anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy ktoś z Was spotkał się z próbą wyłudzenia odszkodowania za rzekomy uszczerbek na zdrowiu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
seniorvita-sklep
#7 Wielbiciel#

Klient kupił kosmetyk o niskiej wartości po ok. 2 tygodniach zgłosił problem, że towar niezgodny z opisem a on poniósł szkody na zdrowiu i żąda odszkodowania na niebanalną kwotę bo 500Euro. Kosmetyk jest delikatnym preparatem ziołowym do stosowania na stopy (wspomaga leczenie grzybicy stóp) i w moim mniemaniu nie ma możliwości aby zaszkodził w czymkolwiek. Dodam, ze w rodzinie ten preparat był używany i u nikogo nie wywołał żadnych niepożadanych odczynow. Klient jest coraz bardziej natarczywy, wysyła kolejne wiadomości, straszy sądem,  zaniża ocenę jakości sprzedaży. Sądzę, ze celowo kupił ten kosmetyk a teraz próbuje wyłudzić kasę. Czy spotkaliście się z czymś takim? Jak allegro chroni sprzedających przed naciągaczami?

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25
komis-bell
#21 Demiurg#

@seniorvita-sklep Allegro nie chroni sprzedających - nie masz co liczyć na pomoc.
Niech idzie do sądu i udowodni, że to wina kremu 🙂

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@seniorvita-sklep Sprzedając taką rzecz kosmetyk musisz mieć wiedzę i poparte czymś że nie szkodzi, niewiele rzeczy jak takich co nikomu nie szkodzi, Nie będę wcale rozstrzygał kto z was ma rację, ktoś to produkuje chyba i masz opis?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@seniorvita-sklep a co to za preparat, masz badania dopuszczenie itp. skontaktuje się z producentem i poproś o wsparcie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@seniorvita-sklep jeśli preparat jest dopuszczony na nasz rynek to nie masz się czym martwić poza jakością sprzedaży , gorzej jak nie ma atestu ....

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

Ale to jest polski producent, który na  rynku jest wiele lat....

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

Jak Kupujący ma problem, niech złoży reklamację, a Ty pytasz się co dalej producenta kosmetyku. Zapewne będzie musiał odesłać też ten kosmetyk do weryfikacji.

Natomiast od kiedy to w Polsce mamy walutę EURO? Kurde, a ja w sklepie płacę złotówkami, chyba przespałem zmiany.

I dopytaj, kto niby stwierdził ten uszczerbek?

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów
atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Czy to przypadkiem nie jest tak, że ten ktoś byle co wpisał w google i dostał  cokolwiek a nie czytając czego link dotyczy zażądał 500 EUR?  😉

atechnik_sklep_0-1691097315942.png

 

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@seniorvita-sklep  jesli produkt jest dopuszczony do obrotu w Polsce, jeśli posiadał wszystkie wyamagane prawem atesty ,  ulotki i informacje to bym sie specjalnie nie martwił. No chyba że w opisie napisałeś coś czego nie bylo w ulotce i ta informacja przyczyniła sie do szkody powstałej u klienta

Jeśłi wszystko bylo tak jak producent przykazał to - cóż sądy sa dla ludzi. raczej bym sie nie bał przegranej sprawy a nawet jeśli - to potem roszczenie od producenta i tyle.

A w ogóle to skontaktuj sie z producentem , przekaż temat i poproś o opinie - to może byc pierwszy argument dla kupującego,

 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@seniorvita-sklep Odpisz "chaberkowi", że Ty żądasz 1000€ za straty wizerunkowe > niech się zrywa "na drzewo"

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

https://allegro.pl/oferta/zel-do-stop-podortic-tufit-grzybica-paznokc-125ml-14023166039

uzyskaj od producenta kartę charakterystyki produktu/ulotkę informacyjną

napisz do niego, że jego produkty są szkalowane fałszywymi opiniami na allegro

co jest niezgodne z prawem i regulaminem serwisu

niech dział prawny weźmie się za allegro, które pozwala na takie wpisy

cyt:

najbardziej pomocna
 
31 lipca 2023 od g...5

Wywołuje niespodziewane skutki uboczne które szkodz o wiele bardziej skórze niż przed zastosowaniem

 

komentarz nadaje się jak najbardziej do zgłoszenia allegro (regulamin allegro 11.12) i podania jego autora do sądu

ostrzegam ,żel wywołuje bardzo poważne uszkodzenia skóry co jest niezgodne z opisem w opisie ma leczyc grzybicę skóry i pod paznokaciami eystepuje pogarszenie skóra sucha i płatami się łuszczy zwracam sie do sprzedawcy o wypłatę (prawnie mi przyslugujacego odszkodowania stan zdrowia stóp uległ pogorszeniu) sprzedawca ostrzegł mnie że będzie zakładał mi sprawę o że ja będę rościł wypłaty mi odszkodowania sprzedawca świadomie doprowadził mnie do pogorszenia stanu skóry

 

niech udowodni w sądzie cyt "sprzedawca świadomie doprowadził mnie do pogorszenia stanu skóry "

 

 

oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

"sprzedawca świadomie doprowadził mnie do pogorszenia stanu skóry "

To jest ciężki kaliber. O ile zniesławienie zwykłe zgodnie z art. 212 § 1 k.k. zagrożone jest karą grzywny albo karą ograniczenia wolności, to już zniesławienie za pomocą środków masowego komunikowania podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku (art. 212 § 2 k.k.).

