anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dzisiejsze aktualnosci

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Widzieliście już to ?

Zmiany na Allegro od 10 maja - Aktualności Allegro

Takie nowiny:

Zmienimy moment, w którym traktujemy paczkę jako nadaną w Paczkomatach i punktach odbioru

Od kiedy: 24 maja 2021

Paczkę będziemy traktować jako nadaną w momencie, gdy kurier ją zeskanuje i otrzymamy o tym informację od przewoźnika. Już teraz zasadę tę stosujemy dla przesyłek, dla których zamawiasz podjazd kuriera. Od 24 maja będzie ona dotyczyć również paczek, które nadajesz w:

  • Paczkomatach i Punktach Obsługi Klienta InPost
  • punktach odbioru (z wyjątkiem placówek Poczty Polskiej).

Paczkę trzeba będzie umieścić w Paczkomacie lub zanieść do punktu odbioru do godziny granicznej przewoźnika. Po tej godzinie kurier odbiera i skanuje paczki. Gdy paczka będzie zeskanowana w zadeklarowanym przez Ciebie czasie wysyłki, Twoja deklaracja zostanie spełniona. Jeśli dostarczysz paczkę do Paczkomatu lub punktu odbioru w zadeklarowanym czasie wysyłki, ale zostanie ona zeskanowana już po upływie tego czasu – Twoja deklaracja nie zostanie spełniona

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów
49 ODPOWIEDZI 49

OKTAGON-GROUP
#7 Wielbiciel#

Spoko - klient kupuje o 10:00 w poniedziałek - umieszczam przesyłkę w paczkomacie o 11:00 w poniedziałek - kurier odbiera ją w środę bo miał gdzieś wcześniejszy podjazd / zepsuł mu się samochód / przeoczył - przesyłka została nadana w 1 h , tak czy nie ? 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@OKTAGON-GROUP Jeśli fakty są sprzeczne z polityką Allegro tym gorzej dla faktów 🤣

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

MONETY-KATOWICE
#9 Pomysłodawca#

@la_nika  Czy mogłaby Pani Moderator wyjaśnić szerokiemu gronu czytelników 

jaki realny wpływ ma jakość obsługi  firmy kurierskiej na jakość obsługi sprzedającego i

dlaczego te dwie kwestie są łączone?

 

oznacz moderatorów

MONETY-KATOWICE
#9 Pomysłodawca#

@

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@MONETY-KATOWICE Przelew tradycyjny Allegro widzi. Przelewu zwykłego nie widzi.

Zdaniem Allegro po wpłacie zwykłym przelewem sprzedawca nie nada przesyłki; https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/od-27-sierpnia-sprzedawca-nada-przesylke-dopiero-wtedy-gdy-ja-o...

To stanowisko Allegro jest niezgodne z prawem, ponieważ została zawarta umowa i dokonano zapłaty.

oznacz moderatorów

MONETY-KATOWICE
#9 Pomysłodawca#

@xyz96 to jest jakby jasne bo opisane wprost w podlinkowanym artykule. Zasadność i zgodność z prawem nie jest tu badana bo mogłoby się okazać, że allegro regulaminatorzy trochę się zapętlili 😀

pytanie było inne - jak jest liczony ten czas i jaki to ma wpływ na ocenę jakości sprzedaży ?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@la_nika jaki Allegro ma wpływ na pracę kurierów? Rozmawiałam z kurierem Inpostu, mówił że godziny graniczne dla nich to fikcja. Może w dużych miastach jest to do ogarnięcia, ale w mniejszych ośrodkach raczej nierealne. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MONETY-KATOWICE obliczenia czasu wysyłki nie są związane z metodą płatności, ale z metodą dostawy jaką wybrał kupujący, niektóre zamówienia przez wybraną metodę dostawy nie wliczają się do statystyk. 

@konto zamknięte gdyby zdarzyła się sytuacja, że umieściłaś przesyłkę w paczkomacie do godziny granicznej, a kurier nie przyjechał to poprosimy o przesłanie nam danych paczkomatu, daty nadania oraz numeru przesyłki i zamówienia - będziemy to wyjaśniać bezpośrednio z InPostem. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@la_nika na szczęście nie wysyłam przez paczkomat tylko kurier odbiera ode mnie przesyłki. Natomiast problemem jest odbiór przez DPD. Jedno nieodebrane zlecenie pozbawiło mnie na cały miesiac bonusu 😏. Tak jak Inpost codziennie przysyła info, że kurier podjął zlecenie odbioru, tak DPD nie daje żadnej informacji. Może dobrze byłoby skłonić DPD do potwierdzenia przekazania zlecenia kurierowi, nie będzie tłumaczeń, że nie dostał zlecenia.

oznacz moderatorów

szataskrzata_pl
#9 Pomysłodawca#

 @la_nika "gdyby zdarzyła się sytuacja, że umieściłaś przesyłkę w paczkomacie do godziny granicznej, a kurier nie przyjechał to poprosimy o przesłanie nam danych paczkomatu, daty nadania oraz numeru przesyłki i zamówienia - będziemy to wyjaśniać bezpośrednio z InPostem. "

 

Gdzie dokładnie Wam to przesłać? Myślę, że będziecie dostawać ode mnie taką korespondencję regularnie. Już mogę zacząć. Godzina graniczna to fikcja.

