anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Drastyczny spadek sprzedaży

e-narzedziak_pl
#9 Pomysłodawca#

Kochani Allegrowicze! Myślę, że mogę mówić o poważnym problemie, który napotkał mnie po powrocie z urlopu. Jako, że prowadzimy firmę rodzinną, włączamy przerwę w sprzedaży, żeby na spokojnie móc odciąć się od kontaktu z klientem i odpocząć. Zdaję sobie sprawę, że to przez jakiś czas wpływa na sprzedaż artykułów, ale obecnie w piątek o godzinie 12 uruchomiliśmy sprzedaż. Wpompowalismy trochę kasy w reklamy żeby sprzedaż ruszyła, minęły 24 godziny od uruchomienia sprzedaży, a ja mam na koncie 10 zamówień, gdy normalnie w poniedziałek zaczynamy pracę w tym okresie roku z ilością około 150 paczek. Wiem, że w czasie naszego urlopu zmienił się sposób wyświetlania ofert, więc moje pytanie brzmi, czy u kogoś z Was również zauważalne jest drastyczne tąpnięcie? Czy może macie jakieś rady? Pozdrawiam

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

Monika__L
#16 Inspirator#

tak. Rozwinięcie innych kanałów sprzedaży.

oznacz moderatorów

e-narzedziak_pl
#9 Pomysłodawca#

Ok, to jest zawsze rozwiązanie, ale chodzi mi o bardziej rozwiązania na platformie Allegro, jednak jest to tylko 7 dni wolnego i chyba nie jest tak że nie da się nic zrobić, a sprzedaż spada dziesięciokrotnie i już. Póki co wpadłam na to, aby zrobić trochę zestawów, gdzie nie jesteśmy porównywani do innych sprzedawców Allegro. Interesuje mnie również opinia sprzedawców Allegro, czy zauważyli również takie spadki po wprowadzeniu nowej metody wyświetlania, czy jest to spowodowane urlopem i po prostu się to unormuje w najbliższym okresie czasu.

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Nie unormuje się a raczej zapetli

bo u ciebie nałożył się urlop ze zmianami Allegro w wyszukiwarce oraz algorytmach wyświetlania ofert 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@e-narzedziak_pl u Ciebie dodatkowo urlop namieszał, więc ciężko stwierdzić co do powodu, ale jest już kilka wpisów sprzedawców że po 1 października odcięło im sprzedaż 😞

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/od-kilku-dni-sprzeda%C5%BC-jest-tragiczna-...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

e-narzedziak_pl
#9 Pomysłodawca#

@kostas11 zapewne chcą zostawić tylko największych, bo raczej mali sprzedawcy nie mają szans na otrzymanie miana "top produktu" chociażby ze względu na mniejszą sprzedaż w stosunku do dużych firm zajmujących się sprzedażą tych samych produktów. Poczekam 2 tygodnie, jeżeli nic się nie zmieni, chyba udam się po prostu do firmy, która zajmuje się pozycjonowaniem na Allegro, bo jednak wszystko wszystkim, ale towar leży, a rachunki trzeba płacić, więc może lepiej zainwestować parę groszy w specjalistyczną poradę niż siedzieć z założonymi rękoma

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@e-narzedziak_pl nie ma czegoś takiego jak pozycjonowanie na allegro 😞 lepiej wystaw na innym kanale sprzedaży, bo teraz coś zmienisz a za 3 mc znowu coś pozmieniają 😞

druga sprawa że może też być odpływ kupujących więc walka na allegro może nie mieć sensu i szkoda czasu 😞

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/czas-ucieka%C4%87-na-o-l-x-i-w-inne-miejs...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

e-narzedziak_pl
#9 Pomysłodawca#

@kostas11 może źle się wysłowiłam, miałam na myśli firmy, które robią audyt konta Allegro i na tej podstawie prowadzą całą kampanię itp itd 😉 masz może do polecenia jakieś inne kanały sprzedaży?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@e-narzedziak_pl promowania taż nie wiele dziś dają o ile nie będzie Twoja oferta na wierzchu 😞 wszystko wywrócili do góry nogami od 1 października 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Odniose się tylko do urlopu. Od 5 lat jak sprzedaje na allegro, to zawsze miałem problem jak wróciłem z urlopu, bardzo mało zamówień wpadało po powrocie z urlopu. Pewnie to jest spowodowane tym że mało zamówień i wyświetleń było w tygodniu urlopowym i musi minąć tydzień albo dwa po urlopie żeby wróciło do normy. 

Odechciewało mi się chodzić na urlop wiedząc że po powrocie będzie słabiutko z zamówieniami.

Jak zlikwidowali urlop na allegro i wprowadzili przerwę w sprzedaży to jeszcze z tego nie korzystałem bo nie chce kończyć wszystkich aukcji i później je wzawiać, wolę wydłużyć czas wysyłki na 5-7 dni. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@AlePiesio Wydłużanie czasu wysyłki może Ci trochę pomóc ale czy tak będzie nie gwarantuję . Osobiście aby być widocznym i nie mieć sprzedaży i problemów z wysyłką podczas wypoczynku na ten okres mam wystawione pozycje wyłącznie jako licytacja . Ceny startowe ustawiam od takich jakie bym pisał na "kup teraz" a zaczynają się przed rozpoczęciem urlopu a kończą po powrocie z niego . Zdaję sobie sprawę że nie każdy może sobie tak ustawić ale u mnie to nie odstrasza klientów.

oznacz moderatorów

e-narzedziak_pl
#9 Pomysłodawca#

Ja korzystałam już z tej przerwy zimą i faktycznie tak jak mówisz, 2 tygodnie sytuacja dochodziła do normy, ale dochodziła, ale dopytuję z tego względu, że wtedy też była akurat zmiana algorytmu (takie mam szczęście do urlopów) i spadek był, nawet duży, ale nie aż tak drastyczny. Nie chciałam wydłużać dostawy, z tego względu, że wiele osób po prostu tego nie czyta i pojawiają się pretensje ze strony klientów, dlaczego towar nie został wysłany

oznacz moderatorów

cindercone
#9 Pomysłodawca#

To chyba niestety nie jest wina urlopu tylko ulepszeń wprowadzanych przez władzę. Teraz jest łatwiej, szybciej dla kupujących, a sprzedający nie nadążają z pakowaniem przesyłek. A nie czekaj....

oznacz moderatorów

e-XTECH
#9 Pomysłodawca#

Nic nie zrobisz - tym bardziej nie wydawaj pieniędzy na audyty czy reklamy. Udzielę Ci myślę najbardziej trafnej odpowiedzi. Chodzi o algorytm allegro w którym najważniejsze są CENA, JAKOŚĆ SPRZEDAŻY i CZAS WYSYŁKI. Algorytm produkt który ma w ofercie wielu sprzedawców umieszcza w kolejności 1) cena - a do tego dochodzą parametry czas wysyłki o jakość sprzedaży. Zakładając, że większość ma supersprzedawcę i wysyłkę tego samego dnia głównym parametrem pozostaje cena. W Twoim wypadku cena może być najniższa ale przez urlop dla algorytmu wydłużył się czas wysyłki (wg. allegro klient ma mieć na drugi dzień). Musisz poczekać, aż algorytm znowu "doceni" Twoje szybkie wysyłki. Cała tajemnica allegro po zmianach - albo masz najniższą cenę - super sprzedawcę i wysyłkę tego samego dnia albo brak sprzedaży - bo promowany jest tylko jeden sprzedawca.

oznacz moderatorów