Środkiem masowego przekazu w tym przypadku jest portal internetowy - Allegro. Artykuł 212 kodeksu karnego określa, że za pomówienie innej osoby lub instytucji w sposób mogący narazić ją na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu lub prowadzenia określonego rodzaju działalności, grozi grzywna lub kara ograniczenia wolności.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów
seniorvita-sklep
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za podpowiedź

oznacz moderatorów
seniorvita-sklep
#7 Wielbiciel#

Dzięki, to jest dla mnie bardzo dobra podpowiedź, właśnie wysłał reklamacje 

" XXXX reklamuje zamówiony żel i oczekuje 500 euro. seniorvita-sklep, prosimy o wydanie decyzji reklamacyjnej w tej sprawie.”

Jak mam wydać decyzję reklamacyjną?  W którym miejscu się to robi? Jeszcze takiej sytuacji nie miałam. Otrzymałam już kartę produktu od producenta, oczywiście jest dopuszczony do obrotu w Polsce i wszystko na legalu.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

skąd mu się wzięło to 500 euro?

podał jakieś paragrafy?

jak rozumiem odesłał produkt na reklamację?

oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

@seniorvita-sklep musisz odnieść się do 14 dni do tej reklamacji, w innym przypadku będzie z automatu uznana.

Jak odrzucasz, wymieniaj wszystko co ci przyjdzie do głowy. Podpierasz się charakterystyką produktu.  Łącznie z tym, ze to Kupujący ma się zapoznać z opisem użytkowania kosmetyku, ma sobie sam sprawdzić czy nie jest na coś uczulony i to on jest odpowiedzialny za jego prawidłowe użycie. Stosuj się do wskazówek RED, bo ma głowe na karku i jego posty sa bardzo wartościowe (sam korzystałem z jego rad). do tego w odrzuceniu reklamacji wypomnij uzyta walutę, bo u nas sa złotówki. Dodatkowo, za zniesławienie w komentarzu natychmiast wyślij mu wezwanie przedsądowe do usunięcia komentarza, , wyznacz mu termin do jego usunięcia i zażądaj wysokiej kwoty, jeśli tego nie zrobi (tak z przedziału 10-25 tys.)

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@seniorvita-sklep w dyskusji odrzucasz reklamację podajesz argumenty i wklejasz kwity na poparcie swoich argumentów. W tym przypadku odesłanie na reklamacje produktu sprawdzenie ważności produktu plus wklejenie karty produktu informacji o dopuszczeniu do obrotu oraz atestach. Następnie brak zaswiadczenia lekarskiego od lekarza specjalisty dermatologa z informacjami 1 od kiedy odnotowano chorobę 2 epikryza choroby czyli co to za schorzenie oraz jaki patogen je wywołał 3 użytych lekach i preparatach zleconych w leczeniu 

1 data swierdzenia schorzenia i stopień zaawansowania pozwala ustalić od kiedy rozwija się proces chorobowy czyli jak ktoś ma zajete pół nogi to nie po 3x użycia spreju na paznokcie

2 po rodzaju schorzenia i nazwie patogenu ustalić można czy objawy zgloszone są wynikiem działania choroby czy nie

3 ustalenie działań nieporządanych terapii i powiązań między lekami a twoim preparatem prowadzących do działań nieporządanych 

Ergo po samym braku zaświadczenia odrzuciłbym reklamację

W tym kraju dostać się do specjalisty prywatnie to często ponad 2tyg bye bye

Nikt mu nie wystawi takiego zaświadczenia że pogorszenie stanu zdrowia wywołane zostało preparatem z internetu lekarz to nie **piiip**a nie będzie potem po sądach latał zeznawać 20x w sprawie odszkodowania

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@seniorvita-sklep decyzję wysyłasz do klienta tą samą drogą jaką Ty otrzymałeś od niego , pamiętaj o zachowaniu terminu . Nic się nie martw , bez jednoznacznego orzeczenia lekarza klient nic w sądzie nie wskóra , a lekarz bez gruntownego zapoznania się z profilem pacjenta takiego orzeczenia nie wyda , jest to procedura żmudna i u nas w Polsce długotrwała . Każdy kosmetyk może wywołać skutki uboczne jeśli stosowany jest / był  równolegle z innymi preparatami o czym lekarz musi być  poinformowany w wywiadzie . Miałem historię z klientką , która przyszła po farbowaniu henną z włosami z odcieniem zielonkawym , a po wymianie kliku słów okazało się ,że preparat położyła na włosy 2 dni po zrobieniu trwałej  ,niewypłukany nadtlenek wodoru w połączeniu ze składnikiem henny przyniósł taki właśnie efekt , a pokazanie zapisu w ulotce załączonej do preparatu zakończyło sprawę .

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

I tu coś troszkę mylisz mdrogeria. Rozjaśniana henna glona nie robi i tak samo nie zrobi nałożona na rozjaśniacz. Prawdopodobnie sprzedawałeś mieszankę, a nie hennę. Henna to lawsonia inermis 100%. Nazywanie czego innego henną jest mylące. Możesz sobie mówić "henna", nawet producent może sobie pisać co chce. Ale tysiące bab z włosingu wierzą że henna to tylko i wyłącznie czysta lavsonia i jak napiszesz henna to tak ja potraktują.  Obstawiam że problem nie z powodu henny lecz dodatku indygo. To ziółko owszem robi glona. 

oznacz moderatorów