anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dopłaty allegro CZ

Ikonixxx
#8 Zapaleniec#

Witam interesuję mnie temat dopłat dla kuriera DPD w wysyłkach do Czech dostajemy chore dopłaty w gigantycznych kwotach w tym miesiącu jest to już 7600CZK o ile niektóre dopłaty są słuszne tak potrafimy dostać dopłatę na 1299CZK 2 razy do tego samego zamówienia, a co najlepsze to zamówienie to 5 małych sprejów w stylu WD-40 paczka waga 2.5kg i mały karton dopłata wyniosła 450zł to nie jest normalne. Oczywiście chodzi tu tylko o kuriera DPD inne firmy nie robią takich numerów. Czy ktoś się już z tym spotkał?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

lagobonito
#9 Pomysłodawca#

Zmien sobie na kuriera Allegro International. Odbiera to inpost i tam nie ma problemów z dziwnymi dopłatami.

oznacz moderatorów

Ikonixxx
#8 Zapaleniec#

Też korzystam, tylko niestety jeśli chce się sprzedawać do Słowacji to musi być ten DPD

 

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Dpd robi dopłaty też na rynku polskim 

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

Dokładnie. DPD oszukuje i piszę to z pełną premedytacją. Ostatnio mi naliczyli dopłatę za przekroczenie gabarytu 26,50 kg, a ja wysłałam 2 szampony każdy po 500ml. Szampony z opakowaniem ważą max 1,5 kg a tu przekoczenie 26,50 kg. Odwołałam się przez allegro bo w życiu nie widziałam szamponu ważącego ponad 13 kilo jeden. Ponadto dokładnie takie same paczki już wysyłałam z dwoma szamponami i było nagle ok, a tu nagle takie jaja.

oznacz moderatorów

Babyworld_Polska
#7 Wielbiciel#

Witam ja mam ten sam problem. Wysyłam łóżeczka. regularne kształty prostopadłościanu. Dopłaty ponad 6 tys koron. Nigdy tego nie było. Na reklamację odpowiadają tak :

zgodnie ze Szczegółowymi Warunkami Świadczenia Usług za paczkę/paletę niestandardową doliczany jest dodatkowy koszt.

7.1.1 W odniesieniu do Serwisu krajowego DPD CLASSIC:

(iii) rozróżnia się Paczki niestandardowe, tj. Paczki spełniające

chociażby jeden z poniższych parametrów:

- paczki niesortowalne, które ze względu na swój kształt uniemożliwiają automatyczne sortowanie na sorterze lub które stwarzają ryzyko uszkodzenia innych przesyłek w procesie sortowania; lub - moje paczki sa w 100% sortowalne o regularnym kształcie

- o kształcie cylindrycznym, okrągłym, owalnym (np. tuba, wałek z tkaniną); lub

- o nieregularnych kształtach, w tym Paczki, które nie są zapakowane w karton/opakowanie o regularnych kształtach; lub - zapakowane w karton szary

- zawierające wystające poza jej regularny obrys elementy lub zapakowana w materiał, uniemożliwiający swobodne przesuwanie się po sorterze (np. gumę); lub - nic nie wystaje, żaden inny materiał niż tylko karton

- koperty foliowe (tzw. foliopaki) o masie przekraczającej 5,00 kg; lub - nie dotyczy

- zawierające opony zapakowanie niezgodnie z wytycznymi DPD, o których mowa w art. 10 ust. 10.3 pkt (i) niniejszych Warunków; - to nie opony

lub paczka:

- o długości powyżej 150 do 300 cm; z zastrzeżeniem, że suma pozostałych boków nie przekroczy 60 cm, lub paczka o wadze rzeczywistej 31,5-50 kg; doręczenie takich paczek możliwe jest jedynie w systemie rampa-rampa; lub - najdłuższy bok mniej niż 150cm

