anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dopłaty dpd

Babyworld_Polska
#7 Wielbiciel#

@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@ko_alka@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_Wysyłam łóżeczka niemowlęce. Regularne kształty prostopadłościanu. bardzo dużo dopłat za paczka/paleta niestandardowa. Nigdy tego nie było. Za każdym razem wklejony jest identyczny szablon odpowiedzi na reklamację :

''''zgodnie ze Szczegółowymi Warunkami Świadczenia Usług za paczkę/paletę niestandardową doliczany jest dodatkowy koszt.

7.1.1 W odniesieniu do Serwisu krajowego DPD CLASSIC:

(iii) rozróżnia się Paczki niestandardowe, tj. Paczki spełniające

chociażby jeden z poniższych parametrów:

- paczki niesortowalne, które ze względu na swój kształt uniemożliwiają automatyczne sortowanie na sorterze lub które stwarzają ryzyko uszkodzenia innych przesyłek w procesie sortowania; lub - moje paczki sa w 100% sortowalne o regularnym kształcie

- o kształcie cylindrycznym, okrągłym, owalnym (np. tuba, wałek z tkaniną); lub

- o nieregularnych kształtach, w tym Paczki, które nie są zapakowane w karton/opakowanie o regularnych kształtach; lub - zapakowane w karton szary

- zawierające wystające poza jej regularny obrys elementy lub zapakowana w materiał, uniemożliwiający swobodne przesuwanie się po sorterze (np. gumę); lub - nic nie wystaje, żaden inny materiał niż tylko karton

- koperty foliowe (tzw. foliopaki) o masie przekraczającej 5,00 kg; lub - nie dotyczy

- zawierające opony zapakowanie niezgodnie z wytycznymi DPD, o których mowa w art. 10 ust. 10.3 pkt (i) niniejszych Warunków; - to nie opony

lub paczka:

- o długości powyżej 150 do 300 cm; z zastrzeżeniem, że suma pozostałych boków nie przekroczy 60 cm, lub paczka o wadze rzeczywistej 31,5-50 kg; doręczenie takich paczek możliwe jest jedynie w systemie rampa-rampa; lub - najdłuższy bok mniej niż 150cm

- składające się z dwóch lub więcej odrębnych części połączonych w jedną nieregularną całość; - nie jest łączona

z zastrzeżeniem, iż Paczka niestandardowa nie przekracza maksymalnych parametrów Paczki określonych w art. 6 ust. 6.1.1 pkt (i), pkt (iii) niniejszych Warunków;

W związku z powyższym nie możemy uznać Państwa roszczeń. Cena pozostaje bez zmian.'''''

Nie mam pojęcia jaki parametr z powyższych określa moje paczki że są niestandardowe. Od kilku miesięcy próbuję się dowiedzieć od dpd oraz allegro. Nigdy nie dostałem konkretnej informacji co jest nie tak. Dodam że tylko część paczek ma dopłaty. Dzisiaj dostałem odpowiedź od allegro następującej treści :

'''''Dzień dobry,
dziękuję za wiadomość.

Jeśli chodzi o reklamację, odpowiedź otrzymają Państwo w ciągu 30 dni. W kwestii naliczonych opłat dodatkowych zweryfikowałem sprawę na podstawie przesyłki nr:
13159300210841
Wymiary:     64 x 118 x 13 cm
Waga:     19,0 kg

I tutaj wytłumaczę, jak samodzielnie obliczyć i zweryfikować, czy zostanie naliczona opłata za niestandardową przesyłkę:
1. Wchodzimy w maksymalnie dozwolone wymiary: https://help.allegro.com/sell/pl/a/allegro-kurier-dpd-z-wysylka-z-polski-za-granice-informacje-dla-s...

2. Na podstawie wymiarów na start widzimy, że "suma boków" przekracza dozwolone rozmiary = przewoźnik naliczy opłatę za niestandardową przesyłkę zgodnie z artykułem:
https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4
2x 64 + 2x 118 > 300.
3. Przesyłka niestandardowa, to z reguły taka, która przekracza maksymalne wymiary lub nie pozwala na obsługę, na automatycznym sorterze (na przykład niektóre rodzaje folii uniemożliwiają to). Tutaj warunek maksymalnych wymiarów nie został spełniony = opłata naliczona zasadnie.

