anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro zmienia nazwę marki produktów w katalogu?

ja_Nitka
#10 Popularyzator#

Zmieniona została ostatnio w wielu produktach w katalogu marka zabawek Littlest Pet Shop Hasbro

z marki Hasbro na Littlest Pet Shop

Dlaczego? kto to wymyślił? @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

Producentem tych zabawek jest firma Hasbro,  Littlest Pet Shop to jedna z linii produktowych tej firmy, nazwa kolekcji zabawek i podana była w polu 'bohater'.

Producent/właściciel marki W GS1 przy EAN tych zabawek to firma Hasbro. Kto odpowiada za te zmiany?

przykłady EAN: 5010993595921, 5010993327348, 653569121428, 5010993595945, 5010994451073, 653569440628, 653569743026 i wiele innych

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#
oznacz moderatorów

ja_Nitka
#10 Popularyzator#

@TomBanknoter  wow... dokładnie właśnie tak to można ująć 😁,
najwyraźniej ktoś w produktyzacji się bardzo nudzi...

swoją drogą ciekawe ilu sprzedawców po powrocie z urlopu /przerwy w sprzedaży się zdziwi, jak będzie musiało wznawiać ręcznie każdą ofertę, bo nagle pozmieniali mu produkty

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

Moje także zmieniają w chwili, gdy chcę odnowić. Z mojej marki na obce tzw najgorszej z konkurencji. Istne kurkewstwo. 

 

Powtarzam. Zmieniają na najgorszą opcję z listy konkurencyjnych firm, które walczą z nami tymi samymi towarami na allegro. To straszny liść w pysk. 

*( Wiele waży głos ludu, wielka w nim potęga. Gdy lud nie ma głosu, poznaje się to nawet przy śpiewaniu hymnu)
oznacz moderatorów

accadia
#13 Ambasador#

sprzedaje m.in. zamienniki perfum  - kazdy zapach ma inny EAN nadany przez producenta... od jakiegos czasu ziepane algorytmy lacza kilka produktow w jeden, przypisujac kilka kodow EAN do jednego produktu... jakim trzeba byc nieogarem informatyczny, zeby na cos takiego pozwolic?
nie moge sie doczekac, az Inpost wejdzie na rynek e-commerce, liczac, ze stana sie konkurencja z prawdziwego zdarzenia

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ja_Nitka może ktoś zgłosił błąd i zaakceptowali, wtedy zmiana idzie we wszystkich produktach podpiętych 😄 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ja_Nitka
#10 Popularyzator#

@kostas11  jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć, że ktoś sprzedający te produkty wpadłby na taką genialną zmianę bez sensu...

wygląda to na jakąś szerszą akcję Allegro, oczywiście jak zawsze niezwykle przemyślaną ....

kolejna zmiana która stanowi "spore ułatwienie dla sprzedających - spędzisz mniej czasu aby przygotować i wystawić oferty. Dzięki temu możesz skupić się na zwiększaniu swojej konkurencyjności w takich obszarach, jak warunki sprzedaży oraz jakość obsługi klienta"

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ja_Nitka daj przykładową ofertę ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

Ktoś z moderacji się wypowie?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ja_Nitka Jeśli wartość parametru powinna być inna, proszę Cię o dodanie zgłoszenia zmiany przez formularz "Zgłoś błąd w produkcie". Odpowieni zespół zweryfikuje czy poprzednia wartość powinna zostać przywrócona.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@nat_not to taka zabawa w kotka i myszkę, jeden zmienia, drugi poprawia, potem następny zmienia a Wy zatwierdzacie bzdury, a jak jest faktyczny błąd to odrzucacie i trzeba się odwoływać i udowadniać że nie macie racji, testowałem to miesiąc - dwa temu, teraz mam już dość, jak nie mogę czegoś poprawnie połączyć to nie wystawiam, szkoda czasu 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ja_Nitka
#10 Popularyzator#

@nat_not  to nie jest odpowiedź na moje pytanie. Podałam na początku przykłady EAN, chyba potraficie znaleźć produkt w swoim katalogu mając podany EAN?

Nie chodzi o pojedynczy przypadek. To wygląda na jakąś kolejną akcję Waszych speców /botów? od produktyzacji. Te produkty miały wpisaną właściwą markę, ktoś nagle wpadł na pomysł aby ją zmienić.

Wymagacie EANów z bazy GS1 - dlaczego osoba akceptująca zmianę producenta produktu nie sprawdza jaki producent jest podany w GS1?

Macie dostęp do historii zmian produktów, możecie to sprawdzić, kto i na jakiej podstawie wprowadził te zmiany.

Czy możecie podejść szerzej do tego problemu? Chodzi o masowa zmianę jaką wprowadziliście w produktach Hasbro. Możecie znaleźć zródło zmiany, wytłumaczyć jej powód... ??

 

oznacz moderatorów

RaBarbar_ka
Moderatorka
Moderatorka

@ja_Nitka przejrzałam oferty z wskazanymi produktami i widzę, że parametr marka jest wpisany prawidłowo. 

   Basia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

ja_Nitka
#10 Popularyzator#

@RaBarbar_ka to nie do końca prawda. Zmieniona tzn. przywrócona została prawidłowa marka tylko trzech pierwszych podanych produktów, reszta: 5010993595945, 5010994451073, 653569440628, 653569743026 nie została przywrócona.

Ale to tylko kilka przykładowych produktów, które podałam, a jest ich co najmniej kilkadziesiąt...

Nie chodziło mi o doraźne działanie pozorowane, ale o kompleksowe rozwiązanie problemu. Czy ktoś w ogóle się tym zajął?

Co wg. Allegro oznacza parametr 'Marka' w produktach w katalogu? Czy jest to nazwa producenta produktu? Czy parametr ten powinien być zgodny z polem "Producent/właściciel marki" widniejącym w bazie GS1 przy danym EAN??

oznacz moderatorów

ja_Nitka
#10 Popularyzator#
oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ja_Nitka Cześć, zgłoszę tę sytuację i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

oznacz moderatorów

ja_Nitka
#10 Popularyzator#

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

Czy ktoś się zajął tematem, bo na razie nic się nie zmieniło.

Jeszcze mam takie pytanie - Czy nazwa 'Littlest Pet Shop' jest zastrzeżona /chroniona?? Czy można na Allegro wystawiać podróbki figurek Littlest Pet Shop firmy Hasbro wpisując w parametrze 'Marka' po prostu 'bez marki' lub cokolwiek innego zamiast Hasbro? Jak to się ma do Waszego programu Ochrony Marek?

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ja_Nitka Zgłosiłam ten temat do weryfikacji — dam znać, kiedy otrzymam odpowiedź. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ja_Nitka Zmiany zostały cofnięte,  wartość Hasbro została przywrócona w parametrze marka

oznacz moderatorów

ja_Nitka
#10 Popularyzator#

@ko_alka super 😀 dziękuję za szybką reakcję

a proszę jeszcze o odpowiedź na pytanie zadane wyżej:
Czy nazwa 'Littlest Pet Shop' jest zastrzeżona /chroniona?? Czy można na Allegro wystawiać podróbki figurek Littlest Pet Shop firmy Hasbro wpisując w parametrze 'Marka' po prostu 'bez marki' lub cokolwiek innego zamiast Hasbro? Jak to się ma do Waszego programu Ochrony Marek?

oznacz moderatorów