anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

co się dzieje na linii allegro - poczta polska ?

mikeza
#20 Guru#

Wczoraj importowałem przesyłki do EN i było wszystko ok. Dzisiaj robięto samo i zonk - wyskakuje mi komunikat 

Przesyłka nieobsługiwana. Wymagana jest zmiana typu przesyłki. (EN:12203)

Produkt ('Pocztex Kurier 48 (Przesyłka biznesowa) (852)') nie znajduje się na umowie zawartej z Pocztą Polską S.A. (EN:33203)

Czy od listopada nie ma już kurier 48 ? Może czegoś nie doczytałem w wiadomościach. Czy ktoś mnie może wspomóc ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
60 ODPOWIEDZI 60

mikeza
#20 Guru#

faktycznie coś jest na rzeczy, bo wszystkie przesyłki, które wczoraj zaimportowałem jako kurier pocztex 48 zostały przez system przekształcone w pocztex 2.0

Proszę o potwierdzenie, że pocztex kurier 48 został wycofany z opcji wysyłek, to zmienię cennik.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

O tej zmianie już jakiś czas temu pisano ,może właśnie przez wprowadzenie tej zmiany takie problemy zaistniały . Samo wysyłanie przesyłek listowych poleconych czy paczek odbywało się raczej poprawnie (przynajmniej u mnie wszystko w terminie).

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

do wczoraj było po staremu. Dopiero dzisiaj zauważyłem, że z listy przesyłek zniknęło opcja pocztex kurier 48 i import takich przesyłek skutkuje błędem. W takiej sytuacji w cenniku należałoby usunąć te niektywne formy dostawy. Pytanie, czy ktoś z moderacji może potwierdzic, że pocztex kurier już nie działa ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza 

Faktycznie nie ma już tego w zakładce EN.  To po cholerę poczta przysyła mi polecony, że data graniczna usługi i warunków cenowych zmienia się z " do 31.10.2022 r" na " do 31.12.2022 r" ?

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza To co mamy zaznaczyć w cenniku?

Allegro Kurier Pocztex 
Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex 
Allegro Automat Pocztex  ?
 
a te stare odptaszkować?

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

poczekajmy na jakąś wypowiedź moderacji i oficjalne stanowisko allegro, ale skoro pocztex kurier 48 juz nie działa, to faktycznie trzeba zmodyfikować cenniki, bo będzie się wkradało zamieszanie. ale moim zdaniem te dostawy z opcją kurier 48 trzeba wyrzucić 🙂

mimo wszystko jeszcze się wstrzymam, bo może zaraz okazać się, że to kolejna awaria i zaraz wszystko wróci do normy. Masakra jakaś 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza Pewnie, że trzeba bo jak klient kupi ze starym pocztexem to będziemy potem nadawać na własną rękę i finansować smarta i całą resztę.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

A nie, pisałeś że się przekształcają w nowy pocztex więc może nie będzie tak źle 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

przy imporcie nie ma wtedy wyboru pocztex 48, tylko jest ten nowy pocztex. W przypadku smart nie ma to specjalnego znaczenia, bo koszt dla nas jest taki sam. Różnica będzie w przypadku wysyłek prywatnych, nadawanych na własną umowę, nowy pocztex jest trochę droższy 1-2 zł w zależności czy to odbiór z punktu, czy pobranie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

dziwne to wszystko, problemy z umową allegro - poczta, brak aktualizacji statusów przesyłek, teraz znikający pocztex 48 ?? Mam nadzieję, że to koniec niespodzianek w tym roku.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

To wygląda na jakąś wojnę Allegro z pocztą, a my obrywamy rykoszetem. Normalnie może człowieka krew zalać.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  możecie nam powiedzieć co tu się wyrabia i co mamy z tym zrobić?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mikeza @Kaliope_Brzeg Ja miałem "przygodę" z Inpostem - wybrany paczkomat pomiędzy czasem wybrania a wysyłki został zdemontowany i przesyłka wróciła 😂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash  😂 🤣

Ja z kolei wczoraj dowiedziałam się zupełnie przypadkiem od kurierów pod maszyną, że Inpost sobie zmienił u mnie godzinę graniczną z 14 na 13. Teraz pewnie trzeba do tego całego ambarasu codziennie sprawdzać godziny graniczne, żeby terminowość była ok.

Nikt o niczym nie informuje, bo po co.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Nie przebijesz tego : Zeszły rok, gorączka świateczna, lecę do Hubu DPD aby nadać ( jakaś 19-19:30). Kłótnia : Facet podjechał ciężarówką pełną choinek i chciał je nadawać kurierem 🤣  na całą Polskę. Powinnaś słyszeć te argumenty z obu stron. Np "Przez Państwa dzieci nie będą miały świąt! Bo prawdziwe święta to tylko z choinką ode mnie" itp...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash 😂😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza 

Dosłownie przedwczoraj dostałam polecony od PP, że przedłużają pocztex kurier 48 do końca roku. Kurczę mam tylko polecone i nie mogę sprawdzić u siebie.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

według mojej wiedzy, to pocztex 48 miał być przynajmniej do lutego 2023, przynajmniej tak mi przekazywał handlowiec. Teraz wygląda jakby jednak został usunięty. Nie mogę wygenerować takiej paczki, nawet na własnej umowie, mam tylko polecony lub nowy pocztex 2.0  Jutro mogę się coś więcej dopytać, bo dzisiaj dzień wolny.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Sprawdziłem nasze cenniki i nie mamy już Pocztex 48. Z publikowanych informacji najnowsze co znalazłem to:

"5 września 2022, 11:48

Ostatnia aktualizacja: 6 października 2022

Nowe metody dostawy Pocztex - informacje dla sprzedających

... Dotychczasowe metody dostawy realizowane przez Pocztex:

Będziemy je udostępniać jeszcze przez jakiś czas, ale planujemy je usunąć w ciągu kilku miesięcy."

 

Może ten jakiś czas właśnie minął? choć od 6-go nie miną nawet jeden miesiąc.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Będziemy je udostępniać jeszcze przez jakiś czas, ale planujemy je usunąć w ciągu kilku miesięcy."

Cóż za precyzja ! Powinno być " planujemy usunąć cichcem"

_____________
Kama
oznacz moderatorów