Przyład1. Zamówiłam kuriera godzinę przed godziną graniczną. Zadzwonił i powiedział, że już nie przyjedzie bo jest poza miastem

Przykład 2. Kurier zapomniał o wybraniu paczkomatu. Przesyłki nadane w poniedziałek ( już po godzinie granicznej, więc w najgorszym wypadku powinny wyjść we wtorek ) i we wtorek, wyruszyły w drogę dopiero w środę ( i to po mojej interwencji w inpoście, bo wybrane o wyjątkowo późnej godzinie )

Przykład 3 z dzisiaj

Przesyłka nadana w paczkomacie przed godziną graniczną, nocuje dzisiaj w metalowym pokoiku, 100 metrów ode mnie.  Paczkomat nie wyjęty...

Nie rozumiem dlaczego ja mam ponosić za to konsekwencje ? Wywiązałam się z deklaracji. Paczka została wrzucona do paczkomatu niedługo po złożeniu przez klienta zamówienia, przed godziną zadeklarowaną przez inpost jako graniczna. Gdzie tu moja wina ? 

 

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@szataskrzata_pl Możesz się z nami kontaktować w tej sprawie tutaj - na Gadane albo przez formularz kontaktowy.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@nat_not ale @szataskrzata_pl ma rację to są sytuacje nagminne. Podawałem przykład - przesyłki włożonej do paczkomatu w piątek ok 11 i wyjętej w poniedziałek ok 17. A telefony kurierów z cyklu "mam pełny samochód - podjade jutro" lub "dzisiaj już nie dam rady" to jak widać standard. Tutaj chcecie rozwiązywać SETKI (oby tylko) takich spraw dziennie?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

oznacz moderatorów

szataskrzata_pl
#9 Pomysłodawca#

Jeżeli dobrze zrozumiałam nowe zasady to nie będzie problemu. Paczki zostały zeskanowane   w ten sam dzień. Godzina graniczna to Twój czas "bezpiecznego" nadania, a nie czas do zeskanowania przez kuriera. 

 

Zastanawia mnie tylko jak są liczone przy wysyłce "natychmiast" 24 H.

Bo jeśli dosłownie to zamówienia w poniedziałek między odbiorem kuriera a 18.20 mogłyby się nie zmieścić w deklaracji.

Chociaż to byłby absurd. Nawet zakładając, że robię paczkę od razu po zamówieniu i zajmuje mi to minutę. Jeśli w poniedziałek kurier przyjedzie do mnie o 12 a we wtorek o 17, to wszystkie zamówienia z poniedziałku między 12 a 17 by się nie zaliczyły 🙈

Zapewne chodzi o wysyłkę w ten sam dzień lub kolejny roboczy. Więc powinno być ok. Mam nadzieję...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

szataskrzata_pl tak , tu chodzi o przesyłki , które mam obowiązek nadać w tym dniu do godz. 18:00  , a algorytm allegro nie uwzględni uszkodzonego skanera .

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mdrogeria to częsty problem te wadliwe czytniki

inpost rozdał swoim kurierom śmieci nie sprzęt

u nas kurier skanując przesyłki gubi takim czytnikiem zasięg i musi

jeszcze raz skanować przesyłki często na magazynie

lub zabiera od razu przesyłki bez skanowania by to zrobić później

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

W moim rejonie godzina graniczna, to 14.00. Do mnie kurier podjeżdża zwykle miedzy 9 a 12, byłby wcześniej ale najpierw opróżnia paczkomaty i jak z nim rozmawiałam to o 14 jest już w oddziale.😏 Spokojnie można wyłączyć godzinę szybkiej dostawy, bo bonus dla sprzedawcy to tylko teoria.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte Dokładnie. Od lutego jestem ~67zł w plecy 🙂

63 przesyłki paczkomatowe z tego ich programu szybkich dostaw - tylko w 8 przyznano zwrot.

Nie ma co, znowu liczymy w koszta i jedziemy dalej 😉

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Czy w przypadku paczkomatów InPost deklaruje jakąś godzinę graniczną?

Mi się wydawało, że z paczkomatów kurier odbiera jak chce albo musi bo nie będzie miał gdzie włożyć.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@annas14-firma 

Są strefy wyznaczone. Tu wklep kod i zobaczysz jaką masz :

https://inpost.pl/godziny-odbiorow

_____________
Kama
oznacz moderatorów