anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jak kupujący nie odbierze przesyłki pobraniowej, to mam prawo żadać od niego kosztów?

MAMY ROZWIĄZANIE!
KriXianPL
#8 Zapaleniec#

Cześć!

A więc przychodzę z następującym pytaniem, czy jak kupujący nie odbierze odemnie przesyłki pobraniowej, to mam prawo żądać od niego kosztów które pokryłem wysyłając paczkę?

A jeśli tak to czy jest jakiś artykuł paragraf na to?

Z góry dzięki za odpowiedz.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
kostas11
#21 Demiurg#

@KriXianPL wzywasz do odbioru bo towar jest kupującego, potem art. 476 K.c. zwłoka w spełnieniu obowiązku, potem naliczasz za przechowanie 551 K.c. 

Art. 476

Dłużnik dopuszcza się zwłoki, gdy nie spełnia świadczenia w terminie, a jeżeli termin nie jest oznaczony, gdy nie spełnia świadczenia niezwłocznie po wezwaniu przez wierzyciela. Nie dotyczy to wypadku, gdy opóźnienie w spełnieniu świadczenia jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi.

Art. 551.

§ 1. Jeżeli kupujący dopuścił się zwłoki z odebraniem rzeczy sprzedanej, sprzedawca może oddać rzecz na przechowanie na koszt i niebezpieczeństwo kupującego.

Potem żądasz kasy za towar - dwie przesyłki i przechowanie do wartości towaru, sprawa w sądzie w trybie uproszczonym 😄

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
KriXianPL
#8 Zapaleniec#

Dzięki! 🙂

O to mi właśnie chodziło, ''zamykam'' temat.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@msniezek myśli, ze sprzedawcy to mają super !

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie odbierze i nie odstąpi od umowy zakupu, a jak odstąpi?🤔

oznacz moderatorów
Client:96810784
#13 Ambasador#

Żeby odstąpić od umowy trzeba jej najpierw dopełnić.

oznacz moderatorów