anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego zniknęły mi oferty?

MAMY ROZWIĄZANIE!
_fashiOn_lOve_
#9 Pomysłodawca#

Gdy wchodzę na swój profil pokazuje mi, że mam 0 ofert. W zakładce mój asortyment oferty pokazane są prawidłowo wyświetla mi ponad 1000 ofert. Kiedy naprawicie swój błąd?

oznacz moderatorów
93 ODPOWIEDZI 93
kostas11
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ serio tak wielka i ważna zmiana a my dowiadujemy się o tym po 8 dniach ? po części by się zgadzało czemu @_fashiOn_lOve_ nie widzi swoich ofert bo ma zaznaczone nie wystawiam faktur i oglądając ze swojego konta firmowego nie zobaczy swoich własnych ofert 😄

Ale u mnie jak przeglądam z konta prywatnego dalej nie widzę wszystkich ofert, tym bardziej UNC mam 0 ofert  😞 i dalej sprzedawcy co mają że wystawiają FV i oglądają z konta firmowego nie widzą swoich ofert !!!

I teraz strzeliliście se w kolano, są osoby które mają tylko konto firmowe i robią też zakupy prywatne i rozumiem że już nie zobaczą innych ofert jak z zaznaczona FV 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@kostas11 Zawsze podziwiałem zawziętość Allegro we wprowadzaniu zbędnych udziwnień, o które nikt nie prosił, o które nierzadko są wręcz szkodliwe, podczas gdy o niektóre użyteczne rozwiązania nie można się doprosić nawet od 20 lat (np. możliwość wystawiania w dwóch kategoriach)

oznacz moderatorów
Blaksad
#12 Orędownik#

Ja tu widzę niezły burdel. Najpierw dział techniczny stwierdza problem ale spokojnie to tylko awaria. Zwrot akcji i okazuje się, że inny dział bawi się w "innowacje". Co może pójść nie tak ? Bałagan, chaos - czy leci z nami pilot ? I zapewnienia allegro - cokolwiek by się nie stało jesteśmy z wami. 🤣 Zapnijcie pasy - to jest allegro.

oznacz moderatorów
ted_n
#9 Pomysłodawca#

Wy tak na serio? Wprowadzacie zmiany kompletnie niepotrzebne, bo przecież już jest filtrowanie po fakturze, jak byk po lewej stronie w filtrach i to prawie od samej góry:

ted_n_0-1688821625049.png

Niezła ściema na przykrycie błędów, których prawdopodobnie jeszcze nie naprawiliście, Ściema tak beznadziejna i głupia, że nawet po was się tego nie spodziewałem. Wprowadzacie mega zmianę, nie informujecie w ogóle użytkowników, a dopiero po kilku dniach, jak nie tygodniu pojawiania się błędów i spadku sprzedaży na wielu kontach, postanawiacie ogłosić, że wprowadziliście zmiany. Serio? Liczycie, że ktoś w to uwierzy?

Jeszcze te aroganckie wpisy moderatorki typu:

- "@kostas11 @TomBanknoter autor wątku sam potwierdził, że problem leżał w ciasteczkach, więc  kto miał tutaj rację?"

czy

- "@kostas11 tak, całkowicie na poważnie. Już przy naszej ostatniej dyskusji wyjaśniłam Ci, że większość swoich uwag przedstawiasz na podstawie własnych doświadczeń i to jest w porządku, ale jednocześnie nie jest to żaden dowód na to, że dany problem występuje u wszystkich sprzedających czy kupujących na Allegro i dokładnie tak samo jest w tym przypadku."

żeby po kilku godzinach przyznać: "Dostałam już potwierdzenie od zespołu technicznego, że na części kont mimo czyszczenia ciasteczek występują problemy z widocznością ofert, więc pracujemy już nad jego rozwiązaniem. Problem nie dotyczy wszystkich kont na Allegro. " 

oznacz moderatorów
Blaksad
#12 Orędownik#

W allegro zawsze pierwsza faza to wyparcie - u nas działa stabilnie, sami tworzą problemy których nie potrafią ogarnąć. Na pocieszenie, przeprosiny zamiast rekompensaty. 

oznacz moderatorów
chudy_cycling
#8 Zapaleniec#

A co z aplikacja mobilna? Tutaj chyba nie ma tego podzialu, a mimio to nie widzę swoich ofert, które dodałem zresztą z FV, więc powinienem je widzieć.

oznacz moderatorów
KORALEKOLORU
#8 Zapaleniec#

witam moim zdaniem nic to nie dało do konca zmeiniałam dobrze jest widocznych 1700 aukcji a gdzie reszta ? mam ponad 2100,  400 aukcji jest dalej niewidoczna o co chodzi to ja juz nie rozumiem

oznacz moderatorów
KORALEKOLORU
#8 Zapaleniec#

własnie tak sie zastanawiałam zero pytan zero sprzedazy dziękujemy

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@KORALEKOLORU czy zmieniłaś widok dla konsumenta, w zakładce “Moje konto” w zakładce “Konto”? 

 

_HolaOla__0-1688841007421.png

Sprawdziłam Twoje konto i w widoku dla klientów masz widoczne 2 179 ofert, więc wszystko działa poprawnie. 

