anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czas odpowiedzi na pytania kupujących

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

Chcę wiedzieć jak Allegro raczy liczyć czas na odpowiedź sprzedawcy, który jest na urlopie i ten urlop ma ustawiony. Liczy się do statystyk czy się nie liczy?

Ula

Ula
oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@WREDZIA-W1 Liczy się. Zachęcamy do zorganizowania zastępstwa na czas urlopu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

MojeLedyDF
#8 Zapaleniec#

@nat_not  z całym szacunkiem ale urlop jest po to żeby odpocząć, a nie zajmować się sprzedażą. skoro urlop zostaje ustawiony na tydzień przed wyjazdem to kupujący, o tym przecież wiedzą. Nie wspomnę o tym, że nie którzy prowadzą jedno osobową działalność gospodarczą i ledwo sami wiążą koniec z końcem a co dopiero załatwianie zastępstw ?

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@nat_not  nat_notuniu, to już szczyt głupoty. Przyjedziesz mnie zastąpić? Tam gdzie jeżdżę co roku na ryby, na Bug, jest koniec świata. Żadna sieć nie ma zasięgu. Komu mam udostępnić hasło do mojej poczty? Tobie mogę 🙂 Zastąpisz mnie?  😄

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Qwin_sklep
#11 Animator#

@nat_not  świetne rozwiązanie proponujecie dla jednoosobowej firmy. Czy pracownicy Allegro też pracują podczas swojego urlopu?  Jeśli tak to proponuję gdzieś to zgłosić 😉

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@nat_notTo się nie broni, ani logicznie ani technicznie. Logicznie jeśli masz urlop to po to aby odpocząć od pracy. Po to wyświetla się banner. Koniec , kropka. Chyba że sposób podany w innym wątku : automatyczny bot po 5 sek z odp " dziękuję za kontakt, odezwę się w ciągu 365dni" jest wyjściem - bo dałeś odp po 5 sec.

@WREDZIA-W1@Qwin_sklep @MojeLedyDF  - mają rację,a  co z jednoosobowymi działalnościami?

Parafrazując pewnego admina : "Zachęcamy do użycia logiki i przyjrzenia się realnym potrzebom sprzedających" 😋

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

Test systemu : Wredzia ile powiadomień dostaniesz jak tak zrobię : @WREDZIA-W1  @WREDZIA-W1  @WREDZIA-W1  - trzy czy jedno?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pinsplash  Powiadomienia  @ mam wyłączone, bo skrzynkę zapychały. Mam trzy powiadomienia w dzwonku.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1O dzwonek pytałem. Powiadomienia do skrzynki wyłaczyłem natychmiast - bo to spam.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@nat_not"Liczy się. Zachęcamy do zorganizowania zastępstwa na czas urlopu" - dowcip miesiąca, lub nawet roku. Jest to tym bardziej niezrozumiałe, że np. liczenie czasu wysyłki jest zawieszane na czas urlopu, to dlaczego te durnowate odpowiedzi nie mogą?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@TomBanknoter  liczenie czasu wysyłki nie jest zawieszane. Zawieszana jest tylko belka z informacją na naszym profilu : D 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@nat_notSpoko żarcik. Zastępstwo na czas urlopu w jednoosobowej firmie. Urolp jest po to, aby odpocząć od pracy, poprostu się wyłączyć, a nie sprawdzać skrzynkę pocztową. 

Endrju
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@nat_notwreszcie szczera odpowiedź

wybranie opcji urlopu na allegro tak na prawdę jest tylko kosmetyką i nie zatrzymuje niczego

można otrzymać negatywa, blokadę konta, mogą zostać założone nowe dyskusje - Klient z allegro może nawet nie zauważyć, że sprzedawca ma urlop

dlaczego allegro, które kontroluje prawie cały przebieg informacji na linii kupujący-sprzedawca nie informuje kupujących, wiedząc 7 dni przed urlopem o jego terminie:

- w korespondencji mailowej sprzedawcy z kupującymi o urlopie i jego czasie

- w dyskusjach, że sprzedawca ma urlop

- nie blokuje wystawienia komentarzy

 

A tak na serio ustawa konsumencka nie uwzględnia urlopu sprzedawcy - więc terminy nie ulegają przerwaniu np: przy robieniu przez kupujących zwrotów reklamacji czy też odpowiedzi na zarzuty kupujących

Handlowiec, osoba prowadząca działalność w naszym wspaniałym kraju, mimo konstytucji jest w myśl przepisów niewolnikiem - urlop jest niemożliwy do zrealizwoania

bo bez jak to napisała @nat_not zorganizowania sobie zastępstwa

można przy urlopie trwającym ponad 14dni np: przegrać sprawę w sądzie, uznać bezzasadną reklamację i itp

 

 

 

 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@RED"wybranie opcji urlopu na allegro tak na prawdę jest tylko kosmetyką i nie zatrzymuje niczego" - owszem zatrzymuje: dużą część sprzedaży 😋

Generalnie ludzie nie czytają nic do końca, więc widzą urlop, i większość przestaje kupować, mimo że to dopiero za tydzień.

A w cywilizowanych serwisach istnieje możliwość ukrycia ofert na czas nieobecności - inaczej mówiąc, oferty są, nie trzeba ich zamykać, ale w wybranym okresie nie są widoczne dla kupujących. I wcale tam e trzeba zgłaszać urlopu wcześniej. Nie mówiąc już o tym, że nikt przedsiębiorcy nie narzuca, ile dni urlopu może wziąć w ciągu roku (na Allegro limit urlopu to prawdziwe kuriozum)

oznacz moderatorów