- składające się z dwóch lub więcej odrębnych części połączonych w jedną nieregularną całość; - nie jest łączona

z zastrzeżeniem, iż Paczka niestandardowa nie przekracza maksymalnych parametrów Paczki określonych w art. 6 ust. 6.1.1 pkt (i), pkt (iii) niniejszych Warunków;

 

(iv) rozróżnia się Palety niestandardowe, tj. Palety spełniające

chociażby jeden z poniższych parametrów:

- zawierające towar o nieregularnych kształtach (nie stanowiących prostopadłościanu); lub

- gdzie ładunek nie jest przymocowany do nośnika (np. za pomocą folii, pasów lub taśm bindujących); lub

- zawierające wielkogabarytowy sprzęt AGD (lodówka, pralka itp.); z zastrzeżeniem, iż Paleta niestandardowa nie przekracza maksymalnych parametrów Palety określonych w art. 6 ust. 6.1.1 pkt

(ii) i (iv) niniejszych Warunków; doręczenie takich Palet możliwe jest jedynie w systemie rampa-rampa.

W związku z powyższym nie możemy uznać Państwa roszczeń. Cena pozostaje bez zmian.

Nie mam pojęcia jaki parametr z powyższych określa moje paczki. Nigdy nie dostałem konkretnej informacji co jest nie tak. Dodam że tylko część paczek ma dopłaty.

20240516_195131.jpg20240605_230332.jpg20240607_135134.jpg

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Z DPD prawie każdy walczy z ich "nieuzasadnionymi" dopłatami.

oznacz moderatorów

Babyworld_Polska
#7 Wielbiciel#

jakby każdy regularnie pisał pisma do uokik to mogłoby się to skończyć. Ja tak zacząłem robić. Może coś pomoże. Allegro kompletnie nie pomaga. Wiedza i kompetencja w odpowiedziach allegro jest masakryczna. też dodaję te odpowiedzi do pism do uokik.

oznacz moderatorów

Ikonixxx
#8 Zapaleniec#

Dlatego warto by było żeby allegro się tym zainteresowało a nie bez myślnie zabierało nasze ciężko zarobione pieniądze tym bardziej że DPD zamiast dać dokładny powód odrzucenia reklamacji to wysyła każdemu tą samą formułkę, obstawiam że w większości przypadków nawet nie weryfikują tych dopłat tylko klepią to co im komputer pokaże @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Babyworld_Polska
#7 Wielbiciel#

Przedstawiciele handlowi DPD nieraz przyznawali się iż iż reklamacje są odrzucane z automatu. Bliżej przyglądają się dopiero tym po odwołaniu. To jakiś kołchoz. Musimy tkwić w tym aby coś zarobić ale przy tym tracimy nerwy i zdrowie. Allegro oraz DPD celowo stworzyli ten system. Ja wysyłam duże paczki i nie mam dużego wyboru.

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Dokładnie tak jest. Z DPD nie wygrasz. 

 

Przedziurawili mi widlakiem felgę stalową samochodową od półciężarówki i odmówili wypłaty z TU kwoty 340 zł bo zbyt ich kurier odmówił spisania protokołu doręczając dziurawą, zniszczoną paczkę. Zrobiłem to natychmiast wg zaleceń okiekuna rejonu elektronicznie, ale to już był następny dzień. Odrzucone. 

 

DPD dostarcza paczki w strzępach, w kawałkach, przeważa celowo, zwiększa gabaryty i pewnie w skali kraju na kilka dyrektorskich pensji wyjdzie. 

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

Ikonixxx
#8 Zapaleniec#

No właśnie i to jest ten problem, ja wysyłałem krzesła w kartonie 30x30x30 i do kilku dostałem dopłatę na 1299CZK pomimo tego że wysyłałem ich masę to kilka dostało dopłatę

oznacz moderatorów

Babyworld_Polska
#7 Wielbiciel#

Ja mam identyczną sytuację. Tylko część paczek ma dopłaty mimo iż wszystkie są identyczne.

oznacz moderatorów