anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Drastyczny spadek sprzedaży

Firma-Polmer
#11 Animator#

Patrzę sobie rano i nie dowierzam. Chyba musiała być jakaś "katastrofa" albo jakieś UFO może przyleciało czy coś.  Od wczoraj od godziny 16 nie mam żadnego zamówienia. Takiego cyrku to nie pamiętam od początku mojej przygody z All a szczerze mówiąc już ładnych parę lat w różnych firmach mam styczność z machiną. 
Od razu zastanawiałem się czy konto nie zostało zablokowane. Ale nie. 

No cóż może faktycznie UFO nadleciało nad nasz kraj i zablokowało sprzedaż 😕

 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To UFO  zabiera sprzedaż coraz większemu gronu sprzedawców ,zwłaszcza tym co nie chcą opłacać dodatkowo różnych opcji promowania . Można sobie poczytać ,takich wątków jest ostatnio sporo . Zmiany wprowadzane przez portal mają ułatwiać ale jedyne co ułatwiają to szybkie upadki firm , zwłaszcza małych czy średnich.

oznacz moderatorów

Firma-Polmer
#11 Animator#

No może i faktycznie tak jest, bo tendencja jest niestety jasno widoczna. Aczkolwiek zastanawiające jest ten brak zamówień z dnia na dzień. Wczoraj wysłane ok 20 dzisiaj tylko 3 sztuki, i rozmawiam z paroma sprzedawcami i mówią to samo, że jakby piorun pier... nie będę mówił jak. 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

U mnie to już norma, jednego i drugiego dnia idę obładowany paczkami, a nagle pojawia się duże 0 przez 2-3 dni. Jak handluje na allegro nigdy wcześniej tak nie było.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Firma-Polmer Osobiście na początku lipca miałem wystawionych trochę pozycji z wyróżnieniem i miałem po kilkadziesiąt paczek  dziennie teraz nie mam nic wyróżnionego i sprzedaję 1 do 3 pozycji dziennie -jest różnica widoczna gołym okiem.

oznacz moderatorów

capitalpackaging
#9 Pomysłodawca#

Dzisiaj było to samo u mnie - rano 3 zamówienia... Coś się zaczęło walić w systemie Allegro?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Spróbuj wystawić trochę swojego towaru w licytacji od takiej ceny jak masz w opcji kup teraz to przynajmniej w czasie kończenia aukcji będziesz bezpośrednio za promowanymi i jest szansa że Cię ktoś zauważy i coś kupi . 

oznacz moderatorów

ADM_media
#11 Animator#

Raz, że sezon urlopowy więc jeśli nie sprzedajesz materacy czy supów to sprzedaż będzie mniejsza. Dwa - jeśli nie płacisz allegro HARACZU w postaci dodatkowych wyróżnień, to Twoje oferty brutalnie są spychane na koniec. Wejdź sobie w trybie prywatnym na kategorie w których sprzedajesz i zobaczysz gdzie są oferty. "Płać i płacz"

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ADM_media tak produkty sezonowe teraz lepiej schodzą, ale nie zwalajcie na wakacje, bo to raczej problem z allegro który występuje od 1 lipca z sortowanie, nie widać ofert z kont firmowych czy inne fikołki 🙂

Dla porównania sklep internetowy czerwiec - lipiec wzrost zamówień o 24 % a wzrost wizyt w sklepie o 33,62 % o czymś to świadczy, allegro kwiczy bo coraz trudniej tu się poruszać mam opinie znajomych kupujących, co przekłada się na wzrost sprzedaży poza allegro ( sklepy i inne marketplace )

________
Κώστας
oznacz moderatorów

raynex2022
#8 Zapaleniec#

Oczywiście, że cos się dzieje. U nas także cisza od wczoraj zero sprzedaży. Tydzień temu założyliśmy ten sam wątek.

Tłumaczeniem było słaba jakość sprzedaży w ciągu kilku dni dwie pierwsze negatywne opinie przez cały rok bycia na allegro i po prostu szok. Brak sprzedaży. 

Nie fajne to jest, weekend w weekend to samo. 

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Można by wystawić z 1000 aukcji ze starociami ale wolę sobie poświęcić 4-6 dni i sprzedać to na giełdzie. Za sprzedaż płaciło się po 6 tyś, prowizji miesięcznie (wiem że to mało) i pracowałem 31 dni w miesiącu (tu na allegro). 

Teraz te 6tyś. co wydawałem na prowizjię zostaje mi w kieszeni i pracuję max. 10 dni w miesiącu.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@krejzole jeszcze z dwie podwyżki i będzie masowy odpływ mniejszych firm 😞 liczyłem w innym poście ile zostaje 🙂

1 - 18 lipca przychód 5211,85 opłaty 840,05, marża 30 % dochód 1203 zł odjąć 810,05 zł ( odliczone nadania pocztex ) oraz kartony, wypełniacze, taśmy, etykiety itp. 204 zł

Uwaga zostaje mi 189,34 zł śmiech na sali 😞

 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

napoleon1970
#9 Pomysłodawca#

allegro to bylo kiedys ...dzis to regulaminy , biorukracja ,dawanie pracy prokuratorom,policji,tworzenie patologji.....jak widze duzo oszukanych ludzi i to powoduje ze ci ludzie ..........nie chca juz  tak kupowac...maja uraz do alllegro za nie rozwiazane sprawy .....zaczynaja szukac gdzie indzej......obawiam sie ze allegro nie ma przyszlosci...ja sam osobiscie szukam innej drogi niz allegro

oznacz moderatorów