Zachęcam do skorzystania z kalkulatora lub skontaktowania się z nami przed nadaniem paczek, a wtedy będziemy mogli zweryfikować, czy przewoźnik naliczy taką opłatę dodatkową. Reasumując, opłata dodatkowa naliczona została zasadnie, a reklamacje zostają rozpatrzone zgodnie z kolejnością zgłoszeń w ciągu 14-30 dni roboczych (w zależności czy reklamacja dotyczy opłat dodatkowych, czy też np. zaginięcia paczki).

W kwestii UOKiK, jak najbardziej mogą Państwo zgłosić skargę do Pana Prezesa, jednak najpierw zachęcam do zapoznania się z regulaminem m. in. w zakresie obliczania opłat dodatkowych. Dodam również, że aby skorzystać z naszych usług muszą Państwo zaakceptować ten regulamin.

W razie dodatkowych pytań zapraszam do ponownego kontaktu.

Pozdrawiam
Zespół Allegro'''''

Po pierwsze reklamacje w dpd trwają ok 3 miesięcy a nie 30 dni. Najpierw jest Potwierdzenie wpłynięcia zgłoszenia. Potem zwykle w ciągu 1-2 tygodnia Potwierdzenie przekazania zgłoszenia a następnie 30 dni na odpowiedź na reklamację. Odpowiedź zawsze w 100% jest odmowna. Trzeba odwoływać się. I znowu zaczyna się wszystko od nowa. A w tym czasie czyli ok 3 miesiące cały czas allegro trzyma moje pieniądze pobrane za dopłaty. Nie ma innej opcji tego zrobić. Tu tylko uokik i każdy powinien wysyłać listy do prezesa uokik w tej sprawie by pomogło.

Następna sprawa pracownik wyliczył mi max wymiary paczki za duże niż regulamin dpd ale ten koleś wziął 2 największe wymiary x 2 a następnie dodał najmniejszy. Zrobił 2x 64 + 2x 118 > 300 zamiast 2 x 13 + 2 x 64 + 118 = 272 Po prostu ten koleś z allegro wziął ze wzoru 2 x długość + 2 x szerokość + wysokość max 300cm ale ten cymbał nie miał pojęcia że długość czy wysokość są wymienne i nie ma znaczenia czy wpiszemy w długość najdłuższą czy wysokość. Automatyczny sorter waży i mierzy paczkę i według tego automatycznie nadaje wagę rzeczywistą lub gabarytową która jest określana według wzoru 2 x najkrótszy bok + 2 x średni bok + 1 x najdłuższy bok. Paczka może stać a może też leżeć. Dlatego wymiary szerokości , długości oraz wysokości są wymienne i nie ma znaczenia czy poda się długość zamiast wysokości czy wysokość zamiast długości.

Pracownik allegro na podstawie swoich błędnych obliczeń stwierdził iż dpd zrobiło dopłaty na moje paczki prawidłowo. Następny problem niewiedzy pracownika allegro to powód dopłaty. Za wymiary dopłata w zakładce allegro finanse rozliczenia z allegro jest na przykład Dopłata do paczki o wadze od 31,5 do 40 kg a ja tego nie mam. Ja mam Niestandardowa paczka/paleta.

Moje paczki nie przekraczają maksymalnych wymiarów. Moje paczki mają 118x13x64 lub 118x64x11 Mam tylko te dwa typy kartonów.

Dalej nie wiem co jest powodem dopłat. Pan z allegro przestał mi odpisywać. ja zostaje z dopłatami. Wniosek do uokik jest już gotowy ale wiadomo to trochę potrwa.

11111.jpg

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro nie wypowie się w tej kwestii reklamacji, masz sobie sam radzić.

oznacz moderatorów

SeasonaSales
#9 Pomysłodawca#

Pewnie za dużo to nie da, ale proponuję w tej sytuacji powołać się na ich własny kalkulator ze strony DPD. Który po wpisaniu wymiarów Twojej paczki nie nalicza żadnych dodatkowych opłat, wpisując je w obojętnie jakiej kolejności. 