Zrzut ekranu 2023-07-8 o 20.23.28.png

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
KORALEKOLORU
#8 Zapaleniec#

własnie dziś wchodze i widze ze ma 191ofert  dostepnych  w widoku konsumenckim a biznesowym róznie 1980 ja juz tego nie rozmumiem jak , prowdzic narmalnie biznes jak oferty sa nie widoczne jak to zmienic napisz 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@KORALEKOLORU a ja po zmianach na koncie firmowym ( widok dla biznesu ) widzę (341 ofert) więc sprawdź czy masz wszędzie zaznaczone faktura 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
KORALEKOLORU
#8 Zapaleniec#

a gdzie zaznaczyc dla wszystkich niby aktywnych  ofert 2177 , ze można wystawic fakture bez vat bo nie jestem vatowcem i nie che 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@KORALEKOLORU można, zaznacz wszystkie oferty, zjedź na dół zielone pole, edytuj, opcje faktury i stawki vat i zmień na faktura bez VAT 🙂 bo kupujący z takich kont jak ja nie zobaczą Twoich wszystkich ofert 😞 jak to zrobisz napisz sprawdzę czy pojawi mi się więcej ofert 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Crypto_Shop
#9 Pomysłodawca#

Problem na 10000% nie był w tym, że ktoś nie przełączył na widok konsumencki, bo sam mam tylko konta firmowe i na każdym nie widziałem swoich ofert, gdzie mam zaznaczone, że wystawiam faktury. Jest to kłamstwo, co nadal wiele osób potwierdza. 

Przez 8 dni cały dział techniczny i zespół nad czymś pracowali. Niemożliwe jest, by problemem okazała się taka głupota, która sami wprowadzaliscie.

 

Są dziesiątki sugestii pojawiających się od wielu miesięcy, na które nikt nie zwraca uwagi, a tutaj jakieś "ulepszenia" o które nikt nie prosi i które utrudniają wyszukiwanie. Wystarczyłoby dodać filtr "aukcje tylko z opcją fv" zamiast jakieś wydziwianie. 

oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

Osoby zgłaszające problem z widocznością to też Vatowcy z fakturami VAT, więc dla nich widoczność choćby własnych aukcji powinna być taka sama na każdym widoku. A tak nie jest, więc wyjaśnienie jest błędne. Co więcej, dział techniczny nie potwierdził rozwiązania problemu.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@drekenzes czy możesz podać przykład? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

Przecież powyżej są posty osób na FV skarżących się na niewidoczność ofert z pełnym opisem problemu, wystarczy zerknąć na chudy_cycling czy też Crypto_Shop

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@drekenzes jeśli mamy coś dokładnie zweryfikować to zawsze potrzebujemy zrzutów Waszych ekranów. Niestety, ale sam opis nie wystarczy nam, żeby zidentyfikować potencjalny problem. Sprawdziłam ponownie konta sprzedających, które wspomniałeś i oba mają statusy kont firmowych, więc moje wyjaśnienie w obu tych przykładach obowiązuje. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

Mają statusy kont firmowych, wystawiają FV ale nie widzą wszystkich swoich ofert, a powinni nawet w widoku biznesowym. 

Druga sprawa, czy Allegro zdaje sobie sprawę że takie niezapowiedziane włączenie widoku na kontach jest łamaniem polskiego prawa? Mam wyjaśnić, proszę:

1. Na kontach firmowych został włączony domyślny widok biznesowy, który filtruje aukcje głównie dla biznesu. Nikt o tym nie poinformował użytkowników. Dodatkowo konta na Allegro mogą być też używane do zakupów konsumenckich. W tym momencie również konsumentom ograniczyliście wybór produktów na allegro, którzy nieświadomie zmian mogli być zmuszeni do wyboru droższych produktów. Jest to działanie na szkodę konsumentów! Konto firmowe może być używane do zakupu konsumenckiego, nie musi, ale może. Wymogu drugiego konta nie ma. Informacji o zmianach - brak. Ma to wam dokładnie wyjaśnić UOKiK? Oni bardzo często przyznają Allegro nagrodę w formie wysokich kar.

2. Niedotrzymanie warunków umowy  - Allegro sprzedało usługę, czyli dostęp do całego serwisu Allegro. Sprzedawcy wystawili towar, opłacili wystawienie, wyróżnienia, reklamę... i nagle nie są widoczni lub są tylko widoczni częściowo. Serwis bez zapowiedzi zmienił widoczność ofert dla różnych kont. Nawet nie mieli możliwości reakcji na zachodzące zmiany. Brawo....

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

I zapewne nie byłoby tego całego bałaganu, gdyby widok biznesowy był jako opcja dodatkowa na kontach firmowych. A stał się opcją domyślną, która ukryła również to, czego w swoim założeniu ukryć nie powinna (dodatkowo błąd techniczny). Swoich screenów już nie dam, bo mam konto naprawione. Ale zrobiłem wywiad u znajomych i klientów, i nie widzą wszystkich ofert w serwisie. A może te ograniczenia zostały wprowadzone też na kontach co kiedyś były używane do sprzedaży firmowej? Wiele osób nie prowadzi już sprzedaży, ale robi sobie zakupy, bo po co mieliby robić kolejne konto? Allegro istnieje nie od dziś i różnie było z przeznaczeniem kont.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów