anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dopłaty do przesyłek DPD

MAMY ROZWIĄZANIE!
ProGastrojz
#9 Pomysłodawca#

Witam

21 sierpnia pojawiła mi się kilkanaście opłat dodatkowych z kuriera dpd, sam pakuję paczki więc wiem ile ważą i nagle 2 proszki po 10 kg plus karton może 1 kg czyli 21 kg a tu według dpd dopłata do przesyłki powyżej 25 kg i jest kilkanaście takich dopłat rekord to 2 opakowania na hamburgery które ważą 5 kg z opakowaniem a według dpd ważą ponad 15 kg. Waga gabarytowa odpada jako wskazanie bo wpisuję nawet większe wymiary, wygląda mi to na wyłudzenie z strony dpd , kolega który też sprzedaje na allegro ma to samo tylko już duzo więcej takich dopłat . Sprawdzaliscie czy na waszym koncie 21 sierpnia pojawiły się takie opłaty dodatkowe?

oznacz moderatorów
91 ODPOWIEDZI 91
Kosmetyki-abc
#7 Wielbiciel#

Witam, usunęłam dostawę DPD z tego powodu, ale widziałam informację, że usuną te dodatkowe opłaty, aczkolwiek jeszcze nie usunęli, sprawdzam regularnie. DPD chciałoby coś jeszcze dorobić??? Mój kurier DPD odbierający paczki wkurzył się totalnie. Nagle pojawiła się dopłata do odbioru mniej niż 4 paczek. Ja oddaję paczki bez podjazdu kuriera, ale fizycznie odbiera je kurier, zrobiła się jakaś paranoja. Jak dam paczki w punkcie (i stracę czas) to nie naliczą mi dopłaty, ale jak dam kurierowi byle gdzie, przy okazji, to już dopłatę mam gwarantowaną.. Dla mnie paranoja, nie stosowana w Inpost czy UPS. Co myślicie?

oznacz moderatorów
nerontech
#9 Pomysłodawca#

Lekarstwo na Smarta i DPD jest tylko jedno usunąć go ze swoich cenników wspierać tych którzy grają fer , ja swoje dopłaty skierowałem do prawnika bo mnie potraktowali jak swoją skarbonkę , ja wysyłałem około 3000 tysięcy paczek poprzez DPD miesięcznie także stopień nadużyć na naszym stoku jest przerażający ale tak to jest z molochami mają nas gdzieś.

oznacz moderatorów
MOBIL_KARM
#8 Zapaleniec#

Daj znać co udało się wyegzekwować  bo też wysyłamy dużo i ponad 1200 nam liczą zastanawiamy się nad drogą sądową 

oznacz moderatorów
nerontech
#9 Pomysłodawca#

Ogólnie nic nie wskóram bo każdy centymetr czy wypukłość zaliczą do niestandardów , unikajcie smarta z DPD to jedyne wyjście:(, myślałem że jak wykluczę smarta z wielu ofert to stracę na sprzedaży , nic mylnego , sprzedaż idzie a dopłat nie ma a klienci jak chcą kupić to i bez smarta potrafią.

oznacz moderatorów
izobud_ol
#9 Pomysłodawca#

Ale jak masz czas na poszukaj na intrenecie bo są już wnioski o przegotowane postępowania UOKiK w sprawie stosowanych praktyk firmy DPD. Firma DPD dolicza opłatę i już,  jak zareklamujesz to piszą ze to była przesyłka niestandardowa i koniec - bez jakikolwiek dowodów , zdjęć, protokółów.  Proponuje też poszukać filmików jak firmy kurierskie traktują towar na sortowniach - pewnie to standard.

oznacz moderatorów
nerontech
#9 Pomysłodawca#

Mam nadzieję że ktoś się tym zajmie i w końcu zniknie z naszego widoku wymysł Szatana czyli Smart i wrócimy do normalnego traktowania wysyłek a nie prowizorycznie dawanie czegoś za darmo a później produkty muszą drożeć , firmy kurierskie muszą okradać klientów dopłatami a Allegro zaciera ręce że odzyskuje straty spowodowane prezentem w postaci usługi smart.

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

ja dodawalm kilka cm do wymiarów paczek, a i tak w DPD dokładali  opłaty

oznacz moderatorów
nerontech
#9 Pomysłodawca#

Bo smart jest dla nich nierentowny i tylko dopłaty ich ratują. 

oznacz moderatorów
SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

50-60 % marży 🙂 u mnie jak wyjdę na czysto 5% to jest super max 30% .Ludzie sprzedają tu towar po kosztach 🙂 

oznacz moderatorów
TIK-TAK_MLAWA
#8 Zapaleniec#

Chyba jakiś cud się wydarzył !? dostałem info że moje odwołanie zostało uwzglednione i do 30 dni, dostane zwrot opłaty dodatkowej.

oznacz moderatorów
koteczek_75
#3 Debiutant#

Jedyna rzecz jaka przychodzi mi do głowy to to, że allegro dogadało się z firmą kurierską jak  oskubać sprzedających z kasy. Jedyne wyjście to masowo zgłaszać takie przypadki do urzędu ochrony konkurencji i konsumenta. Niestety allegro od dłuższego czasu stosuje nieuczciwe praktyki wobec sprzedających a ludzie się na to godzą bo gdzieś sprzedawać muszą.  

oznacz moderatorów
FH_PAN_DOMU
#8 Zapaleniec#

Liczą na to że sprzedający nie sprawdzi rachunku tylko w toku zamówień i ciągłego biegu będzie płacił. Poza tym cytowanie regulaminu w decyzjach reklamacyjnych ma się nijak do rzeczywistości. Nie potrafią wytłumaczyć decyzji w rzeczowy sposób przedstawiając zdjęcie np wymiarów albo z sortowni. Tak to każdy może sobie zaznaczyć paczkę niestandardową. To jest oszustwo na szeroką skalę. Nas jest tu garstka sprzedawców wypowiadających się. A ile osób w ogóle tego nie sprawdziło i nawet nie wiedzą że zostali oszukani.

 

oznacz moderatorów