 

gabaryt.jpg

Jak przekroczy się wymiar 300 cm, to od razu w tym kalkulatorze wyskakuje komunikat, że wymiar 300 cm został przekroczony. 

I teraz strach pomyśleć że od 31 lipca za taką paczkę DPD, będzie mogło sobie doliczyć 149 zł... wg ich nowego cennika za przesyłkę niestandardową. 

oznacz moderatorów

Babyworld_Polska
#7 Wielbiciel#

U mnie to pracownik allegro zasugerował wymiary które niby były za duże. Ale jego opinia jest mało profesjonalna ponieważ ja mam w zakładce allegro finanse rozliczenia z allegro dopłaty z tytułu paczka/paleta niestandardowa.

oznacz moderatorów

SeasonaSales
#9 Pomysłodawca#

Owszem i tak też jest napisane w regulaminie allegro dopłat dodatkowych... 

"Paczki niestandardowe – to paczki spełniające, chociażby jeden z poniższych parametrów:

Serwis krajowy:

  • paczki niesortowalne, które ze względu na swój kształt uniemożliwiają automatyczne sortowanie na sorterze lub które stwarzają ryzyko uszkodzenia innych przesyłek w procesie sortowania (np. luźny strecz, luźno ofoliowane)
  • kztałcie cylindrycznym, okrągłym, owalnym (np. tuba, wałek z tkaniną)
  • nieregularnych kształtach w tym paczki, które nie są zapakowane w karton/opakowanie o regularnym kształcie
  • paczka zawierająca wystające elementy poza jej regularny obrys opakowania
  • zapakowana w materiał uniemożliwiający swobodne przesuwanie po sorterze (np. gumę) lub owinięte takim materiałem (wystające paski bindujące itp.)
  • koperty foliowe (tzw. foliopaki) o masie przekraczającej 5,00 kg
  • koperty foliowe (tzw. foliopaki) z zawartością uniemożliwiającą sortowanie automatyczne
  • opony zapakowane niezgodnie z wytycznymi DPD
  • paczka o długości powyżej 150 cm
  • paczka o wadze rzeczywistej 31,5 kg – 50kg
  • paczka, w której suma wymiarów (długość + szerokość + wysokość) przekracza 300 cm
  • przesyłka składająca się z dwóch lub więcej odrębnych części połączonych w jedną nieregularną całość

Tylko w tym regulaminie jest chyba mały błąd, już to w sumie kiedyś zauważyłem, w tym nowym jest już to poprawione na 2 x długość + 2 x szerokość + wysokość. Pewnie chodzi o to samo. 

Dlatego zgodnie z tym co powyżej mogą Ci to właśnie podciągnąć pod:

Przesyłka niestandardowa (paczka/paleta) DPD_N2_PRZES_NSTAND 19,99 zł

Tylko, wg tego cennika jest to opłata 19,99 zł, wg tego nowego od 31 lipca może to być...

Opłata za przesyłkę niestandardową DPD_NON_STANDARD_CZ_PL 149 zł

Więc paczki przekraczające ten wymiar 300 cm, traktują jako przesyłkę/paletę niestandardową, tak ja to rozumiem. 

No ale te 300 cm w żaden sposób w Twoim przypadku nie zostało przekroczone. 

 


oznacz moderatorów

SeasonaSales
#9 Pomysłodawca#

Dopłaty za paczkę o wadze 31,5 - 40 kg nie masz naliczonej, bo jak w powyższym regulaminie jest napisane, to akurat chodzi o wagę rzeczywistą a nie gabarytową, a Twoja paczka rzeczywiście ma 19 kg. 

oznacz moderatorów

Babyworld_Polska
#7 Wielbiciel#

2 x długość + 2 x szerokość + 1 x wysokość maksymalnie 300cm. Są to w DPD maksymalne wymiary paczki dozwolone. Jest to nazwane tak aby ułatwić allegrowiczom liczenie. Automatyczne sortery same kwalifikują wymiary. Tam nie ma podziału na długość czy szerokość czy wysokość. Według automatycznych sorterów nie ma znaczenia jaki parametr jest w długości czy szerokości czy wysokości. Automatyczny laserowy skaner ( sorter ) DPD skanuje 3 wymiary kartonu. I według tego wymiaru wylicza wagę gabarytową. Jest to w uproszczeniu 2 x najkrótszy bok + 2 x średni bok + 1 x najdłuższy bok maksymalnie 300cm

oznacz moderatorów

EElektryka_com
#11 Animator#

W DPD już dawno nie wysyłamy paczek których kształt jest podobny do tych ze zdjęcia. Mimo w 100% prawidłowego wymiaru zawsze jest dopłata za nieprzepisoway kształt. takie rzeczy idą Pocztexem, tam kształt w praktyce może być nawet  trójkątny 😉

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

tylko czy te 118 na pewno zawsze ma 118 bo jak wyjdzie 120 to kwalifikują się na paletę. A jak się załapie na paletę to waga paczka zaczyna się od 100 kg

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Babyworld_Polska Na zdjęciach można dostrzec, że pod wpływem ciężaru regularnie rozłożonego, niektóre paczki lekko się wypaczyły. W firmie transportowej nacisk innych paczek będzie nieregularny, więc wypaczenia większe i bardziej nieregularne.

Ta paczka która wypaczy się podczas transportu, będzie zakwalifikowana jako niestandardowa, dlatego dopłaty pojawiają się nie do wszystkich paczek. Po prostu jest z nimi problem w czasie transportu i nie zachowują swojego kształtu podczas przewozu.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Babyworld_Polska
#7 Wielbiciel#

@drekenzesCzy chcesz przez to powiedzieć że nawet jak masz gruby karton i karton jest regularnego kształtu to musisz zaciskać palce i odprawiać zdrowaśki aby nie dostać dopłaty ??? Ale tak działa praktycznie tylko DPD. Wypaczenie paczek minimalne jest nieuniknione. Paczki są wiele razy przerzucane. Nikt ich delikatnie nie kładzie. One generalnie fruwają. Są oddziały i depoty. Przechodzą przez wiele rąk. Jaki pułap odkształcenia może być na paczkach ze zdjęć ? Nie mogę tego pojąć że człowiek się stara a ktoś ( tutaj DPD ) kładzie mu kłody pod nogi. DPD powinno wozić paczki do 10kg i o wiele mniejszych rozmiarach wtedy pułap odkształcenia byłby niższy. Myślę że robią to celowo. Tak naprawdę nikt w DPD od paru miesięcy nie jest w stanie mi wyjaśnić powodu dlaczego paczki są niestandardowe. Ja mam również umowę własną z DPD. Tam tez mam dopłaty. Przedstawiciel handlowy sprawdził gdzie została nadana dopłata a następnie wymusił na koordynatorze oddziału o przesłanie zdjęć paczki aby zobaczyć czy dopłata się należy. Wiesz co zrobił koordynator oddziału DPD ? Przesłał zdjęcie wraz z informacją o anulowaniu dopłaty i informacji iż paczka jest standardowa. Nagle stała się standardowa ?? Tak wygląda proces dopłat w DPD. To jest złodziejski i oszukańczy proceder. I powinien zostać ukarany. Takie jest moje zdanie.

oznacz moderatorów

Babyworld_Polska
#7 Wielbiciel#

@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@ko_alka@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_  Co z pieniędzmi które allegro automatycznie pobiera za dopłaty ??? Mam w tej chwili pobrane przez allegro około 1200 zł za dopłaty. A reklamacje w DPD to 3 miesiące. Dlaczego allegro w czasie reklamacji nie zwalnia tych kwot ?? To jest bardzo nieuczciwe. To jaki rachunek za prąd w czasie komuny.

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Wyłudzenie pieniędzy jest traktowane jako oszustwo w myśl Kodeksu karnego (art. 286 § 1 KK). Przestępstwo to polega na doprowadzeniu kogoś do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem poprzez wprowadzenie w błąd lub wykorzystanie błędu. Za takie działanie polskie prawo przewiduje surowe kary.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Babyworld_Polska W DPD traktują paczki bardzo źle. U mnie dostawcy pakują towar w kartony ze wzmacnianej i zbrojonej tektury, a DPD i tak robi w nich dziury z zewnątrz, choć jest to ciężkie nawet nożem. Jak tak fruwają paczki, to wypaczenia mogą być spore i pewnie wtedy z automatu pomiary są zafałszowane, celowo generując dopłaty.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów