anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy allegro zrezygnowało z mailami "Zakończenie Kup Teraz" - nie przychodzą na maila

www_awena_com_pl
#7 Wielbiciel#

czy allegro zrezygnowało z mailami - "Zakończenie Kup Teraz" - nie przychodzą na maila a jeszcze niedawno przychodziły

 

skąd wiedzieć,że ogłoszenie się zakończyło ?

oznacz moderatorów
63 ODPOWIEDZI 63

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Jak obiecałam, wracam do Ciebie z informacjami w sprawie maili. Sprawdziliśmy ponownie i dokładnie wiadomości wychodzące do Ciebie i rzeczywiście 12.11 otrzymałeś jeszcze maila o zakończeniu licytacji oraz o jej ponownym wystawieniu. Jednak od tego momentu do dzisiaj więcej takich maili nie było, a w między czasie zakończyło się kilka Twoich licytacji. 

Ten jednostkowy przypadek uznajmy za błąd, ale podsumowując
dla obu przypadków licytacje i Kup Teraz maile działają poprawnie. W przypadku autowzawiania oferty otrzymujesz  jeden mail informujący o automatycznym wznowieniu (w nim zawarta jest informacja o zakończeniu poprzedniej oferty) - oczywiście jeśli masz aktywne powiadomienie o wznowieniu. Natomiast maile o zakończeniu ofert są wysyłane, gdy w ofercie nie ma autowznowień.

Podsumowując niespójności w powiadomieniach Kup Teraz i licytacji nie powinny już występować. Jeśli chciałbyś dostawać powiadomienie również w przypadku autowznoweń, na ten rodzaj maila przewidziana jest jednak inna zgoda. Dokładnie ta, która dotyczy także informacji o zakończeniu poprzedniej oferty. 

 
 
 
   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ To ciekawe, bo zarówno w jednej pozostałej ofercie KT, jak i w jednej pozostałej licytacji mam ustawione wznawianie (odpowiednio co 3 i 10 dni), zgody na powiadomienia w sekcji "dla sprzedającego" mam zaznaczone wszystkie (tylko te mejlowe) i mimo tego dostaję tylko jedno zbiorcze powiadomienie gdy wznawiana jest oferta KT, ale już dwa oddzielne powiadomienia gdy wznawiana jest licytacja.
Natomiast wg tego co piszesz, powinienem dostawać dwa powiadomienia w obu przypadkach.

PS Dzięki za pamięć i za odpowiedź:)

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ No to w tym tygodniu jest jeszcze ciekawiej, bo mimo zaznaczonego powiadomienia pt. "Gdy Twoja oferta lub ogłoszenie zostaną zakończone", przychodzi już tylko jedno powiadomienie (niezależnie czy zakończyła się licytacja, czy oferta KT). Znowu coś było grzebane?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Nic mi na ten temat nie wiadomo, ale dowiem się i wrócę do Ciebie, jak tylko dostanę odpowiedź. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Oczywiście miałem na myśli powiadomienie o wznowieniu (bo te o zakończeniu już w ogóle przestało się pojawiać).
Chyba że to znowu jakieś problemy z mejlami od allegro, o których pisałem w wątku założonym chwilę temu.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Glamourmeble24
#7 Wielbiciel#

Mam to samo

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Niestety, nie mogę znaleźć postów (ani wątku) w których pisałem Ci o tym jakoś mniej więcej na początku października (pewnie w wątku było coś niepolitycznego i poleciał do śmieci), ale sytuacja powtarza się kolejny raz. Jakieś 10 dni temu (czyli tydzień przed upływem terminu) powinienem dostać mejla z przypomnieniem o wystawieniu komentarza, lecz znowu go nie dostałem (przyszedł tylko ten, który jest wysyłany 3 tygodnie po zakupie), przez co po raz kolejny nie wystawiłem komuś pozytywa. Coś zmienialiście w tej kwestii, czy po prostu ktoś przy tym grzebał i rozgrzebał do tego stopnia, że od dawna nie działa tak jak powinno?

Swoją drogą, to w końcu moglibyście zacząć jakoś motywować kupujących do wystawiania komentarzy, bo już od dawna jest z tym jakaś tragedia (obecnie komentarze wystawia jakichś ~2/10 kupujących, a niestety punkty za nie liczą się do jakości sprzedaży, która bezpośrednio przekłada się na pozycjonowanie ofert w wyszukiwarce).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere rozumiem, że zgody na powiadomienia masz odpowiednio ustawione? Podpytuję o to odpowiedni dział, gdy otrzymam odpowiedź, wrócę tutaj!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@la_nika Oczywiście że mam odpowiednio ustawione (skoro pierwsze powiadomienie po 3 tygodniach od zakupu dochodzi, a nie ma tylko tego drugiego, które powinno być tydzień przed upływem terminu).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Knowhere - a co, Ty "świeżak jesteś"? Nie wiesz jak sprzedawcy wystawić komentarz? A czy wystawienie komentarza to obowiązek? Zauważ, że niektórzy kupujący podchodza do tego w inny sposób, otrzymują ciągle nachalne przypomnienia i w końcu "odgryzają" się w komentarzu, cierpi sprzedawca za "nachalność" Allegro w wysyłaniu ciągłych przypomnień. Mnie tez to wkurza. Wkurza mnie debilny system ocen i praktycznie nigdy ich nie wystawiam.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@maxr01 No to sobie nie wystawiaj, Twoja wola. Niestety komentarze wpływają na punkty w zakładce jakości sprzedaży, a ta na pozycjonowanie ofert na listingach.
Komentarze wystawiam praktycznie na końcówce terminu, bo wtedy mam pewność, że z przedmiotem jest wszystko OK (gdy już przez ten czas został poużywany). Po to są te przypomnienia, żebym nie musiał ich ustawiać np. w telefonie.
Jak Cię wkurzają powiadomienia od allegro, to je sobie powyłączaj (no chyba że "świeżak jesteś" i nie wiesz gdzie). Może po prostu allegro powinno ustawiać powiadomienia - poza tymi obligatoryjnymi, których nie da się wyłączyć w ustawieniach - zgodnie z polityką opt-in (a nie opt-out) i wtedy skończyłyby się problemy co niektórych przewrażliwionych użytkowników.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

paul111
#7 Wielbiciel#

Zawsze musi znaleźć się taki [edycja] @maxr01 , który dokona gwałtu na logice 😂

oznacz moderatorów

28554207
#9 Pomysłodawca#

Super debilny system ocen w efekcie którego jak ocena choćby była najrzetelniejsza, merytoryczna i oparta na faktach a nie spodoba się sprzedawcy, kupujący ląduje u niego na czarnej liście. Stąd presja czarnej listy sprzedawcy na kupujących przez co często nic nie warte oceny w komentarzach

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@28554207 jeżeli sprzedawca zasłużył na negatywa tzn., że nie warto u niego kupować, więc czarna lista jest korzystna dla kupujących, nawet przez pomyłkę nie popełnią błędu i nie narażą się na problemy. 🙂

oznacz moderatorów

28554207
#9 Pomysłodawca#

Jeżeli ktoś otrzymał negatywa przez niekorzystny dla niego zbieg okoliczności "wypadek przy pracy" nie powinno to dyskwalifikować sprzedawcy. Są jednak sprzedawcy którzy za uzasadnioną, obniżoną ocenę produktu choćby o jedną gwiazdkę bezzasadnie łamiąc prawo art.135KW. odmawiają kolejnego zakupu/ sprzedaży umieszczając kupującego na tzw. czarnej liście. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@28554207 CL istnieje, każdy sprzedawca może każdego wpisać.

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@28554207  allegro istnieje , każdy sprzedawca może sprzedawać , a każdy klient może kupować .

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

28554207
#9 Pomysłodawca#

Nie w każdej sytuacji, przykładowo kupujesz produkt określony przez sprzedawcę jako "super", po otrzymaniu stwierdzasz, że z tym super w opisie to trochę przesada i w ocenie produktu ujmujesz jedną gwiazdkę uważając go za bardzo dobry, przez co lądujesz na czarnej liście sprzedawcy nie mogąc już nic kupić u tego sprzedawcy.

oznacz moderatorów

28554207
#9 Pomysłodawca#

Śpiewać też każdy może.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@28554207 Śpiewać też każdy może, raz trochę lepiej, raz trochę gorzej.🤣

oznacz moderatorów