anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czemu Terminowe włożenie w paczkomat, nie jest uznane za terminową wysyłkę

BINGOSPA_POLSKA
#1 Nowicjusz#
 
oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@BINGOSPA_POLSKA Przesyłka jest uznana za nadaną w momencie zeskanowania jej przez kuriera, dlatego ważne jest, aby umieszczać przesyłki w automacie czy punkcie, przed godziną graniczną. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Mnie martwi co innego: Dlaczego Kupujący nie jest informowany, że umieściłem jego zamówienie w paczkomacie? Każdemu trzeba tłumaczyć, że śledzenie na stronach Allegro jest oszukane i trzeba śledzić wyłącznie na stronie Inpost.

Martwi mnie też wadliwy proces reklamacji, gdy kurier nie wyjmie paczki w danym dniu, pomimo umieszczenia jaj przed godziną graniczną. Wina kuriera w oficjalnym śledzeniu jest w takim przypadku oczywista, bez potrzeby przeprowadzania wielotygodniowych reklamacji. Niestety Allegro niesłusznie będzie karało Sprzedawcę za nieterminowość.

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

@nikl

Dla Allegro liczy się moment zeskanowania przesyłki przez kuriera, natomiast dla przewoźnika moment umieszczenia przesyłki w automacie nadawczym (z zachowaniem godziny granicznej).

I teraz jeżeli chodzi o termin doręczenia, to przewoźnik liczy go od chwili umieszczenia przesyłki w maszynie nadawczej (pod warunkiem że jest to przed godziną graniczną), bez względu na to zostanie ona z niego odebrana.

A co do terminu doręczenia, to w przypadku Allegro Inpost Paczkomaty i Allegro Inpost Kurier, nie ma gwarantowanego terminu doręczenia. Przewoźnik ma 30 dni na doręczenie przesyłki, po czym przesyłkę uznaje się za zaginioną (ale nadal nie jest ona opóźniona).

Gwarantowany termin doręczenia mają tylko usługi Inpost bez przedrostka Allegro. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Musisz mieć układ z kurierem jak on ja wyjmie to wówczas jest uznana dopiero za wysłaną.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Tak to niestety działa ,choć wszyscy byśmy woleli by było inaczej -ale to już norma na tym portalu.

oznacz moderatorów