anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie zostały mi wypłacone pieniądze w CZK?

LIGAbikes
#9 Pomysłodawca#

16-06-2023

Dlaczego nie zostały mi wypłacone pieniądze w CZK za sprzedaż na Allegro.cz ? Zgodnie z automatycznymi wypłatami 14-go powinny być wypłacane salda od 500 CZK. Ja mam na koncie więcej niż 500 CZK a 14-go 15-go i 16-go pieniędzy nie otrzymałem. Konto do wypłat skonfigurowane mam dobrze z nr SWIFT itd.

Dodatkowo - dlaczego Allegro nie dopuszcza wypłat codziennych w CZK, tak jak to robi w PLN gdy saldo jest powyżej 20 zł ? Jest możliwość codziennych wypłat od kwoty 20 tyś CZK , to około 4 tyś PLN. Ta kwota jest absurdalnie wysoka! Dlaczego Allegro przetrzymuje bezpodstawnie pieniądze sprzedawców? Mało sprzedawcy płacą prowizji? Jeszcze trzeba zarabiać na przetrzymywaniu ich pieniędzy?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

ares_
#14 Krzewiciel#

@LIGAbikes 

A w jaki to sposób Allegro zarabia na pieniądzach które masz na swoim saldzie i które nigdy nie pojawiły się koncie bankowym Allegro?

Kwestia codziennych wypłat to ustalenia z operatorami płatności, prawdopodobnie jest to dla Allegro lub operatorów nieopłacalne żeby umożliwiać codzienne wypłaty w obcej walucie na małe kwoty.

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

LIGAbikes
#9 Pomysłodawca#

w jaki to sposób Allegro zarabia? - to nie jest łatwy do opisania proces. W uproszczeniu: pieniądze, które wpłacił klient nie znikają na kilka dni tylko istnieją na innych rachunkach należących np do PayU lub Przelewy24. Są widoczne na moim saldzie ale są dla mnie niedostępne. Dostępne są natomiast dla właściciela rachunku, na którym są te pieniądze. PayU lub Przelewy24 pozornie obsługuje transakcje za darmo ale w rzeczywistości tak nie jest. Pieniądze klienta zanim trafią do sprzedawcy są na rachunkach PayU lub Przelewy24 i tam zarabiają. Czym dłużej pieniądze są na rachunkach pośredników zarabiają więcej. Allegro również zarabia na tym procesie. Nikt nic nie robi za darmo. Gdyby Allegro nic nie zarabiało na płatnościach przez PayU lub Przelewy24 to kupując towary trzeba by było wkładać gotówkę w kopertę i wysyłać pocztą polską do sprzedawcy 🙂 a i wtedy, zapewne Allegro dogadało by się z pocztą i dzieliło zyskiem ze sprzedanych kopert i znaczków 🙂

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@LIGAbikes konsultuję Twoje zgłoszenie z odpowiednim zespołem. Jak tylko otrzymam odpowiedź, niezwłocznie ją Tobie przekażę. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

LIGAbikes
#9 Pomysłodawca#

i co? czy "odpowiedni zespół" coś poradzi?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@LIGAbikes niestety nie dostaliśmy jeszcze wieści w Twojej sprawie, ale przypomniałam się z tematem, więc działamy w tej kwestii. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

LIGAbikes
#9 Pomysłodawca#

Dziś mamy 22-go, to 6 dni po terminie w jakim miałem otrzymać pieniądze i dalej nic... Mam dodatkowe pytanie: ile dni mogę się spóźnić z zapłatą faktur do Allegro. Wydaje mi się, że skoro Allegro spóźnia się z zapłatą należności wobec mnie, to ja mogę spóźniać się z zapłatą należności wobec Allegro. Ten mechanizm działa chyba w obie strony? Proszę o wskazanie miejsca w regulaminie Allegro gdzie jest wyznaczony maksymalny okres dla spóźnialskich 🙂

oznacz moderatorów

LIGAbikes
#9 Pomysłodawca#

I Jak tam konsultacje z odpowiednim zespołem? 14-go czerwca pieniędzy nie dostałem, 1-go lipca  uzbierało się więcej) pieniędzy nie dostałem.

Wczoraj wycofałem wszystkie oferty z Allegro.cz. Nie ma sensu tam sprzedawać jak Allegro przywłaszcza sobie moje pieniądze.

Dlaczego Allegro wciąż nie wypłaca mi moich pieniędzy? Dlaczego Allegro wystawia mi fakturę, za towar sprzedany na Allegro.cz a pieniądze sobie przywłaszcza? Z czego mam zapłacić fakturę jak Allegro nie wypłaciło mi ani jednej CZK?

I dodatkowo: Aby uaktywnić nr rachunku do wypłat wysłałem 6 czerwca do PayPro 10CZK, by uwiarygodnić rachunek, rachunek został aktywowany a 10CZK nie wróciło. Wiem, to niewiele ale gdzie leży granica przywłaszczania? Można przywłaszczyć 1 CZK, można przywłaszczyć  100CZK, można przywłaszczyć 1000CZK to może też można 1000000CZK?

