_1-1667325904279.jpeg

 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#
Super dzięki bardzo! Rozumiem że to będzie normalnie doliczone do rachunku na allegro? A nie poprzez umowę z pocztą heh
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AlePiesio zmień se w dostawach na Pocztex i będziesz miał pewność że wszystko gra i tak to wygaszają 🙂

1poczta.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

W Baselinkerze też jest opcja zmiany rodzaju przesyłki:

annas14firma_0-1667326565483.png

Pytanie jak będzie z rozliczeniem. Przesyłkę Allegro Punkty Poczta, Żabka rozliczaliśmy z Allegro. Czy Pocztex 2.0 Kurier kosztuje tyle samo i czy rozliczy ją Allegro czy Poczta?

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@annas14-firma rozlicza tak samo jak kurier 48, ja zmieniłem w dostawie miesiąc temu i bez problemu nadaje 🙂 

A czy jak teraz dokonacie zmiany to nie dam ręki uciąć co z tego wyjdzie dlatego wolałem to zmienić wcześniej, dokonaj teraz zmian w dostawie i następne będą bez problemu przechodzić i tak to wygaszają 😄

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@kostas11 Dzięki, właśnie zmieniłem w cennikach Żabki na Allegro Odbiór w punkcie Pocztex. Przegapiliśmy to bo Kuriera zmieniliśmy już 20-go. Mamy tylko 3 Żabki z dzisiaj i zobaczymy jak to przejdzie. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

będzie działać, ale musisz zmienić typ przesyłki, nie wygenerujesz pocztex kurier 48, musi być pocztex 2.0. Jeśli zrobisz import przesyłki takiej jak w allegro to będzie błąd, ja dzisiaj wszystkie ręcznie przerabiałem na pocztex 2.0

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

CAR-DESIGN
#1 Nowicjusz#

i przeszło ?

po zmianie?

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  czy ktoś z Was jest w stanie potwierdzić, że pocztex kurier48 został już całkowicie usunięty z oferty poczty polskiej ? czy trzeba go usunąć z cennika dostaw ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów