anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dzieje się!

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

mdrogeria
#21 Demiurg#

ot ... to nic innego jak ukłon w kierunku prowadzących legalną działalność  ,dla mnie jak i wielu innych sprzedawców to koniec konkurencyjności  szarej  strefy .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria  a to nowość zresztą słuszna:

"Skarbówka skontroluje nas natomiast, gdy tylko na jednej z platform zamieścimy co najmniej 30 ofert sprzedaży. I nie będzie miało znaczenia, czy te transakcje zostaną zrealizowane - czytamy w artykule."

Zdaje sie skonczy sie sprzedaż 1500 "własnych niepotrzebnych przedmiotów"

oznacz moderatorów

kolekcjonerstw
#10 Popularyzator#

myslicie ze skarbowka bedzie kontrolowac naszych przyjaciol za wschodniej granicy :-)? Nie wydaje mie sie...

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Obcych to i może nie będą nękać ale sporo drobnych handlarzy stąd zniknie i wrócą pod chmurkę .

oznacz moderatorów

kolekcjonerstw
#10 Popularyzator#

nie wiem czy dadza rade wszystkich skontrolowac, ale fdane ze sorzedazy beda wysylane od roku 2023 z tego co sie orientuje. Czyli osoby co handlowaly w tramtym roku jesli nie zglosily przekroczenia limitow sprzedazowych bekna :-). Ja tam mam to gdzies bo dzialam na legalu, ale podatki w naszym kraju sa o wiele za wysokie. Ja osobiscie uwazam ze skarbowka to instytucja zbrodnicza, nie wiem jak wy, ale ja sie nie ciesze.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@kolekcjonerstw Faktem jest, że akurat w naszej branży stanowią oni dość znaczący problem, ci "prywatni" sprzedawcy z Ukrainy, Litwy, Słowacji sprzedający tysiącami nowy towar

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_ ale ma być 30 sprzedaży na nie wystawionych ofert ? potem przez takie FakeNewsy robi się w necie g*wnoburza 😄

Tak samo jak były nagłówki "że wprowadzają podatki od sprzedaży na allegro" albo to 

"Sprzedajesz na Allegro, **piiip** i **piiip**? Wchodzi w życie nowy podatek"

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kostas11  zgodnie z tym co napisano w tym artykule chodzi o 30 wystawionych ofert niezaleznie od tego czy zostana zrealizowane.

Wiem że miało byc od 30 zawartych transakcji dlatego tez mnie to zdziwiło tak ze  pozwoliłem sobie wkleić cytat z artykułu

Skoro ustawe przegłosowano wczoraj to ja nie wykluczam że tam jest zapis o 30 ofertach. W tym kraju juz niewiele jest w stanie mnie zdziwić.

oznacz moderatorów

kolekcjonerstw
#10 Popularyzator#

zyjemy w zbrodniczym systemie, ja to wiem od lat. Dlatego kazdy kombinuje jak ominac podatki. Podatki powinny byc proste i uczciwe, a jakie sa kazdy wie.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_ w ustawie jest mowa o transakcjach a nie o wystawionych ofertach 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kostas11  a ustawa jest juz dostępna do przeczytania ? Masz link ???

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_ jest projekt ale został przyjęty bez poprawek 🙂

10. Wyłączonego sprzedawcy – w art. 75a ust. 1 pkt 24 wskazano podmioty wyłączone
z zakresu raportowania. Są to: podmioty rządowe, podmioty notowane na giełdzie,
podmioty, które zawarły ponad 2000 stosownych czynności dotyczących udostępnienia
nieruchomości w odniesieniu do grupy obiektów w okresie sprawozdawczym, oraz
podatnicy sprzedający okazjonalnie rzeczy (głównie używane) w trakcie okresu
sprawozdawczego (mniej niż 30 transakcji za kwotę do 2000 euro). Wyłączenia
dotyczące podmiotów rządowych oraz podlegających przepisom giełdowym opierają
się na założeniu, że ze względu na swój publiczny status istnieje niewielkie
prawdopodobieństwo, aby te podmioty funkcjonowały w tzw. szarej strefie

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kostas11  daj Boże . Ale nie takie rzeczy już z ustaw znikały .

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@_Likos_ 

"któremu operator platformy umożliwił w okresie sprawozdawczym wykonanie mniej niż 30 stosownych czynności dotyczących sprzedaży towarów, jeżeli łączne wynagrodzenie wypłacone lub uznane w tym okresie na jego rzecz nie przekroczyło równowartości 2000 euro" 

Cytat z projektu ustawy 😉 Bardzo ładnie to napisali i każdy wie o co chodzi. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 @_Likos_ a ja podejrzewam ,że chodzi o transakcje oraz wystawione oferty .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria  też mam takie wrażenie . Dlatego czekam żeby rzucic okiem co faktycznie zostało uchwalone. Bo mogą byc jazdy.

Pamietajmy że już bedzie po wyborach a Państwo bedzie szukało pieniędzy wiec to może być dobre miejsce na dodatkowe wpływy do budzetu

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ oraz prywatnych sprzedających oferujących ,, swoje rzeczy ,, na kilkuset wystawionych aukcjach .

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@_Likos_ @kostas11 Dokładnie to chodzi o to, że po wystawieniu 30 ofert sprzedawca musi podać platformie swoje dokładne dane, natomiast samo raportowanie dotyczy zrealizowanych transakcji.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter allegro już posiada nasze dane niezbędne do przekazania, każdy wysyła skan dowodu i to wcale nie idzie do operatora płatności 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów