anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie mogę wystawic aukcji

znaczek
#10 Popularyzator#

Zastanawiam się dlaczego Allegro zamiast ułatwiać sprzedającym wystawianie ofert wprowadza co rusz nowe zasady UTRUDNIAJĄC WYSTAWIANIE

Próbuję wystawić wiązkę elektryczną do przyczepy. W katalogu nie ma takiej wiązki. Uzupełniam wszystkie wymagane parametry. Wpisuję poprawny EAN z opakowania, podaję kod producenta i nazwę producenta (jest na liście) ilość pinów.  Dochodząc do podsumowania otrzymuję komunikat.

"Nie możesz wystawić oferty bez powiązanego produktu w tej kategorii. Wybierz z katalogu lub utwórz nowy i powiąż go ze swoją ofertą"

W ubiegłym tygodniu wystawiałem również wiązkę, której nie było w katalogu. Po zakończeniu wystawiania otrzymałem informację "dzięki temu, że otrzymaliśmy od ciebie wszystkie dane utworzyliśmy nowy produkt w katalogu"

NIE ROZUMIEM O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@znaczek, wszystkie podstawowe informacje o katalogowaniu oferty znajdziesz w tym artykule. Czy możesz podać EAN tego produktu?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

znaczek
#10 Popularyzator#

Oczywiście

EAN 8712762515167

marka BRINK

kod producenta 754204

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@znaczek, widzę, że mamy produkt o tych danych - Zestaw elektryczny, zestaw zaczepu przyczepy BRINK 754204. Możesz więc połączyć swoją ofertę z Katalogiem. Jako uzupełnienie powyższego linku, możesz zapoznać się również z tym artykułem.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

znaczek
#10 Popularyzator#

To dlaczego realizując polecenie "WYBIERZ Z KATALOGU" otrzymuje komunikat

Brak produktów w ofercie

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@znaczek, a co dokładnie wpisujesz? Załączysz zrzut ekranu? Przechodząc do formularza wystawiania i wpisując "Zestaw elektryczny, zestaw zaczepu przyczepy BRINK 754204", widzę to:

Zrzut ekranu 2022-09-12 o 16.32.56.png

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

znaczek
#10 Popularyzator#

Screenshot.png

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@znaczek wpisz EAN lub krótszą frazę np. ,,BRINK 754204,, powinno polecieć .

oznacz moderatorów

znaczek
#10 Popularyzator#

Ale pozycja w katalogu została utworzona na podstawie mojej aukcji, której nie mogę wystawić. Zdjęcie w katalogu TO MOJE ZDJĘCIE. I proszę mi wybaczyć ale tego NIE POTRAFIĘ ZROZUMIEĆ

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@znaczek czyli w katalogu znalazłeś ? Jeszcze wiele rzeczy jest na allegro , których możesz nie zrozumieć  ,ale to nie powód żeby podnosić sobie ciśnienie . Nie da się na wprost to szukaj obejścia .

oznacz moderatorów

znaczek
#10 Popularyzator#

"NIE DA SIĘ WPROST TO SZUKAJ OBEJŚCIA" Jestem sprzedawca na Allegro ponad 21 lat, czyli o 10 dłuzej. Mam kombinowac i szukać obejscia NIE BYŁO BY PROBLEMU, NIE Z TAKIMI WYZWANIANIAMI  DAWAŁEM SOBIE RADĘ, jest tylko małe ale. Niech serwis swoimi głupimi zasadami nie utrudnia mi pracy, nie bede musiał niczego obchodzić a nasi klienci znajda na naszych aukcjach to czego szukają i na 100% nie jest im do tego potzreby kod EAN. Nikt o zdrowych zmysłach i spawny na rozumie nie szuka towaru po EAN-nie. BO NA LOGIKĘ SKAD MIAŁBY GO ZNAĆ.

Szukam np. żarówki to korzystajac z filtrów szukam żarówki LED z konkretnym gwintem, o określonej mocy, kształcie, barwie swiatła i strumieniu świetlnym I TYLKO TO MNIE INTERESUJE A NIE EAN

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@znaczek przesłany zrzut jest już z formularza wystawiania, a produkt możesz wyszukać na wcześniejszej stronie - tutaj. Wpisz tam proszę "Zestaw elektryczny, zestaw zaczepu przyczepy BRINK 754204" tak jak pisała Maja, wówczas będziesz mógł połączyć ofertę z katalogiem.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

znaczek
#10 Popularyzator#

W tej chwili sprawdzałem i rzeczywiście wiązka jest już w katalogu, ale w czasie kiedy otrzymałem ostatnią odpowiedź jeszcze jej nie było. A co do stwierdzenia "CZYLI W KATALOGU ZNALAZŁEŚ" to jest ono nieprawdziwe. W CZASIE KIEDY PISAŁEM POPRZEDNIE MAILE  W KATALOGU NIE BYŁO TAKIEJ  POZYCJI"

O tym że taka pozycja jest w katalogu (CHOCIAŻ DALEJ BYŁA DLA MNIE NIEDOSTĘPNA) dowiedziałem się z odpowiedzi  którą otrzymałem wczoraj o 16:34 od moderatorki mr_oma. A skąd wiedziałem, że pozycja w katalogo została utworzona na podstawie moich prób ( bez powodzenia) wystawiania . W załaczonym zrzucie było moje real zdjęcie wiązki. Nie rozumiem również podpowiedzi moderatorki mdrogeria "nie da się to szukaj obejścia" Dla mnie to jawna kpina z wystawiających aukcje. Za "usługi Allegro" miesiecznie ponoszę koszt pozwalajacy na pokrycie wynagrodzeń kilku moderatorów i chyba mam prawo oczekiwac sensownej odpowiedzi. Ciekawe jak by poczuła się osoba udzielajaca mi takiej rady, gdyby w sklepie chcąc kupić np. chleb usłyszała by NIE MA, ale MOŻESZ GO SAMA SOBIE UPIEC. 

oznacz moderatorów

znaczek
#10 Popularyzator#

Niestety dalej nie mogę wystawić aukcji z wiązką BRINK, a teraz pojawił się problem z wystawieniem tarczy hamulcowych RIDEX. W obu przypadkach po zakończeniu wystawiania otrzymuję polecenie połącz z katalogiem. Po wykonaniu tego polecenia pojawia sie komunikat

"specyfikacja techniczna TecDOC może być użyta tylko w sproduktyzowanych ofertach" Czy ktoś mi wyjaśni o co tak naprawdę chodzi.

