anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD reklamacja oraz odwołanie do opłaty za paczkę niestandardową ODRZUCONE

UciekajZaMiasto
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Temat powraca co jakiś czas. Wzięte dosłownie z sufitu rzekome niestandardowe wymiary paczek i związane z tym KARY czyt. dodatkowe opłaty.

Kuriozalne jest to, kiedy nadawca ma i przedstawia dowody ( nauczeni doświadczeniem wykonujemy zdjęcia każdej paczki z miarką ) i załącza je do każdej reklamacji, a allegro w porozumieniu z DPD udaje że ich nie widzi?!

Allegro po konsultacji z DPD nie uznało reklamacji a co najlepsze, po odwołaniu i również jego odrzuceniu zamyka drogę do odzyskania nienależnie naliczonej dodatkowej kwoty 19,99zł.

Wnioskowaliśmy o przedstawienie korespondencji z DPD oraz jakie mają dowody na nałożenie dodatkowej opłaty... "Z uwagi na to, że reklamacja została złożona przez Allegro, decyzja również została wydana do Allegro i nie mamy możliwości jej udostępnienia"

Reklamacja złożona

Od: [allegro.kontakt@allegro.pl]
Wysłane: 29.02.2024, 13:53
Temat: Przyjęliśmy reklamację. Numer sprawy: "40455593" ref:!00D240aE05.!500Ti06GCHu:ref

Dzień dobry 
właśnie otrzymaliśmy Twoją reklamację o numerze 40455593.

Zgłoszenie rozpatrzymy w ciągu:

Dotyczy przesyłki DPD 1000709740836U - naliczenie dopłaty jako paczka niestandardowa. Nie zgadzamy się z dopłatą, paczka była zapakowana w karton o kształcie prostopadłościanu, /kartony są zamawiane pod wymiar dla danego asortymentu. Wymiary paczki 145x10x10 cm, waga ok 1 kg. Według wytycznych allegro paczka w kartonie o równych bokach i odpowiednich wymiarach to paczka standardowa. Czekamy na anulowanie kosztów,
- w załączeniu zdjęcie paczki oraz informacji z formularza WYSYŁAM Z ALLEGRO

Ostatnia wiadomość z allegro:

piątek, 10 maja 2024, 08:59:18 (Fri, 10 May 2024 06:59:18 +0000 (GMT))

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość reklamacyjną w sprawie 40455593, która dotyczy przesyłki 1000709740836U.

Reklamację skierowali Państwo do Allegro. W Państwa imieniu złożyliśmy reklamację do przewoźnika DPD. Przewoźnik odrzucił reklamację oraz odwołanie od decyzji reklamacyjnej, dlatego proces reklamacyjny został zakończony.

Z uwagi na to, że reklamacja została złożona przez Allegro, decyzja również została wydana do Allegro i nie mamy możliwości jej udostępnienia.

Dodam, że kolejne wiadomości pozostaną bez odpowiedzi.

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@UciekajZaMiasto Przykro mi, ale ja również nie mam możliwości podjęcia dalszych działań w tej sprawie — decyzję wydał przewoźnik i nie mamy podstaw do jej podważenia. 

oznacz moderatorów

UciekajZaMiasto
#9 Pomysłodawca#

"decyzję wydał przewoźnik i nie mamy podstaw do jej podważenia". Czytaj DPD jest sędzią w własnej sprawie...to jakiś sąd kapturowy?

Dlaczego nie możemy otrzymać dokumentacji potwierdzającej niesłusznie nałożoną karę.

Przewoźnik twierdzi że ma podstawy ale nie chce udostępnić dowodów.

