anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD i dodatkowe opłaty UWAGA!

mat-bud-stal
#8 Zapaleniec#

Przy ostatnim sprawdzeniu , rozliczeń z Allegro , okazało się że DPD dolicza sobie kwoty za usługi dodatkowe( wyssane z palca) 

Dla przykładu 2 walizki systemowe, kwadratowe o łącznej wadze 5kg (razem z opakowaniem) zostały zaliczone jako przesyłka niestandardowa i doliczono kwotę 35,99 zł. Nadmienię że towar spełnia wymogi gabarytowe i wysłaliśmy go już w ilościach 500+ sztuk i nigdy nie było takich kuriozalnych sytuacji. 
Oczywiście to jest jedynie przykład, takich "doliczeń" do rachunku, jest znacznie więcej.
Przestrzegam i zachęcam wszystkich do sprawdzenia zakładki ->konto->rozliczenia z allegro->typ operacji-> dpd - kurier opłaty dodatkowe. 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mat-bud-stal Czy zgłosiłeś już reklamację w tej sprawie?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

mat-bud-stal
#8 Zapaleniec#

Oczywiście, chciałem przestrzec innych użytkowników przed Tym oszustwem.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

mat-bud-stal już od dłuższego czasu zaglądam na Gadane i niemalże każdego dnia widzę nowy post dotyczący nieuczciwych praktyk DPD . Z usług tej firmy jako sprzedajacy zrezygnowalem ładnych parę lat temu , z jakich przyczyn ? .... sami dobrze Wiecie drodzy forumowicze . Pytam więc .... DLACZEGO TAK UCZEPILIŚCIE TEJ FIRMY  ?! ..  przestańcie wysyłać z DPD , a sami pójdą po rozum jak obroty polecą na łeb i szyję  .... a odbudowa pozycji na rynku nie będzie tak łatwa dla nich jak nieuczciwe wyciąganie pieniędzy od kontrahentów .

Wszystko w Waszych rękach .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mat-bud-stal Dodam ze kupujący się także z tej firmy niezadowoleni, do mnie zawsze przyjeżdża paczka nosząca ślady grzebania.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Firma DPD nie dba o swój wizerunek ani o zadowolenie użytkowników po części przymuszanych do korzystania z jej usług w ramach Smarta. Skarg jest wiele jako kupujący też mam do nich zastrzeżenia za samowolne wrzucanie przesyłek przez ogrodzenie. Każdy powinien mieć możliwość wyboru firmy kurierskiej korzystając ze Smarta o nie tylko te wybrane przez allegro.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kolekcjoner608 smarta ? ... są inne firmy kurierskie , które są w programie ,,smart ,, ,a słyszy / czyta / się glównie o nieuczciwych praktykach DPD .

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Są ale nie ma w czym przebierać ale o nich rzeczywiście słychać najgłośniej w negatywnych ocenach ,przynajmniej tu na forum .Jeśli jakaś firma celowo robi wały na zmianie gabarytów celem lepszego zarobku powinna być usunięta z możliwości korzystania z jej usług.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kolekcjoner608 osobiście korzystam z Pocztex - u , jedyną niedogodnością jest brak odbioru paczek aczkolwiek przy tak opanowanym rynku przez Inpost dowiezienie kilkunastu paczek do placówki pocztowej nie jest już problemem tym bardziej ,że są na każdym kroku i można wybrać gdzie się puszcza zlecenie ..Terminowość doręczeń powiem ... dobra , ale w DPD również pozostawia wiele do życzenia .Nie robią walków , dopłatę za niestandard pamiętam 1 / jedną/ , ale przyznaję moja wina / żle się w glowie ułożyło /  . DPD przywozi mi towar od hurtownika raz w tygodniu . Pzesyłki nadawane są w środę , a jak mam w piątek to mówię ,że się pospieszyli , przeważnie dostaję w poniedziałek , a często we wtorek . Jeśli cokolwiek zamawiam i mam możliwość wyboru przewoźnika to stawiam na Pocztex , 90 % mam na drugi dzień po nadaniu .

