anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy zauważyliście spadek sprzedaży?

aknb2006
#7 Wielbiciel#

WITAM,

Od momentu kiedy jest inwazja na Ukrainę sprzedaż znacznie spadła czy u Was też to odczuwacie ?? 
Myślicie że ludzie boją się o swoje środki... ?

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Raczej końcówka miesiąca i większość jest przed wypłatą .Jak wybuchła pandemia to ilość sprzedaży znacznie wzrosła ,podobnie powinno być i teraz ,przynajmniej w niektórych kategoriach .

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

To jakieś problemy z wyszukiwarką, wyskakują jakieś produkty z czapy. Nie to co potrzebuję. Po drugie typowe produkty taniej kupić po za allegro w normalnych sklepach. Teraz inflacja ludzie zaczęli liczyć pieniążki.

oznacz moderatorów

-PREZENCJA
#7 Wielbiciel#

Tak spadła do 0

oznacz moderatorów

Puzonix
#12 Orędownik#

Czynników może być więcej niż jeden.

1. Luty nigdy nie był dobrym miesiącem pod względem sprzedaży.

2. Koniec miesiąca.

3. Wojna na Ukrainie dla wielu jest ważniejsza niż zakupy (oczywista oczywistość).

4. Wprowadzona przez allegro niedawna zmiana. Po wejściu w ofertę sprzedawcy widać jego produkt, a zaraz pod zdjęciami produktu wyświetlane są obecnie "oferty sponsorowane, które mogą Cię zainteresować". Do niedawna w tym miejscu były "inne przedmioty sprzedającego", które obecnie wyświetlane są dopiero na samym dole, pod opisem oferty. Jeżeli ktoś ma w sprzedaży przedmioty, jakie mają też inni sprzedawcy, to jeżeli konkurencja promuje swoje oferty i ma je w lepszej cenie to wiecie, rozumiecie... Wasza oferta mimo, że kliknięta staje się nagle mniej atrakcyjna niż oferta konkurencji. Tak allegro próbuje wymusić na sprzedawcach walkę cenową, bo ceny od kilku miesięcy szybują ostro w górę. Allegro chciałoby żeby spadały mimo tego, że sami konsekwentnie podnoszą prowizję od sprzedaży i przerzucają co raz większy procent kosztów smarta na sprzedawców, więc sprzedawcy automatycznie przerzucają koszty na kupujących. Takie perpetum mobile 😉

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

aknb2006 nie zauważyłem żadnej anomalii w stosunku do końcówek lutego z poprzednich lat .

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Potwierdzam, również u mnie nie doszło do żadnych aberracji, analogicznie do tegoż samego okresu roku poprzedniego.

oznacz moderatorów

Hoth24BrickStore
#9 Pomysłodawca#

hej,

Też Wam spadła drastycznie sprzedaż od 24 lutego? 🙂

Nawet reklamy allegro nic nie dają...

oznacz moderatorów

aknb2006
#7 Wielbiciel#

Witam, napisałem ten sam problem w tym samym czasie 😞 
Spadła praktycznie o 70% 😞 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Hoth24BrickStore to zapewne też, ale u mnie allegro padło od 3 dni 0 zamówień co nigdy mi się nie zdarzało ale sklep internetowy śmiga bez zmian, więc przypuszczam że też mogły wpłynąć ulepszenia allegro ( sortowanie, dopasowanie, łączenie itp. ) Klienci też się skarżą że coraz trudniej coś znaleźć na allegro 😞  A jeśli masz sklep internetowy to podobnie ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Hoth24BrickStore
#9 Pomysłodawca#

Tzn wiadomo czym to spowodowane .... ubolewam ale nie w tej dziedzinie co sprzedaje bez przesady.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

W sklepie internetowym i na innych portalach sprzedaż na takim samym poziomie. Trzeba myśleć o dywersyfikacji kanałów sprzedaży, na same allegro nie ma co się nastawiać.

oznacz moderatorów

Hoth24BrickStore
#9 Pomysłodawca#

sluchaj zawsze mi wystarczało allegro, przejscie na inne kanaly jest bardzo ryzykowne

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Hoth24BrickStore siedzenie tylko na jednej gałęzi też jest ryzykowane 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@kostas11 Też mi się wydaje że przyczyną mogą być te "udogodnienia" ale może i to końcówka miesiąca przed wypłatami ma na to jakiś wpływ.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 udogodnienia 😞 tak nazywasz wojnę?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@LEW433 To akurat tyczyło się wspomnianych przez @kostas11 "ulepszeń allegro".

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 a u Ciebie jak tam, mamy tą samą branżę ? u mnie od czwartku od godziny 11 do teraz ani jednego zamówienia na allegro a w sklepie internetowym wchodzą systematycznie bez żadnych spadków 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@kostas11 Słabo ,za kilka stówek tylko sprzedałem ale też nie mam za wiele wystawionego towaru na allegro ,trochę zeszło na n.........cie a najwięcej to na miejscu. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 ciekawe co jest powodem takich spadków, dobrze że chociaż jest alternatywa  n.......ket 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów