anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czas na wysłanie

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

Dlaczego zamówienie numer 01281420-5eda-11ef-9557-e975a8c4bd22 ma czas na wysłanie do dziś? Przecież dla tego przewoźnika mam ustawioną wysyłkę tego samego dnia do godziny 10 🤔
@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

N_Nitka28
Moderatorka
Moderatorka

@sl-aw-ek Weryfikuję tę sprawę. 

   Nicol
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

N_Nitka28
Moderatorka
Moderatorka

@sl-aw-ek zgodnie z deklaracją miałeś czas na wysyłkę do dzisiaj. Natomiast paczka widzę, że już jest w tranzycie. 🙂 Jeśli masz jakieś wątpliwości, skontaktuj się z nami przez formularz

   Nicol
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@N_Nitka28 no właśnie to dlaczego wprowadzacie mnie w błąd? Kupujący też pewnie dostał informację, że przewidywana dostawa w dniu przewidywanego nadania ... 
firefox_vOrkoM3ZYl.png

oznacz moderatorów

Puzonix
#12 Orędownik#

@sl-aw-ek Wysyłaj paczki zgodnie ze swoją deklaracją i nie będziesz miał takich problemów. Skoro miałeś czas do wysłania tej przesyłki do dzisiaj, a jednak wysłałeś ją wczoraj czyli szybciej niże deklarujesz to nie dziw się, że algorytm allegro decyduje za Ciebie kiedy masz wysłać. Ten algorytm zlicza realny czas wysyłki i nie sugeruje się Twoimi deklaracjami. Skoro realnie wysyłasz (czasami) szybciej to system uwzględnia to w swoich obliczeniach. Sam kręcisz na siebie bata.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Puzonix u mnie jakoś nie działa to co piszesz , sporo wysyłam przed deklarowanym terminem i zawsze pokazuje czas zgodny z moimi ustawieniami , po granicznej zmienia się data nadania zgodnie z ustawionymi indywidualnie deklaracjami dla poszczególnych przewoźników .... nawet dla łonów .

oznacz moderatorów

Puzonix
#12 Orędownik#

@mdrogeria Wydaje mi się, że chodzi tutaj o procentowy udział przesyłek wysyłanych po deklarowanym czasie względem tych nadanych zgodnie z terminem. U mnie ten problem się pojawiał i zniknął całkowicie od kiedy przestałem wysyłać zamówienia, które pojawiły się już minutę po deklarowanej godzinie. Od tamtego czasu wszystko działa dobrze.

I jeszcze jedna rzecz. Jeżeli nie ustawi się godziny granicznej dla One Boxów (i pewnie dla innych przewoźników też), a ma się deklarację wysyłki w 24h to zamówienia złożone o 1 czy 3 w nocy mają czas do wysłania tego samego dnia mimo tego, że powinny mieć już wysyłkę dnia następnego.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@Puzonix "Wysyłaj paczki zgodnie ze swoją deklaracją" no przecież tak wysyłam 99,9% przesyłek ... to jest pierwsza od nie wiem kiedy wysłana wcześnie, i co to dało? 

" jeszcze jedna rzecz. Jeżeli nie ustawi się godziny granicznej dla One Boxów (i pewnie dla innych przewoźników też), a ma się deklarację wysyłki w 24h to zamówienia złożone o 1 czy 3 w nocy mają czas do wysłania tego samego dnia mimo tego, że powinny mieć już wysyłkę dnia następnego." 

Niby dlaczego następnego dnia? Przecież w przypadku braku ustawionej godziny granicznej dla zamówień z deklaracją wysyłki 24h system sam ustali godzinę graniczną wysyłki tego samego dnia. 

oznacz moderatorów

Puzonix
#12 Orędownik#

@sl-aw-ek W takim przypadku może moderacja wyjaśni jak działa system "przewidywania" czasu do wysyłki skoro 99,9% wysyłasz zgodnie z deklaracją. Ja nie mam pomysłu.

System sam powinien ustalić czas tylko, że u mnie przy ustawionych 24h zamówienia założone np. o 1 w nocy, albo o 5 rano miały czas do wysyłki określony na ten sam dzień. Mimo tego, że przecież nie miałem historii wysyłek z 30 dni, bo w ofercie nie miałem tego typu wysyłek, bo nie były wcześniej obowiązkowe. System sam sobie ustawił szybszą wysyłkę niż moja deklaracja. Magia allegro.

Jak ustawiłem godzinę graniczną kolejne zamówienia miały już czas do wysyłki do końca dnia następnego.

 

 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@Puzonix przecież wszystko zgadza się z tym jak działa system - nie ustawiłeś godziny dla jednego przewoźnika system sam przypisał do niego automatyczną godzinę graniczną. 
Automatyczna godzina graniczna jest taka sama dla wszystkich przewoźników. 

oznacz moderatorów