Pani zdaniem to jak mamy to traktować?

oznacz moderatorów

chmielna12
#11 Animator#

Generalnie DPD temat rzeka ale na twoim miejscu zrobiłbym stały wzór pisma wysyłałbym do nich za każdym razem a potem składał do sądu nawet na niskie kwoty. Masz dowody w postaci zdjęć, sprawa jasna i prosta. Mój znajomy tak zrobił 2 razy > na jakiś czas starczyło i przestali doliczać mu dopłaty. Jedynie nie wiem czy pozywać Allegro jako brokera czy DPD jako przewoźnika.

oznacz moderatorów

marcus0015
#10 Popularyzator#

To jest temat na programy telewizyjne, stały temat od wielu lat. Dziwię się, że jeszcze ktokolwiek wysyła za pomocą DPD.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Sugeruje e-Sąd , będą podobno znacznie mniejsze koszty i do pozwu dołączysz wszystkie posiadane zdjęcia i własne żądanie nawet do kasacji niesłusznie pobranej kwoty oraz 100zł za "cierpienia moralne i nieprzespana noc ze zdenerwowania". Może byc jeśli nie dla siebie to z żadaniem wplaty  na organizację pożytku społecznego np na Fundację Centaurus  albo Nasza Szkapa, NIPy znajdziesz w internecie. Tysiace zwierząt i ich opiekunów będzie o Tobie czule mysleć.

oznacz moderatorów

DobreNartyPL
#8 Zapaleniec#

Szanowna Pani,

jak śmiesz twierdzić poniższe:

" decyzję wydał przewoźnik i nie mamy podstaw do jej podważenia. "

SKORO żaden klient Allegro ani Pani nigdy nie widziała tych dokumentów ani dowodów?

Podpisze się Pani pod tym ?

Chętnie przekażemy to do UOKiK i będzie Pani zeznawała jako świadek w każdej sprawie

zgodnie z powyższym twierdzeniem.

oznacz moderatorów

m.milek
#10 Popularyzator#

Pracowniku Allegro, w związku z usuwaniem postów innych użytkowników żądamy wyjaśnień i odpowiedzi do postu:

 
DobreNartyPL
#7 Wielbiciel#

Szanowna Pani,

jak śmiesz twierdzić poniższe:

" decyzję wydał przewoźnik i nie mamy podstaw do jej podważenia. "

SKORO żaden klient Allegro ani Pani nigdy nie widziała tych dokumentów ani dowodów?

Podpisze się Pani pod tym ?

Chętnie przekażemy to do UOKiK i będzie Pani zeznawała jako świadek w każdej sprawie

zgodnie z powyższym twierdzeniem.

oznacz moderatorów

sklep_solpio
#12 Orędownik#

Decyzja musi być poparta czymś, a nie tak jak ja miałem w przypadku reklamacji jakiś opis screena niby z weryfikacji to dopytuje o zdjęcia i cisza niby 1,99 zł ale jeśli tak ma dużo ludzi to wtedy wychodzi ładna sumka.. więc wy jako Allegro powinniście zażądać od DPD chociażby zdjęcia bo jeśli ja mam dochodzić swoich roszczeń to muszę wszystko wysłać a z drugiej strony jakiś świstek wyrwany z Excela czy tam pdf.? 

oznacz moderatorów

SUBARU_VW
#8 Zapaleniec#

Allegro pomimo wielokrotnych żądań tak jak w przypadku w/w UciekajZaMisto nigdy nie przedstawiło jeszcze żadnych dowodów! Nie ma pewności czy kiedykolwiek nawet złożyło te reklamacje do DPD czy nie jest to robota Allegro i tylko naciągają nas na swoje wymyślone dopłaty. Pamiętajcie, że to Allegro a nie DPD obciąża nas dopłatami i weryfikacja, których nikt" nigdy na oczy nie widział" !

oznacz moderatorów

Egzotyczna-Farma
#8 Zapaleniec#

Jeśli chodzi o DPD - swojego czasu wysyłaliśmy za ich pośrednictwem kilkadziesiąt paczek dziennie przez Furgonetkę. Miesięcznie dostawialiśmy kary na około 1.500-2.000 zł za właśnie rzekome niestandardowe przesyłki.

