anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czas na wysłanie przesyłki podany przez allegro w aukcji jest nierealny.

MAMY ROZWIĄZANIE!
sensoryczniepl
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,
nr zamówienia:95429550-e10c-11ee-9ae2-3bd58bb50083

w aukcji określamy wysyłkę do 3 dni roboczych. Nasze produkty szyjemy na zamówienie. 3 dni są dla nas optymalne, czasem udaje się szybciej.

Klient zamawia produkt 13 mar 2024, 08:40
Przy zamówieniu widnieje: czas wysyłki: 3 dni
Czas na wysłanie: do czw., 14 mar 2024, 23:59

Niektóre zamówienia wysyłamy "Natychmiast" bo mamy gotowe - one są wtedy tak oznaczone. Z tymi oznaczonymi na 3 dni chcielibyśmy mieć 3 słownie TRZY dni robocze na wysyłkę.

Ja rozumiem że "Czas dostawy, który widział w ofercie kupujący. Nasz mechanizm obliczył go na podstawie Twoich wcześniejszych wysyłek i działań przewoźników.".

Ale nie jesteśmy zawsze wyprodukować naszych produktów w terminie wymyślonym przez mechanizm allegro.
Czy nie da się tego wyłączyć? Optymalnie by było aby allegro patrzyło na to co oznaczam przy aukcji.

Proszę o odpowiedź.
@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

 

 



 

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
kostas11
#21 Demiurg#

@sensoryczniepl nadajesz wcześniej to algorytm skraca czas nadania 😞 skro podajesz 3 dni to zawsze tak wysyłaj nawet jak masz cześć produktów już gotowych 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
sensoryczniepl
#7 Wielbiciel#

Te gotowe są oznaczone wysyłką "Natychmiast" a reszta "3 dni".

Ale faktycznie @_AKANTUS_ jeśli algorytm wyciąga średnią ze wszystkich przesyłek nie patrząc jaka wysyłka jest przy każdej z nich to wypadałoby te SZYBKIE wysyłki mieć na innych koncie niż te na których musimy poświęcić więcej czasu.

@kostas11czasem uda się szybciej coś wyprodukować i wysyłamy przed czasem ale jak widać przy allegro to strzał w stopę.

 
oznacz moderatorów
_AKANTUS_
#8 Zapaleniec#

@sensoryczniepl ja miałam bardzo podobny przypadek.

Odp.: Co dzieje się z algorytmem - predykcją? - Społeczność Allegro - 742292

Z tego co czytam na "społeczności" to wielu sprzedawców boryka się z tym problemem...

Z tego co zauważyłam, to jednak "algorytm" nie oblicza predykcji dla poszczególnego czasu wysyłki, tylko zlicza średnią z wcześniejszych wszystkich nadań.

---

Kinga

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@sensoryczniepl przykro mi, ale nie ma takiej możliwości. Jedyne co mogę Ci zarekomendować to takie ustawienie deklaracji w danej ofercie, które jest najbardziej zbliżone do Twoich faktycznych wysyłek. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
sensoryczniepl
#7 Wielbiciel#

Już mi użytkownicy coś zasugerowali. Dla gotowych produktów będę mieć osobne konto, aby nie łączyć ich z produktami na zamówienie. Wydaje się to świetny pomysł. Przy takim działaniu mechanizmu allegro wydaje się najlepszy.

oznacz moderatorów
diegoaragon
#10 Popularyzator#

@sensoryczniepl a spróbuj "wyłącz dostawy szybsze niż Twoja deklaracja"

https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/skutecznosc-wysylki

może to coś pomoże dla ustawień wysyłki 2-3 dni.

--

Kinga

oznacz moderatorów
sensoryczniepl
#7 Wielbiciel#

Tego nie znałem, ciekawe. Tylko szkoda że co 10 się będzie resetować, trzeba pilnować.

"nowy sposób liczenia przewidywanego czasu dostawy będzie obowiązywał przez 10 dni. Po tym czasie będziemy wyliczać przewidywany czas dostawy w standardowy sposób. "

oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

Zapytać teraz **piiip**, czy posiadanie dwóch kont nie spowoduje blokady konta 😉

Tu się cuda dzieją !

oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

Ale drogo pisane łącznie jest wyrazem zakazanym ? Ładnie.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@brakestop nie, posiadanie kilku kont nie jest zabronione. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów