anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Fałszywe dane kupującego i brak reakcji allegro

preshop
#10 Popularyzator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Zamówienie złożył klient, który w polu „kupujący” i „dane dostawy” podał fałszywe dane (wpisał sobie przypadkowe słowa, podał też nieistniejącą nazwę ulicy).

Przez kilka dni allegro nic z tym nie zrobiło, konto nie zostało zawieszone, nie dostałam prawdziwych danych konta. Nie wiem,  czy zakup od konkurencji, która liczy, że poniosę stratę i jeszcze obniży mi ocenę negatywem.  Nie wysłałam paczki. Terminowa wysyłka leci na łeb, na szyję….

Allegro odmówiło wyłączenia zamówienia z oceny jakości, bo nie widzą powodu. Typ łamie regulamin, i nic z tym nie robią. Ja ponoszę konsekwencje ich olewactwa i przyklaskiwania nawet tym, którzy łamią regulamin, ale przecież „kupujący ma zawsze rację”…

Co mogę z tym zrobić?  

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Z jednej strony wymagają podawanie skanów swoich dowodów osobistych a rejestrują konta na wymyślone dane . Sam miałem klienta co coś niby zakupiła jego imię i nazwisko składało się z samych spółgłosek . Weryfikacji kupujących to albo tu nie ma w ogóle albo jest zbyt dużo furtek dla klientów zawsze otwartych.

oznacz moderatorów

preshop
#10 Popularyzator#

Kupujący ma zawsze rację, nigdy nie łamie regulaminu i wszystko może. 😎

Na pytanie, czy jako sprzedawca mogę bezkarnie podać dane firmy "Przykładowa Nazwa, ul. Nieistniejąca, 99-999 Wymyślone miasto" nie dostałam odpowiedzi...

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

nie dostałaś odpowiedzi... no bo wiesz, Twoje pytanie musi zostać skierowane do odpowiedzniego działu i musi się zebrać zespół expertów ble, ble, ble....

oznacz moderatorów

preshop
#10 Popularyzator#

Dokładnie tak, mija kolejna doba a "sprawa jest weryfikowana". 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@preshop widzę, że sprawa jest jeszcze konsultowana. Natomiast sprawdziłam zamówienia na koncie tego kupującego i otrzymywał je na podane przez siebie dane, ponieważ oprócz imienia i nazwiska pozostałe dane są poprawne, dlatego zachęcam Cię do wysłania zamówienia dla tego kupującego. Rozumiem, że brak danych na koncie mógł wzbudzić niepokój, ale samo zamówienie nie wzbudziło podejrzeń działu, który weryfikował Twoje zgłoszenie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

preshop
#10 Popularyzator#

Czy jako sprzedawca, czyli strona, nie mam prawa do dostępu do danych kupującego, a wy odmawiacie mi dostępu? Kupujący twierdzi, że ma napisane, że zespół allegro sprawdza dane i takie mu zostały zaakceptowane.

oznacz moderatorów