anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Cofnięcie limitu pragmago po 3 promocyjnych miesiącach bez konkretów - Allegro Merchant Finance?

Folie4U
#7 Wielbiciel#

W lutym 2024 przyznano mi limit kredytowy pragmago - wykorzystywałem go głównie na spłatę prowizji i marketingu allegro. 3 miesiace promocji bez odsetek.

po miesiącu obnizono go o ok 1 000 zł bo algorytm tak pokazał. 

od maja obnizono na 0 zł bo podobno algorytm znów im tak pokazał. nie dostalem żadnej informacji , żadnego maila od nich nic. po prostu 0 zł od maja i już.

oczywiście konsultanci allegro i pragmago nic nie wiedzą dlaczego mam cofniety limit skoro wszystkie parametry wykazują progres a nie regres i  odpowiadają - winny algorytm. pytam czy jak ich algorytm zwolni z pracy to też łykną jak pelikany i nie zapytają za co :-):-0. ale jak grochem o ściane.   

aby było jasne : nic się nie zmieniło w mojej sytuacji , tak samo prowadzę działność, sprzedaję  na allegro coraz wiecej, więcej  niż w lutym  i oczywiście płace wiecej prowizji niż w lutym, żadnych zaległosci i sporów z bankami, nie siedzę w wiezieniu i nie piorę pieniędzy itd i itp.  

mam dwa  przemyślenia - jeśli algorytm zasysa do analizy  kwoty miesięcznych faktur do zapłaty dla allegro, to od lutego 2024 faktury pokazuja malutkie kwoty sala końcowego do zapłaty - bo wszystko było/jest spłacane w trakcie miesiąca z limitu lub z wpływów - i jak były faktury do lutego 2024  na tysiące złotych co miesiąc, tak teraz są na 2 - 10 zł . stąd algorytm może analizować i wykazywać brak potrzeby limitu kredytowego.

drugie przemyślenie - przegrzali z limitami i teraz cofnęli limity maluczkim zasłaniac się algorytmem.

Ale być może za dużo myślę :-0:-). Czy coś wiecie na ten temat ew. może ktoś kompetentny z allegro lub pragmago się wypowie, tylko bez korporacyjnego bla bla proszę

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Folie4U Napisałeś że sprawa była już wyjaśniana z konsultantami Allegro i przedstawicielami PragmaGO. Jeśli nie udało się uzyskać satysfakcjonującego wyjaśnienia, sugeruję, żebyś kontynuował rozpoczętą w tej sprawie korespondencję. Otrzymasz wtedy odpowiedź od osób, które znają szczegóły.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Folie4U
#7 Wielbiciel#

Hmm, nic takiego nie napisałem.

Napisałem, że zgłaszałem mój problem i zadawałem pytania  konsultantom Allegro i Pragmago. Odpowiedzi były w stylu  "nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi"  - zadziałał algorytm. Ponowne działanie algorytmu przywróci limit lub nie. 

Ale co się stało, że tak zadziałał,  nie wiem i oni też nie wiedzą, odpowiadają że są różne czynniki. Pytam jakie w moim przypadku, odpowiedź -- różne 🙂 :-0 > Jaja.                              Pytam - co mam poprawić - no te czynniki. Pytam jakie - czy możecie skierowac moją sprawę do osoby kompetentnej - nie możemy. 

Nie będę wrzucał tu koresponencji z konsultantami bo nie chodzi mi o pastwienie się nad osobami, które nie mają kompetencji. Nikt nie potrafi jak dotąd mi wyjasnić, co zadziałało lub nie zadziałało w algorytmie, że limit został cofniety.

Po co mam czekac na kolejną akcję algorytmu skoro nie wiem co mam ew. poprawić. Poszukuję tu odpowiedzi bo zderzyłem się ze ścianą. 

Szczegóły opisałem tu także i nie mam innych oczekiwań jak spowodowanie aby osoby, które znają te szczegóły zajęły się tematem i udzieliły mi konkretnej i kompletnej informacji, bo od limitów zależą decyzje businessowe - chyba się z tym zgodzisz? Niejednokrotnie pozbawienie firmy limitów kredytowych z dnia na dzień może ją wywalić. Poczytaj sobie przykład wielkiej firmy ACTION SA. Musieli się chronić postępowaniem sanacyjnym przed upadałościa po cofnieciu im kredytów przez ubezpieczycieli. 

Ty też dokładnie takiej odpowiedzi udzielasz - spuszczacie mnie na bambus.

Możecie mi napisać przecież na priv. kontakt lub telefon do osób kompetentnych, które mi to wszystko dokładnie wyjaśnią lub, że nie chcecie utrzymywać limitów i że Wam to lotto, czy małe firmy go u was mają lub nie mają a dostałem limit z powodu akcji promocyjnej lub błędu algorytmu.

ja jestm malutki biznesik ale wiedzieć chce, mam chyba prawo i tyle w temacie.

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Folie4U 9.05 otrzymałeś od nas odpowiedź w sprawie numer 41840649 i zostałeś poproszony o kontakt pod adresem allegro@pragmago.pl

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Folie4U
#7 Wielbiciel#

No i odpowiedziałem 9.05. to chyba też sprawdziłaś :-0?  I czekam cierpliwie, a limitu jak nie ma tak nie ma. Płacę więc grzecznie i codziennie prowizję Allegro z wpływów.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Folie4U W takim razie pozostaje czekać na odpowiedź. 🙂

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Folie4U
#7 Wielbiciel#

😀

oznacz moderatorów

Folie4U
#7 Wielbiciel#

Witam, no i czekam cierpliwie już prawie miesiąc na odpowiedż. Ciekawe co teraz mi Pani napisze 🙂 🙂 :-)? Może jednak lepiej prawdę .

oznacz moderatorów

profitools
#9 Pomysłodawca#

Tak Cię pocieszę dowodem anegdotycznym, że na allegrowe mityczne algorytmy nie ma mocnych! Na moim prywatnym koncie nie uruchomią mi AllegroPay, bo... algorytm. Nigdy nie zalegałem im z opłatami, korzystałem czasami z innych opcji finansowania zakupów bez żadnych opóźnień, BIK czysty. No cóż. Nie chcą zarobić - ich strata. Choć ja przeważnie mieściłem się w terminach spłaty bezodsetkowych - może dlatego jestem niedobra dla algorytma? 😉

oznacz moderatorów