anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy obciążam klienta kosztami powrotu nieodebranej paczki?

MAMY ROZWIĄZANIE!
maximpreza
#11 Animator#

Cześć . czy zgodne z prawem jest jeśli obciążę klienta kosztami powrotu paczki ?

Klient kupił przedmiot , który kosztował 9,99 . wybrał paczkomat za 8,99 , ale paczki zapomniał odebrać i paczka do mnie wróciła . Inpost obciążył mnie powrotem paczki 8,99 więc klientowi należy się zwrot 1zł 😉

Czy takie praktyki to norma ? czy jest jakiś paragraf ,że trzeba klientowi oddać 9,99 za przedmiot ?

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33
TATLOK
#15 Entuzjasta#

Ale nie w sytuacji, gdy odstąpi od umowy.

oznacz moderatorów
RadiSzczecin
#7 Wielbiciel#

Niestety wysyłaliśmy takie informacje do kupujących w przypadku kiedy odmawiali przyjęcia pobrań i przesyłki do nas wracały. Większość z nich zareagowała agresywnie na informację o pokryciu przesyłek kurierskich w obie strony (ok 30zł.) i założyła spory, albo wystawiła negatywy, których ALLEGRO nie chce usunąć powołując się iż sytuacja była niejednoznaczna!

oznacz moderatorów
nantri_01
#10 Popularyzator#

Kupujący w dniu 11.09. br  (zakup 12.08.br) zażyczył sobie zwrot zapłaconej należności za NIEODEBRANĄ przez niego paczkę. Paczka poszła wedle życzenia: Inpost -  na POP Inpost. Dlaczego nie odebrał - mętne wyjaśnienia. Paczka odleżała w tym punkcie i odesłano na paczkomat nadania. Kupujący NIE ZGŁOSIŁ odstąpienia, nie zgłosił reklamacji - nic nie zgłosił... Paczki nie odebrałem -  poszła do magazynu niedoręczalnych Inpostu. Minął niemal miesiąc i...jak wyżej. Pytanie: 1. w jakim momencie zakupiony towar jest własnością kupującego. 2. Wybrał przewoźnika i jego punkt odbioru przesyłek - przesyłka jest w punkcie - kto jest właścicielem towaru na tym etapie? Nie odebrał - przesyłka wraca do punktu nadania - czyją jest własnością i kto może ją odebrać, w oparciu o co?  Dla świętego spokoju zwróciłem "konsumentowi" wpłatę w całości, żadnych potrąceń, doliczeń i t.p.  per saldo - strata. Wklepał minus za kontakt  - uznał że jestem arogancki i nie znam się. Jednak pytania j/w pozostają, 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@nantri_01 sprzedałeś jako firma? Jakiej wartości przedmiot? Dlaczego jednak postanowiłeś oddać pieniądze? Bez rezygnacji kupującego to nadal jest jego własność.

oznacz moderatorów
nantri_01
#10 Popularyzator#

To nie jest odpowiedź na pytanie natury prawnej. Sprzedałem jako firma. Wartość z przesyłką 62,00zeta. Nie zrezygnował - gdzieś w magazynie Inpostu w nieodebranych leży. Dla mnie to żadna wartość a dla niego pewnie cały zgromadzony majątek. Oddałem dla świętego spokoju - niemożebny upierdliwiec(tacy też bywają). 

oznacz moderatorów
Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@nantri_01 towar staje się własnością kupującego w chwili dokonania przez niego zakupu (opłacenia zamówienia).

oznacz moderatorów
nantri_01
#10 Popularyzator#

Ustawa Dz. U. poz? Będę "znawcy" wklepywał w dyskusjach.

oznacz moderatorów
nantri_01
#10 Popularyzator#

 

Dlaczego nie usunęliśmy komentarza?

Zgłoszonego komentarza nie dotyczy powód: Opinia narusza inne przepisy prawa.

Treść zgłoszonego komentarza

Sprzedawca arogancki i niekompetentny. Produkt zamawiałem już kolejny raz. Niestety z winy punktu nie mogłem go odebrać. Towar wrócił a Pan go nie odebrał. Pan nie wie, że może sobie potrącić za paczkę przy zwrocie. Nie zamierza zwracać pieniędzy ani odebrać towaru z inpostu. Twierdzi, że chce go naciągnąć na koszty, że to ja jestem właścicelem paczki. A do pełnej transakcji nie doszlo. Arogancja i niekompetencja.

 

Jeśli chcesz skontaktować się z nami skorzystaj z formularza. Nie odpowiadaj na tego e-maila, ponieważ wtedy Twoja odpowiedź do nas nie dotrze.

Możesz też odwołać się od naszej decyzji. Tutaj dowiesz się jak.

Pozdrawiamy,
Allegro

Cd. zgłosiłem to co powyżej i mam odpowiedź - jakie s uwagi będziecie mieć

 

oznacz moderatorów
TATLOK
#15 Entuzjasta#

Wówczas możesz również potrącić za koszt wysyłki i zwrotu. Np. Zakup za 100zł. + przesyłka 9zł. Pobrałaś 109zł. i dodatkowe koszty zwrotu 8zł. To oddajesz 100-8zł. = 92zł.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@TATLOK  Tak, pod warunkiem, że kupujący sam odeśle na własny koszt.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
Radarek7
#1 Nowicjusz#

A wystarczyło by jednak pozostawić możliwość oceny kupujących - przynajmniej tych problematycznych obszarów, jak np nieodbieranie przesyłek.

oznacz moderatorów
miliarderzy
#12 Orędownik#

Zwróć mu tyle, żebyś wyszedł na zero.

oznacz moderatorów
AS940
#8 Zapaleniec#

Bzdury piszesz paczka nieodebrana nie jest zwrotem. Prawo dotyczy zwrotu gdzie musisz oddać nawet za koszt wysyłki nie mylić z kosztem odesłania . W takim wypadku potrącasz wszystkie poniesione koszty kuriera i przygotowania paczki

oznacz moderatorów
AS940
#8 Zapaleniec#

bzdury 

oznacz moderatorów