anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę dodać kupującego na czarną listę/ zablokować i jak to zrobić?

agapa67
#8 Zapaleniec#

Czy mogę dodać kupującego na czarną listę/zablokować i jak to zrobić? Mam dwa przypadki osób, które przebijają oferty innych i nie odbierają wylicytowanego przedmiotu. Chcę im uniemożliwić ponowną licytację na moich aukcjach.

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

agapa67
#8 Zapaleniec#

Wielkie dzięki. Już zrobione.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@agapa67  Przejdź do zakładki Czarna lista kupujących. Następnie kliknij [Dodaj do czarnej listy kupujących] i wpisz nazwę użytkownika (login) kupującego. Możesz też dodać notatkę o nim. Następnie kliknij w przycisk [Dodaj kupującego].

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/problemy-transakcyjne/jak-uniemozliwic-kupowanie-okreslon...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@agapa67  odpowiedź, którą napisał ci @LEW433  jest bardzo pomocna i prawidłowa. Chwała mu za to.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Parodia 🙂

oznacz moderatorów

agapa67
#8 Zapaleniec#

Dzięki. Zrobione. Pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Na którym allegro? 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@exoryna  na tym trochę normalniejszym🤣

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

To wcale nie jest parodia. @agapa67  chciał się tylko dowiedzieć, jak dodać do czarnej listy ukochanego klienta. Gdzie tu ,,Parodia"

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Skąd wiadomo, że chodzi o zwykłe Alle? Nie wynika to z pytania. 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#
oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Racja. O tym nie pomyślałem.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@exoryna bo nie było pytania w zakładce o allegro lokalnie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

waldemarek_2004
#9 Pomysłodawca#

Pamiętajcie wszyscy sprzedający, aby eliminować z rynku tych kupujących, którzy zwracają część przedmiotów kupionych po to tylko,  aby skorzystać z darmowej wysyłki. Wpisanie każdego takiego cwaniaka na czarną listę, jest jedynym sposobem małej zemsty sprzedającego.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@waldemarek_2004 Kupujący korzystają z możliwości jaką daje im Allegro, nie można mieć do nich pretensji, na CL można wpisywać mając powód, a nie za to co mogą.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@waldemarek_2004 Masz całkowitą rację. Lepiej nic nie sprzedać, niż zarobić dając się wykorzystywać cwaniaczkom. My, sprzedawcy, musimy się trzymać razem. Kupujący nie są nam do niczego potrzebni - sami się wyżywimy. Tak trzymaj i nie popuszczaj!

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@Client:79179573  A jaki jest zarobek jak klient kupi dwie rzeczy np. za 2PLN i 39PLN, po czym zwróci tę za 39PLN ? Klient ma towar z 2PLN z wysyłką za 0PLN, ty musisz cały ten zwrot obsłużyc, tzn. przyjąć, zidentyfikować od kogo to jest (tak, bo zdarzają się noname, poprostu przychodzi paczka), zrobić korekty i wydrukować dodatkowe dokumety dla księgowej, a po nowym roku jeszcze zapłacisz 1 PLN dla allegro. 

Tutaj @waldemarek_2004  ma całkowitą rację, bo co innego jest cześciowy zwrot, bo klient kupił czegoś za dużo, albo faktycznie coś nie pasuje, a co innego wykorzystywanie robienie zakupów z premedytacją, aby wyłudzić darmową dostawę.

Endrju
oznacz moderatorów

waldemarek_2004
#9 Pomysłodawca#

Ja mam całą masę zakupów/zwrotów powyżej 100 zł, tak około 15-20 zł w miesiącu. Kupujący wybiera DpD darmowe, oddaje lwią część towaru, a zostawia sobie knagę lub inną śrubkę za 5-8 zeta... w tym przypadku dopłaca się "allegr'u" 3,99 zł ... sami wiecie, że w takich transakcjach nigdy nie wyjdziesz nawet na zero. Powinniśmy założyć stronę z czarnymi charakterami, tak aby każdy mógł takiego klienta przyblokować... tylko czy to byłoby możliwe? Allegro ma głęboko w doopie tę sytuację... zarabia sobie miesięcznie około 70-80 zł na mnie, a ja z niepokojem obserwuję lawinowy wzrost takich sprzedaży.... wiosną i latem w pełni sezonu żeglarskiego to było kilka zwrotów, a teraz jest ich już 500% więcej, co będzie w nowym sezonie? przecież dojdą jeszcze dopłaty pocztowe już do 40 złotowej zawartości paczki... kicha.

oznacz moderatorów