anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czas wyrzucić DPD z opcji wysyłki.

MAMY ROZWIĄZANIE!
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ 

Zgodnie z tym co pisały moderatorki, wysyłka DPD we własnym zakresie czyli bez wołania podjazdu kuriera , miała nie skutkowac opłata dodatkową . Tymczasem pomimo tego nagle doliczono nam 8 dodatkowych dopłat DPD za cytuję "Zlecenie odbioru (dot. jednorazowego zlecenia 3 lub mniej paczek)".

Dlaczego?????   Kurier jest codziennie na osiedlu.   Zabiera paczki z mojej  i z pomarańczowej strony, to dlaczego oddając mu paczkę bez zlecenia podjazdu, mam za to płacic? Albo jak sama dostarczałam do punktu odbioru?

oznacz moderatorów
55 ODPOWIEDZI 55
RED
#21 Demiurg#

u mnie allegro twierdzi jeszcze inaczej

jeżeli nadam przez allegro 4 przesyłki i dorobię jeszcze 2 przesyłki allegro później

i kurier odbierze na raz wszystkie 6 paczek

to mogą naliczać opłatę dodatkowa za zlecenie odbioru

bo to 2 podjazdy

oznacz moderatorów
Sentinel-S1
#9 Pomysłodawca#

Ja robie tak że podjazd zanaczam tylko przy jednej paczce w ciągu dnia, reszte klikam bez podjazdu więc nie mają podstaw do naliczenia kilka razy, a ile zabierze tyle zabierze kurier. 

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

jakim cudem 2 podjazdy ? zlecasz 2 razy odbiór ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

ponoć były również dopłaty za podjazd w sytuacji gdzie samemu dostarczało się paczki do sortowni lub punktu pickup.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Rydel_IT
#10 Popularyzator#

Potwierdzam, wszystkie swoje paczki DPD zawożę osobiście do głównego oddziału DPD w moim mieście i okazuje się, że na wszystkie paczki mam dopłatę 3,99 zł każda.

Jest tego naprawdę dużo i dopiero teraz się zorientowałem co oni wyczyniają. 

oznacz moderatorów
Sentinel-S1
#9 Pomysłodawca#

Dopłata 3.99 to standard do każdej paczki nadanej allegro DPD ze smartem, zobacz w zestawieniu płatności czy masz naliczone opłaty dodatkowe DPD i czy są tam opłaty za podjazd. 

oznacz moderatorów
Rydel_IT
#10 Popularyzator#

Właśnie sprawdziłem w rozliczeniach:

"Zlecenie odbioru (dot. jednorazowego zlecenia 3 lub mniej paczek)

KOD:

DPD_N1_PODJAZD

"

Wygląda ewidentnie na dopłatę za podjazd, której oczywiście nie było, wysłałem już zgłoszenie reklamacyjne do allegro, zobaczę jak się do tego odniosą.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

masz dopłatę do każdej paczki ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Rydel_IT
#10 Popularyzator#

Nie, dopłaty naliczyło za wszystkie dni, w których wysyłałem DPD, akurat ten rodzaj przesyłki jest u mnie rzadko wybierany, więc nie było okazji, aby wysłać powyżej 3 paczek jednego dnia.

 

Co nie zmienia faktu, że dlaczego mam dopłacać za odbiór skoro osobiście zawiozłem paczkę do głównego oddziału DPD.

oznacz moderatorów
DlaMistrzow_pl
#12 Orędownik#

Witam w klubie, też mam za to opłaty, czekam na rozpatrzenie reklamacji.

Nadaję czasem w oddziale, myślę, że problem jest stąd, że skan nadania w oddziale wygląda tak samo, czyli: Przesyłka odebrana przez Kuriera

oznacz moderatorów
ogrodmarzen24
#7 Wielbiciel#

ja juz wywalilem dpd i zanosze paczki na poczte  i nadaje pocztexem narazie bez problemu 🙂 dpd to najgorsza firma kurierska zdala odniej doplaty dostalem w sumie ponad 200zl nie uznali reklamacji

oznacz moderatorów
Mac20ek00
#13 Ambasador#
 
ogrodmarzen24 To nie DPD jest najgorszą firmą. Problemy z nią stworzyło Allegro i tu jest pies pogrzebany. Ja prywatnie korzystam z tej firmy i od lat jestem zadowolony.
oznacz moderatorów
ogrodmarzen24
#7 Wielbiciel#

tak czy siak z nimi nie wygram wiec wolalem wyrzucic ich 🙂 zobaczymy co bedzie z pocztexem bo ups jest dobra opcja ale do kazdej paczki doliczaja za podjazd to mija sie z celem ;/

oznacz moderatorów
Mac20ek00
#13 Ambasador#

ogrodmarzen24 Jako sprzedającemu na Allegro nie doradzę. Odkąd weszły drakońskie prowizje, prowizje od wysyłek, smarty i inne żarty sprzedaję tylko poza Allegro. Nikt mi nie dyktuje cen i form wysyłki, wystawiam towar za cenę X, ew. wysyłka w cenie Y ( która pokrywa moje koszty pakowania i opłatę za kuriera + mój czas poświęcony na spakowanie przedmiotu ) i nie muszę ceny wysyłki wliczać w koszt przedmiotu, jeśli ktoś kupi z odbiorem osobistym to ma towar w cenie X, jeżeli z wysyłką to w cenie X+Y i tyle. Tu jest to chore.

oznacz moderatorów
AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@Mac20ek00 połowę swoich ofert również przeniosłem na inne portale sprzedażowe 

 

Problem z DPD jest tylko za pośrednictwem Allegro, przykładowo sprzedaję coś na innym portalu doliczam koszty przesyłki, osobiście nadaję w punkcie DPD i kurde jakoś nie mam dziwnych dopłat że z 3kg zrobiło się ponad 30-40kg itp 

oznacz moderatorów
dawidof26_2007
#7 Wielbiciel#

Czekam a mam następne  kilka do reklamowania 

oznacz moderatorów