Kiedy w końcu ktoś mi wyjaśni co tu się dzieje i gdzie są moje pieniądze?

oznacz moderatorów

LIGAbikes
#9 Pomysłodawca#

Dni mijają... a ja dalej nie mam pieniędzy. Za dwa dni mam termin zapłaty faktury za sprzedaż na Allegro.cz a ja pieniędzy za sprzedaż nie otrzymałem. Jak można wystawiać fakturę za usługę i jednocześnie przywłaszczyć sobie pieniądze od klientów? To w jaki postępuje Allegro jest naganne. Ile można czekać?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@LIGAbikes bardzo przepraszam, że musiałeś tyle czekać na odpowiedź. Już wszystko wyjaśniam:

1. Wypłaty zostały anulowane, ponieważ bank nie mógł przyjąć przelewu.
W tym przypadku czeski bank UniCredit wystąpił do Nest Banku o przesłanie aktualnego klucza SWIFT, w celu umożliwienia realizacji przelewów. Proces może zająć kilka dni.
Gdy operator płatności otrzyma informację z banku UniCredit o aktualizacji klucza, procesowanie przelewów będzie możliwe. Poprosiłam o ponownie dopytanie operatora o postęp w sprawie.

2. Jest to decyzja biznesowa - tak działają w naszym systemie wypłaty na rachunek zagraniczny: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-czesto-mozesz-wyplacac-p... - tutaj są wszystkie informacje jak działają wypłaty w innych walutach niż PLN. Dodatkowo nie "obracamy" ani nie zarabiamy na przechowywaniu środków w Allegro Finanse. Są to środki naszych Partnerów i nie wykorzystujemy ich w żaden sposób.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

LIGAbikes
#9 Pomysłodawca#

1. Czy ja dobrze rozumiem? Allegro nie wypłaca mi moich pieniędzy za mój towar sprzedany na Allegro.cz, bo jakiś czeski bank, z którym nie mam nic wspólnego nie potrafi wykonać przelewu? Mnie to nie interesuje. Przecież w regulaminie allegro nie ma nic o tym, że sprzedawcy, którzy sprzedają na Allegro.cz i mają konto w Nest Banku nie otrzymają pieniędzy za sprzedaż lub otrzymają ze znacznym opóźnieniem.

2. Jaka decyzja biznesowa? Jaki rachunek zagraniczny? Ja mam rachunek w polskim banku! Wykonałem wszystko wg poleceń Allegro, uwiarygodniłem rachunek wykonując przelew, podałem nr IBAN i SWIFT, weryfikacja przebiegła pomyślnie. Ustawiłem automatyczne wypłaty na 14-go i 1-go każdego miesiąca. A ALLEGRO PIENIĘDZY NIE WYPŁACA! Te całe tłumaczenia to nie mój problem! Nie interesuje mnie to! To problem Allegro!

Za dwa dni mam zapłacić fakturę za sprzedaż na Allegro.cz a pieniędzy za sprzedaż nie mam bo Allegro w swoim systemie biznesowym współpracuje z podmiotami, które nie potrafią wykonać przelewu bankowego. To jest nieprawdopodobne....

oznacz moderatorów

artjewlery
#9 Pomysłodawca#

I odpowiedzi brak tak allegro ma nas w d... porą zawiadomić uoik oraz komisję nadzoru finansowego aby sprawdziła kto obraca naszymi środkami i dlaczego blokuje wyplaty 

oznacz moderatorów

artjewlery
#9 Pomysłodawca#

Nadmienię ze PLN poleciał na łeb na szyję i tranzakvje z lipca nie odzwierciedlają kwot księgowych zarejestrowanych sprzedaży I co teraz jak księgować różnice Allegro naraża nas blokując wyplaty na problemy z us 

oznacz moderatorów

artjewlery
#9 Pomysłodawca#

Potwierdzam mam ponad 1000pln w allegro CZK i niestety nie mogę ich wypłacić tylko automatyczne wyplaty we wskazane dni bezpodstawnie allegro przetrzymuje środki limit u mnie 40 000czk. Zamykam sprzedaz na allegro CZK to absurd pieniądze chce mieć codziennie i mam do tego prawo księguje sprzedaz w dniu sprzedaży w walycie a co jak za 14 dni czy 30 dni będzie mniej środków docwyplaty dopłacicie do VAT ZUS itp. Zasada ta nie ma odzwierciedlenia prawnego a i mogę mieć problemy księgowe.  Albo allegro umożliwi wyplaty albo uciekamy z allegro CZK i tak ponosimy oszt przewalutowania my a allegro obraca środkami zarabiając 

oznacz moderatorów

LIGAbikes
#9 Pomysłodawca#

Ja już uciekłem z Allegro.cz. Pieniądze za sprzedaż na Allegro.cz dostałem po 3 miesiącach. Nie pomogło forum, moderatorzy i e-maile do Allegro. Wszystkie moje argumenty to jak „grochem o ścianę” Allegro to beton. Nikt nie chciał mi pomóc. Allegro nie potrafi dostosować się i wywiązać się z własnych regulaminów, które same wymyśla.

oznacz moderatorów

artjewlery
#9 Pomysłodawca#

Proszę przeliczyć różnice kursowe ile stracili Państwo licząc dzień sprzedaży a dzień wyplaty??? 

oznacz moderatorów