anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD - Kurier opłaty dodatkowe

zrobione-z-dechy
#8 Zapaleniec#

Z jakiego powodu do tego zamówienia Identyfikator zamówienia: 65b9e381-0aab-11ed-89a3-6952a24a776d. Została naliczona opłata dodatkowa za Zlecenie odbioru (dot. jednorazowego zlecenia 3 lub mniej paczek) skoro paczka została dostarczona przeze mnie do punktu pickup DPD?

Czy allegro już szuka pieniędzy wszędzie nawet przez oszukiwanie i nienależne naliczanie prowizji?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mdrogeria
#21 Demiurg#

@zrobione-z-dechy to nie allegro , to DPD , a oni tak mają .... Nie nadawaj przez DPD unikniesz podobnych sytuacji .

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@zrobione-z-dechy przykro mi z tego powodu ale nie są to dopłaty naliczone przez nas, te informacje przekazuje nam przewoźnik i możesz reklamować je u przewoźnika. 

Reklamację możesz złożyć na dwa sposoby: przez formularz na stronie DPD lub pisemnie na adres pocztowy DPD: DPD Polska Sp. z o.o., Dział Reklamacji, ul. Mineralna 15, 02-274 Warszawa.

Wybierz dogodny dla Ciebie sposób i prześlij niezbędne informacje oraz dokumenty.

  • pełnomocnictwo do składania reklamacji udzielone przez Allegro, możesz je pobrać tutaj
  • dokumenty wymagane w zgłoszeniu reklamacyjnym – otrzymasz ich listę, gdy w formularzu wybierzesz powód zgłoszenia reklamacyjnego. 
   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@zrobione-z-dechy   reklamuj do allegro,   oni naliczaja opłaty związane z dpd i niech sami reklamują. Jesli masz czerwoną karteczke potwierdzającą oddanie w punkcie dpd, napisz o tym.

Złóż reklamacje na przesyłkę..........   do zamówienia ........ z żądaniem zwrotu kwoty.............. i napisz o posiadaniu dowodu oddania w punkcie dpd.

oznacz moderatorów

mala_planeta
#9 Pomysłodawca#

Właśnie sprawdziłam u siebie opłaty dodatkowe za kuriera DPD i mam to samo. Nawet, kiedy nie zlecałam odbioru przez kuriera, naliczyły się opłaty za podjazd. O co tu chodzi?

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Czyli sprawa jest prosta - nie chcesz mieć kłopotów - unikaj DPD.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Mam dziwne przeczucie, że system Allegro nalicza opłaty w oparciu o  ilość przesyłek nadanych w danym dniu. W specyfikacji obciążenia nie ma ani daty ani numeru zlecenia podjazdu. Poprosiłem tu o wyjaśnienie i czekam na odpowiedź.

 

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

A ja mam przeczucie, że allegro na czuja dolicza te opłaty pod tytułem, "a nóż się uda".

Własnie wysłalam kolejna reklamację:

 

Składam reklamacje na niesłusznie pobrana opłatę przez DPD do
000038114875xx

NAZWA USŁUGI DODATKOWEJ:

Zlecenie odbioru (dot. jednorazowego zlecenia 3 lub mniej paczek)

KOD:

DPD_N1_PODJAZD

IDENTYFIKATOR ZAMÓWIENIA:

f1f2db21-f85b-11ec-ab00-bb7e880543xx
IDENTYFIKATOR KUPUJĄCEGO:

64118942
Żądam zwrotu kwoty 3,99.
W moim posiadaniu jest dowód nadania tej paczki bezpośrednio w punkcie odbioru DPD z dnia 30.06.2022 numer kreskowy 0064295xx i łatwo można sprawdzić, że nie było żadnego zlecenia podjazdu.
Krótko mówiąc to złodziejstwo na kwotę 3,99. I każda kwota powinna być i będzie piętnowana, czy mała czy duża.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mala_planeta Jak to o co? O kasę . Najlepiej skubać tak by nie było widać . Mało sprzedawców ma czas by sprawdzać kiedy im coś doliczyli do zamówienie i większość takich niesłusznych dopłat zostaje niezauważona o dostawcy to widzą i wiedzą że to ciągle jest dobra forma zarobku . 

oznacz moderatorów

mala_planeta
#9 Pomysłodawca#

Nawet za zwrot paczki przez klienta została naliczona mi opłata za podjazd kuriera 😄 

oznacz moderatorów