anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Partner Allegro może się pomylić i usunąć ofertę, której nie da się przywrócić?

MoneydropEU
#9 Pomysłodawca#

Cześć.

Opowiem wam ciekawą historyjkę batalii jaką staczam z partnerami allegro.

Otóż moje oferty od marca 2020 ok. co miesiąc lub 2  są usuwane ze względu na " łamanie praw autorskich" co jest oczywiście żartem.

Firma, która blokuje moje oferty ma prawa do nazwy " Grand Theft Auto " której nie zawarłem w opisie, tytule ani grafice. Pracownicy nic nie mogą zrobić, to kto może?

" Proszę skontaktować się z właścicielem praw przez : ipenforc----nt2@take2g--es.com "

Ciekawostka? - Napisałem do nich 04.03.2020 oraz 14.05.2020 i do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi. Czy to oznacza, że Partner może się pomylić i bezpodstawnie usunąć ofertę, której nie da się przywrócić? 

 

Oferty usuwali mi blisko 7-8 razy. Za każdym razem inna grafika. Raz nawet pod koniec miesiąca (wtedy zazwyczaj usuwają oferty) wstawiłem totalnie inną grafikę i co? - Oferta usunięta XD

 

Co na ten temat sądzicie? Czy wy też zostaliście skrzywdzeni przez partnerów allegro bezpodstawnie?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

xyz96
#21 Demiurg#

Tutaj trzeba, aby się wypowiedział partner, bo może to nie jest działanie bezpodstawne. Znamy tylko Twoje zdanie.

oznacz moderatorów

MoneydropEU
#9 Pomysłodawca#

Wiesz, bardzo bym chciał.

Z resztą uważam, że sprawdzenie zarejestrowanych czy też zarezerwowanych znaków towarowych przez tę firmę mi w zupełności wystarczy.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Knowhere - Siemka, sorry, nie mam czasu aby to czytać.

MoneydropEU - przedstawię Ci pewną sytuację. Znajomy ma sklep internetowy ze sprzętem AGD do zabudowy. 2 firmy nie wyrażają zgody na publikowanie ich zdjęć, wobec tego nie może ich przedstawić w swoim sklepie. Może jedynie przedstawić zdjęcia produktu, który już zakupił we własnej aranżacji. A to przecież to jest niemożliwe, no... dla kilku sztuk realne.

Więc myślę, że musisz się skontaktować z właścicielem marki i to uzgodnić. Tak jak pisze xyz96.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@maxr01 W tych wątkach jest raptem po kilkanaście postów (w którymś tylko kilka), a szczególnie pasjonującą lekturą jest "karuzela wymówek"😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@maxr01 Do problemu zdjęć jest grafik komputerowy, który ze zwykłych prostych dobrze zrobionych, dobrym sprzętem, może zrobić aranżacje jakie sobie tylko można wymarzyć. Niestety niektórzy nie zezwalają na używanie zdjęć innym sprzedawcom z prostych przyczyn.

Zatrudniają takiego grafika i płacą mu kilka tysięcy miesięcznie za tą pracę, tym samym ponoszą spore koszty aby u nich był towar uwidoczniony perfekcyjnie, że aż chce się go kupić, więc sami rozumiecie, koszty, czyjaś ciężka praca nie jest po to aby konkurencja (inny dystrybutor) sobie z tego korzystał.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@MoneydropEU "Firma, która blokuje moje oferty ma prawa do nazwy " Grand Theft Auto " której nie zawarłem w opisie, tytule ani grafice. "

Przecież masz miniaturki z logiem Grand Theft Auto na swoich aukcjach, więc czemu piszesz że nie zawarłeś? Pewnie chodzi o to, że do ich loga w programie graficznym dodajesz jakieś swoje wyrazy, chmurki i pieniądze, ingerujesz w ich logo.

Z maila wynika że to Take 2 czyli wydawca GTA

oznacz moderatorów

MoneydropEU
#9 Pomysłodawca#

To nie ma najmniejszego znaczenia. Cytuję to co wyżej napisałem

" Oferty usuwali mi blisko 7-8 razy. Za każdym razem inna grafika. Raz nawet pod koniec miesiąca (wtedy zazwyczaj usuwają oferty) wstawiłem totalnie inną grafikę i co? - Oferta usunięta XD "

Nawet jeśli w tym momencie moje grafiki przypominają te oryginalne, chociaż nimi nie są to fakt faktem, że oferty były usuwane bezpodstawnie, gdy grafikę zrobiłem totalnie od zera. 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@MoneydropEU napisał: "Firma, która blokuje moje oferty ma prawa do nazwy " Grand Theft Auto " której nie zawarłem w opisie, tytule ani grafice."

Kpisz, czy o drogę pytasz?

https://allegro.pl/uzytkownik/MoneydropEU?bmatch=cl-dict201214-ctx-uni-1-1-0112 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

MoneydropEU
#9 Pomysłodawca#

Gdzie tam widzisz napis Grand Theft Auto? Take2 w zestawie grafik posiada GTA ONLINE, GTA V, a nie przerobiony "remiks" grafiki z napisem Grand Theft Autn Moneydrop

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@MoneydropEU napisał: "Grand Theft Autn"

Sprytne! Teraz to już nie ma się do czego doczepić. 😉

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

MoneydropEU
#9 Pomysłodawca#

Widać, że czytałeś cały post ze zrozumieniem

 

" Oferty usuwali mi blisko 7-8 razy. Za każdym razem inna grafika. Raz nawet pod koniec miesiąca (wtedy zazwyczaj usuwają oferty) wstawiłem totalnie inną grafikę i co? - Oferta usunięta XD "

Pisząc inna grafika miałem na myśli coś całkowicie nowego bez związku z właścicielem praw.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@MoneydropEU Zakładam że znasz się trochę na ochronie IP. Spróbuj więc zarejestrować swój znak graficzny. Twój konkurent ma zarejestrowanych na całym świecie ponad 3000 znaków towarowych bardzo podobnych do twojego.

Nie wiem czy ten link zadziała, ale jeżeli tak to pokaż 9 chronionych w Europie znaków towarowych podobnych do twojego. 

WIPO Global Brand Database 

oznacz moderatorów

MoneydropEU
#9 Pomysłodawca#

Przed usunięciem ofert grafiki były całkowicie inne. Osoby czytające ten post nie powinny sugerować się aktualnymi, bo jest to bez sensu. Wrzuciłem je bo " I tak mi **piiip**ią oferty za ok. miesiąc "

oznacz moderatorów