anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro zmienia i łączy produkty w katalogu nie informując sprzedawcy o zmianach???

elemino
#11 Animator#

Kilka dni temu Allegro zaczęło mieszać w katalogu produktów. Problem dotyczy używanych zabawek. Łączone są różne produkty bez ładu i składu w jeden produkt i zostaje zachowana nazwa jednego z produktów. O co chodzi? Kto to wymyślił? Dlaczego nie ma żadnej informacji o wprowadzanych zmianach?

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Przykład: do produktu o nazwie "LPS Littlest Pet Shop pies piesek Collie #1676" zostały wrzucone (połączone z nim) inne produkty -  figurki Littlest Pet Shop jak np. kotek LPS, foka, paw, myszka, pszczoła, kameleon, ryba, królik, iguana ..... i teraz każda z tych figurek zwierzątek nazywa się piesek Collie #1676 !!

Jak można tak bez sensu łączyć produkty o całkiem innych nazwach?

Dlaczego, skoro są wprowadzone TAKIE zmiany, oferty nie są odłączane od produktu?? Kto za to odpowiada, kto będzie odpowiadał za niezgodności jakie powstają po wprowadzonych zmianach?

 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@elemino te zmiany są wynikiem łączenia w grupy produktów wielowariantowych, ale jeśli mamy je zweryfikować, podaj mi proszę konkretne przykłady. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

elemino
#11 Animator#

@_HolaOla_ 

jakie łączenie w grupy produktów wielowariantowych?

w przypadku o którym piszę robicie zmianę która polega na wchłonięciu przez jeden produkt kilku innych produktów o całkiem innych nazwach

podałam przykład: produkt o nazwie "LPS Littlest Pet Shop pies piesek Collie #1676"
wejdź proszę w ten produkt i zobacz dodane w min zdjęcia... te wszystkie figurki foka, myszka, pszczoła, kameleon itd. miały wcześniej swoje produkty, a teraz wszystkie są pieskiem collie!

Tych połączeń jest wiele więcej, część produktów po zmianach odłączyliście od ofert ale wiele pozostało połączonych, zmieniliście tylko bez sensu ich nazwę produktu.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@elemino Wskaż proszę przykład oferty połączonej z tym produktem. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

elemino
#11 Animator#

@w_kiwi  np oferta nr: 12793313915

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@elemino We wskazanej ofercie widzę 2 zdjęcia i dotyczą one tego samego produktu:

w_kiwi_0-1707910889330.png

 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

elemino
#11 Animator#

@w_kiwi  naprawdę?! 😯
przeczytaj proszę jeszcze raz uważnie jaki problem zgłosiłam w tym wątku ...

to jest przykład oferty (o który prosiłaś) której Allegro potajemnie zmieniło produkt, tworząc produkt potworek, który pochłonął kilka innych produktów... i wg. Allegro ta myszka to jest teraz piesek collie

zajrzyj proszę do historii zmian produktu, do którego jest podpięta ta oferta i sprawdź kto w Allegro i dlaczego dokonał tak bezsensownych zmian w produkcie (przyłączył do niego całkiem inne produkty), na dodatek nie informując o tych zmianach sprzedawców, których oferty są z tym produktem połączone

podałam w wątku dwie przykładowe nazwy produktów 'kanibali' ale jest tego więcej, więc są to jakieś systemowe i zamierzone działania Allegro ...

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@elemino Przepraszam Cię, oczywiście jest to mój błąd podczas weryfikacji. Już wyjaśniam tę sprawę z zespołem odpowiedzialnym za katalog produktów.  

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

elemino
#11 Animator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Czy coś zostało wyjaśnione?? bo nadal zmieniacie produkty, nie odłączacie tych zmienionych produktów od ofert i nie przesyłacie sprzedawcy żadnej informacji o zmianach.

oznacz moderatorów

elemino
#11 Animator#

  @_HolaOla_  

inny przykład produkt "Obroża Hasbro Littlest Pet Shop" wchłonął opaski LPS, spódniczki, uzdy i inne ubranka, które zdecydowanie nie są obrożami, wcześniej miały swoje produkty, a teraz wszystkie są wg. Allegro obrożą!

oznacz moderatorów

Puzonix
#12 Orędownik#

Taki burdel jest chyba w każdej kategorii. Nam połączyli koszulki urodzinowe na "chybił-trafił" z innymi koszulkami. W ofercie, w której były koszulki na 40 urodziny nagle pojawiła się informacja "+167" i okazało się, że podpięli 167 różnych koszulek z naszej oferty i to w tak magiczny sposób, że klient widząc miniaturkę np. z wzorem X klika w niego, ale zamiast wzoru X wczytuje się zupełni inna oferta z wzorem Y, który nie ma nic wspólnego z klikaną miniaturką.

Za wprowadzenie tzw. produktyzacji ktoś powinien stracić pracę i dodatkowo przejechać się po kraju i każdego sprzedawcę, któremu zniszczył wielogodzinną pracę, pocałować w miejsce, w którym plecy tracą swą szlachetną nazwę. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Puzonix no i @k_owczarek1 po Twoim poście kupuje złotą kartę PKP oraz pakuje plecak....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Ola ale PODWÓJNYM kryminałem jest NIE informowanie sprzedającego. Z jednej strony piszecie że jest odpowiedzialny za ofertę, z drugiej SAMI zmieniacie w/w ofertę bez jego wiedzy.

@RED @az1rael Ciekawy wątek... Loguję się ( akceptuję regulamin) , wystawiam przedmioty ( biorę za to odpowiedzialność), wylogowuję się. Ktoś zmienia moje aukcje bez mojej wiedzy. Czy jestem za to odpowiedzialny?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@pinsplash kolejny kwiatek do długiej listy spraw w których serwis allegro może łamać polskie prawo

ale to tak naprawdę kolejny etap przerabiania serwisu w coś na podobieństwo a m a z o na

z upchnięciem sprzedawców do kąta w serwisie

 

@_HolaOla_ co teraz napisze allegro ? - zmieniliśmy dla twojego dobra sposób wyświetlania ofert byś mniej sprzedawał? by kupujący nie mógł ich znaleźć? Aha ty za to sprzedawco odpowiadasz

 

@pinsplash tak już jest na allegro, Ameryki nie odkryłeś, wystawiasz produkt, sprzedajesz,wylogowujesz się - a tu cyk allegro protect bo się nie zalogowałeś

oznacz moderatorów

krzysztofpl
#9 Pomysłodawca#

Wbijasz dziś na pocztę i widzisz coś takiego.
alle.JPG

 

 

Czyli bez naszej wiedzy ktoś stwierdził iż znalazł lepsza kategorie i reszte ofert sobie lepiej usuń, bo nie da się już ich edytować.

Zmarnowany czas nie tylko na wystawianie takich ofert, ale dodatkowy cyrk który za pewne dodatkowo wyjdzie...

Za niedługo allegro samo ci będzie mówić gdzie masz wystawić taka oferte, jakie masz wpisać parametry i jaką dodać cene.

PS: Sprzedajemy w dwóch kategoriach pokrewnych od kilku lat. Wychodzi na to iż kategorie pokrewne zaczynają odchodzić w las. Także pora się szykować na dodatkową prace. 🙂

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Wprowadzacie bzdurę nr 1224545454

Do kołpaków na felgi stalowe do szpilki i nakrętki dołączyliście śruby do zupełnie innych modeli.

 

Kosmos, bigos i bałagan jak w komisji Macierewicza.

oznacz moderatorów

lewgorzkowski
#9 Pomysłodawca#

to jest istna makabra co tu się porobiło z tym katalogiem

oznacz moderatorów

elemino
#11 Animator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Czy ktoś się zajął tym tematem? Namieszaliście, złączyliście różne produkty, które teraz nijak się mają do ofert, z którymi były połączone (i nadal są połączone, bo ich nie odłączyliście) ...

i co... jest OK?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@elemino @brakestop @RED @pinsplash to co się dzieje z katalogiem to największa porażka serwisu 😞 mi też już wymagają w kolekcjach łączenie 😞  ale jak wlazłem w katalog to jeszcze nikt nic nie dodał sensownego, a problem to się dopiero zacznie, tyle co jest wersji i rozmiarów produktów jakie oferują producenci a żaden nie ma kodów EAN więc będzie taki sajgon że aż się boję, a jak zaczną mi coś łączyć bez mojej wiedzy to piszę do razu pismo do UOKiK 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kampol-producent
#7 Wielbiciel#

elemino  Mam ten sam problem i doszedłem na jakiej podstawie allegro łączy produkty.

Jeśli masz kod ean lub kod producenta wpisany taki sam w  kilku ofertach ( którykolwiek z tych parametrów jest taki sam) to allegro będzie chciało go automatycznie połączyć. Sprawdź i daj znać czy tak miałeś w swoich ofertach. 

oznacz moderatorów