Sprawdziłem forum i okazuje się, że taki problem był już zgłaszany w ubiegłym roku

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@znaczek napisz proszę dlaczego dalej nie możesz połączyć swojej oferty z produktem w katalogu z wiązką BRINK? 
Jeżeli chodzi o tarcze hamulcowe, to widzę, że dwie oferty które posiadasz z tym produktem są sproduktyzowane, podaj proszę kod EAN oferty, której nie możesz połączyć.
Czy nie ma jej jeszcze w katalogu?
Specyfikację techniczną z TecDOC wykorzystujemy tylko w uzupełnianiu parametrów i sekcji "Pasuje do". 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

znaczek
#10 Popularyzator#

4059191372652 to EAN hamulców BRINK, a EAN wiązki to 8712762515167.

Właśnie najciekawsze jest fakt, że oba produkty są w katalogu. Po zakończeniu wypisywania aukcji dostaje komunikat. "TAKI PRODUKT MAMY W KATALOGU" i pytanie"CZY CHCESZ POŁĄCZYĆ Z KATALOGIEM" Po potwierdzeniu i wybraniu z katalogu produktu, który chcę wystawić, przychodzi drugi komunikat"specyfikacja techniczna TecDoc może być użyta tylko w sproduktyzowanych ofertach" a na stronie głównej moich ofert pojawia się informacja "oferty nie udało się wystawić".

A teraz najciekawsze. Już nie mam innej aukcji z wiązką BRINK. Dla eksperymentu zakończyłem aukcję12146601857 i próbowałem wystawić ją ponownie. Niestety **piiip**. Tym razem przyszedł komunikat "WSKAZANA KATEGORIA NIE WSPIERA SPECYFIKACJI TecDoc".

Zaczynam rozumieć frustrację naszej koleżanki, która odpowiada za wznawianie ofert. Tego typu komunikaty przy wznawianiu ofert dostaje bardzo często i dużą część takich aukcji na dzień dzisiejszy "wrzuca" do specjalnie utworzonego folderu w naszej poczcie firmowej.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@znaczek dziękuję za informację! Jeżeli chodzi o tarczę hamulców to sprawę konsultuję, ponieważ produkt jest w katalogu, a nie jest widoczny podczas wystawiania oferty. Gdy otrzymam odpowiedź, dam znać!
Jeżeli chodzi o wiązki to po wpisaniu kodu EAN na formularzu wystawiania odnajduję ten produkt w katalogu i po kliknięciu "wybierz" i "kontynuuj z 1 produktem"  jest widoczna specyfikacja techniczna.

la_nika_0-1663250473499.pngla_nika_1-1663250524391.png

Czy próbowałeś wystawić ofertę w ten sposób, czyli od razu na formularzu wystawiania wybrać produkt? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

znaczek
#10 Popularyzator#

PRÓBOWAŁEM WSZYSTKICH MOŻLIWYCH SPOSOBÓW.

Najpierw wpisując EAN. Później BRINK 738574Za każdym razem dostawałem informację że taki produkt jest w katalogu, wybrałem ten produkt, a na koniec dostałem komunikat specyfikacja techniczna TecDoc może być użyta tylko w sproduktyzowanych ofertach. Próbowałem opcji na początku wystawiania "usuń produkt" . To po zakończeniu wystawiania przychodził komunikat WSKAZANA KATEGORIA NIE WSPIERA SPECYFIKACJI TecDoc".

Prowadzimy bardzo specyficzna działalność co widać zarówno po ilości naszych aukcji i po asortymencie. Raz w miesiącu otrzymujemy towar i jest tego około 550 paczek. Po rozdzieleniu na asortyment robi się około 800 aukcji do wystawienia Musimy wystawiać po około 40 pozycji dziennie . Dochodzi do tego pakowanie wysyłek, które zajmuje około trzech godzin i wznawiania aukcji aby uniknąć opłat za utrzymanie ich utrzymanie. Na wystawianie pozostaje nam około 3 godzin. Przy tego typu problemach nie jestem w stanie "wyrobić" normy

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@znaczek rozumiem, że to jest frustrujące wyjaśniam to z działem zajmującym się katalogiem produktów. Odezwę się ponownie, gdy tylko otrzymam od nich odpowiedź! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@la_nika auto wątku opisał dokładnie jak wygląda rozkład czasu przeciętnego sprzedawcy na allegro

największym problem obsługi są zmiany w serwisie, które wpływają na czas działania

allegro samo nie prowadzi obsługi za pomocą narzędzi, które udostępnia innym zwykłym zjadaczom chleba

optymalizacja tutaj leży - potwierdzam co pisze @znaczek  - wielokrotnie

w wyszukiwarce nie jest znajdowany towar, który jest w katalogu produktyzacji

wyznacznikiem znajdowania powinien być kod ean ale tak nie jest w 100% przypadków

 

oznacz moderatorów