Potem podpisaliśmy umowę bezpośrednio z nimi - przez 3 lata ani jednej kary 😉

Aktualnie miałam włączone przesyłki Allegro DPD i również posypało się sporo kar (w tym samym czasie, z tym samym sposobem pakowania - na umowie własnej, kar brak).

Wyłączyłam przesyłki Allegro DPD, bo po doświadczeniu w ich usługach za pośrednictwem Furgonetki już widzę, że tak będzie cały czas. 

oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

dołaczę się do tematu, już 2 paczki doliczone ostatnio, a wysyłam elektronikę, to waży max. 5kg, a standardowo to wagi między 0,1kg-2kg

To skąd za wysłanie kawałka plastiku w paczce o wymiarach 50x31x7cm, dpd zważyło 25,6kg? Jakim cudem? Bezrefleksyjnie doliczacie opłaty DPD gdzie ewidentnie macie zgłoszenia że to nieprawda, bo widzicie kto co sprzedał. i to nie jest jednostkowy problem.

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@it24_pl Opłaty dodatkowe są naliczane na podstawie faktury, którą otrzymujemy od przewoźnika. Jeśli nie zgadzasz się, z którąś z opłat, masz możliwość złożenia reklamacji przez ten formularz

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

reklamacje są odrzucane, i tak jest zawsze. Dobrze wiecie co sprzedawcy wysyłają, i potraficie bezrefleksyjnie do spółki z DPD napisać że paczka 50x31x7 ważyła 25,6kg, gdzie niby waga gabarytowa to 1,81kg. Czyli twierdzicie że ważyła ponad 10 razy więcej niż wychodzi z gabarytu. Co do tej paczki musiałem włożyć żeby aż tyle ważyła, zamiast folii, przedmiot zabezpieczyłem stalą? kamieniami? czy czym wg. Was?

oznacz moderatorów

mikeza
#21 Demiurg#

@it24_pl u mnie rekordowa waga to ponad 25kg dla przesyłki o wymiarze 25x15x8 (rzeczywista waga to 300g). Reklamacja dwukrotnie odrzucona przez DPD. Niestety to jest złodziejstwo w biały dzień.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

dostałeś pismo z protokołem, i wymiarami? jeśli tak, i masz tam wymiary 25x15x8cm.. To zapytaj Allegro i DPD co w takim razie wysłałeś, bo nawet jeśli by to był kawałek pełnej stali to ważyła by max. 24,3kg. To jest niewiarygodne! 

https://www.stal.dbn.pl/stara/joomla/kalkulator

oznacz moderatorów

mikeza
#21 Demiurg#

@it24_pl cały pic polega na tym, że oni nic nie dokumentują, jest tylko stwierdzenie, że tyle pokazała ich certyfikowana waga. Allegro również nic nie robi, żeby wspomóc sprzedawcę, a przecież paczka została wygenerowana pod konkretne zamówienie z aukcji, czyli można bez problemu sprawdzić co zostało wysłane. w tym przypadku był to migacz samochodowy o wadze ok 200g, łącznie z opakowaniem i wypełnieniem to było max 350-400g. Rozmawiałem również ze swoim kurierem, który stwierdził, że te wagi są absurdalne, bo on nie odebrałby jednorazowo worka takich przesyłek, który musiałby ważyć z 500kg.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

niestety wiem, dlatego trochę zacząłem się przepychać z nimi, i zażądałem przedstawienie certyfikatów z kalibracji.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Ktoś kiedyś rzucił, już nie pamietam gdzie to czytałam, że koszt wysyłki wynegocjowany przez allegro w dpd, a raczej wyduszony od dpd, zupełnie nie pokrywa faktycznych kosztów i trzeba dorzucać kary=opłaty dodatkowe żeby wyjść na swoje i jeszcze zarobić. Może to i prawda.

oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  oczywiście lepiej jak zwykle przemilczeć temat, nie mam zamiaru płacić za coś co nie ma potwierdzenia w faktach! Proszę mi odjąć od rachunku nie słusznie naliczone opłaty.

oznacz moderatorów