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mdrogeria Ja osobiście jako sprzedawca korzystałem tylko z GLS-u ,nie wysyłam kurierką zbyt wiele bo moje przesyłki są zwykle kopertowe a klienci wybierają zwykle paczkomaty lub pocztę .Na każdą firmę ktoś coś znajdzie ale w tej póki mi nic nie zginęło i wszyscy co przez nią otrzymali przesyłki nie mieli zastrzeżeń nie widzę potrzeby zmieniania tego .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kolekcjoner608  GLS też już przerobiłem , nie będę się rozpisywał . Każdy z nas ma swoich zaufanych , ale moża ? ....... MOŻNA !!!! bez DPD 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mdrogeria Można a nawet trzeba.

oznacz moderatorów

m.milek
#10 Popularyzator#

Dzień dobry

Taką odpowiedź otrzymujemy do każdej reklamacji przesyłek DPD, zaznaczam tylko DPD bo z innymi kurierami nie ma problemu z rzekomym zawyżaniem wymiarów lub kształtu paczek.

Jedna osoba ma zajecie na kilka dni, oczywiście za darmo to robimy... charytatywnie...

Allegro po prostu zwyczajnie umówiło się z DPD, żeby w ten sposób odbijali sobie straty poniesione na przesyłkach SMART przy głodowych wynegocjowanych stawkach.

 

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość.

Z chęcią zajmę się Państwa sprawą i pomogę wszystko wyjaśnić. Jednak po sprawdzeniu Państwa konta, nie widzę takiej opłaty. Czy mogłabym poprosić o zrzut ekranu z widocznym obciążeniem oraz najlepiej numer zamówienia, do którego została naliczona?

Pozdrawiam
// W......a M.......k
Zespół Allegro

oznacz moderatorów

agtradegroup
#8 Zapaleniec#

Tak,zgłosiłam,. Ostatni konsultant stwierdził, że to błąd po stronie integracji. Konsultant baslinkera sprawdza czy adresy są przekazywane są właściwie. Jednak fakt ,że dotyczy to tylko niektórych przesyłek, przemawia za tym, że to nie integracja.  Zwłaszcza, że opłaty są tylko w zamówieniach "wielopaczkowych".   ( dodam,że miałam też sporo opłat za "niestandardy" np. za paletę , a była to paczka .  Zgłosiłam już do DPD - i trwa kolejna reklamacja. Bardzo niepokojąca jest skala tych "pomyłek"...

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

złóż reklamację do allegro na funkcjonowanie ich wspaniałej metody wysyłek

nie składaj reklamacji do dpd bo allegro w innym poście twierdzi, że uniemożliwia to potem złożenie reklamacji do allegro

oznacz moderatorów

mat-bud-stal
#8 Zapaleniec#

Taka zabawa w kotka i myszkę, a opiekun DPD Twierdzi że to wina Allegro 🙂 
Macie rację , nadchodzi pora zmiany kuriera, a co do Pocztex minusik to naliczanie opłat za paczki "okrągłe" i Pocztex ma podjazdy 😉 ale należy zadeklarować odpowiedną ilość przesyłek 🙂 

oznacz moderatorów

alysaa
#7 Wielbiciel#

To ja dodam od siebie, ze takie opłaty rownież dostałam, do jednego zamówienia uwaaaga 45,99 za wagę gdzie waga nie przekraczała 10 kg  i do tego samego zamówienia kolejna dopłata rownież za wagę powyżej 30 kg i dostarczenie w III strefie 29,99. 
kolejna dopłata do innego zamówienia 35,99 i do tego samego zamówienia 15,99 

ostatnio dostaje 6 zł za dodatkowa ochronę czy ktoś moze wyjaśnić dlaczego skoro nic nie zaznaczyłam ? 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@alysaa Podaj proszę numer zamówienia, dla którego zostały naliczone opłaty. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów