anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy da się skopować całą aukcję na inne konto Allegro?

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Taka sytuacja:

Mamy dwa konta firmowe.

Jedno aktywnie działające, drugie  od wielu lat nieużywane.

Na tym drugim chcę wystawić cześć ofert z tego pierwszego. Na początku zdublować by konto "uruchomić" do Smarta i docelowo do Super Sprzedawcy.

Czy jest możliwość wyeksportować z pierwszego konta pojedyncze aukcje, tak na żywca, w całości? Zdjęcia, opisy, układ graficzny?

Będę wdzięczna za podpowiedź

oznacz moderatorów
43 ODPOWIEDZI 43

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

@ko_alka Próbowałam tak:

wystaw z pliku -> mam plik Allegro.

Dałam mu wygenerowany wcześniej *csv i tak mnie potraktowało

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@serwis-texas Cześć, tę zmianę wprowadziliśmy 8 lutego zgodnie z planem. @AGLOPRIMA2 chce zdublować oferty, a dozwolone jest posiadanie dwóch ofert danego przedmiotu w ramach tej samej kategorii 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

e-numery
#7 Wielbiciel#

Witam. próbuje pobrać oferty wg schematu Mój asortyment - pobierz plik z ofertami. Zapisuje jako plik csv. System iOS. Za każdym razem pojawia się jak na zdjęciu. Co jest nie tak? Zrzut ekranu 2023-05-23 o 12.06.24.jpg

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@e-numery 

No nie tak jest wszystko co Ci zostało napisane. Ja nie znam CSV Allegro bo nie potrzebuje go używać. Zakładam więc że masz tam więcej niż jeden arkusz. Co jest w innych arkuszach, nie wiem, nie chce mi się sprawdzać.  Arkusz Excela zapisze Ci to chętnie jako CSV jeżeli będzie tylko jeden arkusz lub jak wciśniesz OK to zapisze CSVkę z aktywnego (widocznego arkusza).

oznacz moderatorów

e-numery
#7 Wielbiciel#

Próbowałem na wszystkie opisane sposoby - zawsze jest to samo. Zgłosiłem do allegro, do działu technicznego, ale dostałem odp nie na temat... żałosne kogo tam zatrudniają, czy to już Alina sama odpisuje... dziś inny konsultant sam stwierdził, że przekazuje do ponownego rozpatrzenia zgłoszenie, bo udzieloną odp nie jest związana z moim tematem.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@e-numery 

Ale co jest to samo. Doprecyzuj. Sprawdziłem że jak pobierasz dane, exportujesz to Allegro wysyła Ci plik rozszerzenia Excela (xlsm).  To plik MS EXCEL z obsługą makr.

export Allegro.jpg

 

Czy Ty rozumiesz i rozróżniasz czym jest plik excela a czym jest CSV?

oznacz moderatorów

e-numery
#7 Wielbiciel#

Tak, rozróżniam. Pobieram plik XLSM, jak na poniższym zdjęciu. Potem wg instrukcji allegro próbuję zmienić na CSV i zawsze pojawia się komunikat, że nie można zapisać tego skoroszytu. Dziś nawet nie dokonywałem żadnych zmian w pliku, tylko pobrałem, i zmiana na CSV. Zrzut ekranu 2023-05-23 o 13.46.07.jpg

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Dziewczynki, po proszę screena.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@e-numery 

Wklej proszę jakieś duży screen bo to ledwo co tu widać.

oznacz moderatorów

e-numery
#7 Wielbiciel#

Zrzut ekranu 2023-05-23 o 13.56.30.jpg

oznacz moderatorów

e-numery
#7 Wielbiciel#

Oto chodzi?

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Przepraszam, jeszcze jeden screen. Robiem co mogem 🙂

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@serwis-texas i bardzo Ci za to dziękujemy! 😊 Wszystkie są już widoczne. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@e-numery 

Dobra. Wszystko jest OK. Ja danych nie będę analizował tylko zapis do CSV. Z poziomu szablonu  (ostatni screen) wciskasz zapisz jako, CSV, jak się wysypiesz na formatowaniu to będziesz pisał. Podpowiem że ma być UTF-8. Wtedy Ci się pojawi to okno które wkleiłeś jako pierwsze. Dusisz normalnie OK na zielonym tle.

Od razu zaznaczam. Nie znam, nie mam IOS.

Nie wiem co będzie dalej ale na wszystko się zgadzaj. MS excel pod Windą zapytał mnie dokładnie to samo co Twój.

W kolejnym oknie poinformował mnie że zostaną utracone funkcje Excela. Zapytał czy na pewno chce zachować format? Wtedy dajesz tak albo jakieś tam OK. Jeśli to nie pomoże to pisz co się dzieje po wciśnięciu zielonego OK.

oznacz moderatorów

_ArtSim_
#7 Wielbiciel#

Niby się udało, ale poniżej zrzut. Zmieniłem w kolumnie akcja stan wszystkich ofert na nowy. 

Zrzut ekranu 2023-05-24 o 07.28.23.jpg

oznacz moderatorów

e-numery
#7 Wielbiciel#

50 udało się zaktualizować. Te, których się nie udało jest informacja: - Uzupełnij parametry obowiązkowe: Operator. - ale w każdej ofercie mam go uzupełnionego. 

Zrzut ekranu 2023-05-24 o 08.08.08.jpg

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@e-numery 

Cześć. No dobra, walczymy dalej 🙂

Dzień dobry Paniom. Proszę o screen.

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@e-numery 

Nie za bardzo wiem co tu dalej robić. Rozumiem że Ty to tylko chcesz aktualizować. A to nie powinno generować żadnych kłopotów tym bardziej z już poprawnymi parametrami.

Nie rozumiem Twojego zdania, tego, cyt:

"Zmieniłem w kolumnie akcja stan wszystkich ofert na nowy."

W kolumnie Akcja to widzę tylko edytuj, edytuj bez ilości szt i pomiń.

W kolumnie stan jest nowy i tyle. Nie ma to nic wspólnego z parametrem produktu jakim jest operator. Czy te komórki w kolumnie operator Ci się rozwijają w ogóle?

 

 

oznacz moderatorów

e-numery
#7 Wielbiciel#

Żebym dokonał zmian muszę w kolumnie akcja edytować na zmień wszystko i wtedy mogę w kolumnie stan zmienić na nowy. 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@e-numery 

A co z komórkami parametru operator? Rozwijając się w samym pliku excela? Jest lista?

oznacz moderatorów