anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Faktura z Poczty Polskiej

MAMY ROZWIĄZANIE!
Fishing-Trips_pl
#8 Zapaleniec#

Witam

Dostaliśmy dziś fakturę z Poczty Polskiej, mimo iż już od dawna allegro pobiera opłaty. Pobrane przez allegro kwoty za wysyłki są normalnie wyszczególnione wśród opłat pobieranych przez allegro, mimo wszystko przyszła faktura. Kwoty na fakturze są nieporównywalnie wyższe niż te, które pobiera allegro. Czy ktoś z Was też dostał taki dokument ?

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20
_Likos_
#20 Guru#

@Fishing-Trips_pl  sprawdź ale prawdopodobnie to FV za dopłaty za przesyłki niestandart.

BYc moze były przekroczone wagi lub wymiary, albo tez przesyłki nie były "w kształcie prostopadłościanu"

 

oznacz moderatorów
Fishing-Trips_pl
#8 Zapaleniec#

Właśnie nie. Wszystko jest w standardzie. Gdyby tak się zdarzało pewnie regularnie przychodziłyby faktury za dopłaty. Poprzednia faktura przyszła rok temu.

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@Fishing-Trips_pl  cóż skontaktowałbym sie z pocztą i poprosił o wyjasnienia.

Mi kiedyś przyszła FV z dopłatą . Po wyjasnieniach poczta stwierdzila że przesyłka (list allegro) wazyla 2,15kg. Bardzo łatwo miałem udowodnić że sie mylą. Po wydrukowaniu zamówienia z allegro gdzie mam podaną wage produktów okazało sie że przesyłka ważyła 0,215 kg i była prawidłowa. Ktos po prostu przy weryfikacji  wstawił przecinek nie w tym miejscu

Poczta uznała reklamacje i skorygowała fakture. Musisz u nich sie dowiedzieć o co chodzi. Spróbój prze infolinie a jesli nie to pisz reklamacje. Wtedy powinni wyjasnić.

oznacz moderatorów
Fishing-Trips_pl
#8 Zapaleniec#

Rozumiem to i też pomyślałbym, że chodzi o przekroczenie gabarytu, ale na fakturze nie ma pojedynczych przesyłek, tylko jest ich około 150 czyli i ilości pokrywają się z tym co zostało ujęte w rozliczeniach allegro. Zadzwonię później do opiekuna i spróbuję to wyjaśnić. Zadałem pytanie, bo przeszło mi przez myśl, że to jakiś problem ogólny, albo przeoczyłem coś w zmianach w umowach allegro i poczty.

oznacz moderatorów
Mahika74
#10 Popularyzator#

Mam to samo, faktura za czerwiec zawyżona, ponad 99% pozycji jest błędnie naliczonych. Sprawdzam maj i widzę, że jest podobnie ! 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Fishing-Trips_pl, odnotowaliśmy błąd z fakturowaniem przesyłek w Poczcie Polskiej. Oczywiście korekty zostaną wystawione. Będziemy wysyłali oficjalny komunikat w tej sprawie. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Mahika74
#10 Popularyzator#

Wysyłając przesyłki przez allegro, korzystając z usług poczty polskiej dostaję cały czas dwie faktury- od allegro i druga z poczty. I to jest dla mnie zrozumiałe, ponieważ mam pojedyncze przesyłki wysyłane dla klientów poza allegro, ale nie rozumiem dlaczego cały czas poczta nalicza mi opłatę za KAŻDĄ przesyłkę z przedrostkiem allegro. Wiem, że ostatnia faktura jest błędnie naliczona i od tego zaczęłam to sprawdzać, ale wychodzi na to, że każdy mc, dosłownie każdy mc poczta liczy mi przesyłki, które policzyło mi już allegro. Czy ktoś miał podobną sytuację ? Złożyłam już jedną reklamację, ale zamierzam złożyć kolejne, bo dlaczego mam płacić podwójnie ?? 

oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

@Mahika74 Jak przekazujesz dane do e-nadawcy?
My robimy to z poziomu baselinker'a i raczej nie zauważyła sytuacji jaką opisujesz. 

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@Mahika74 a skąd masz pewność, że dolicza te przesyłki z allegro ? na fakturze z poczty nie ma przecież specyfikacji.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

annas14firma_0-1625691607878.png

Ja dostaję. Poza tym jest raport na eNadawcy

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@annas14-firma to masz chyba jakieś chody u nich, bo ja nawet jak składałem reklamację i prosiłem o specyfikację to jej nigdy nie dostałem. Dostajesz to z automatu ? ja mam tylko gołe faktury, nic więcej. przy reklamacji przysłali mi tylko to w jakim punkcie naliczono opłaty za paczki, nic więcej, ale jakie to przesyłki nigdy mi nie wyjaśniali 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

@mikeza od momentu podpisania umowy dostaję co miesiąc email z fakturą i specyfikacją.

Nie mam wujka na poczcie.☹️

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@annas14-firma z nimi jak widać nie odgadniesz. Ja nigdy nie dostałem żadnej specyfikacji pomimo, że o nie wielokrotnie prosiłem. Może to dlatego, że masz fakturę wystawioną przez jakąś jednostkę w Będzinie ? ja mam faktury zawsze stąd:

POCZTA POLSKA S.A.
Centrum Obsługi Finansowej
Dział Rozliczeń Usług Pocztowych
nr rejestrowy BDO - 000009165
ul. Prokocimska 6, 30-949 KRAKÓW

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza 

Ja mam też z Będzina i nigdy nie dostałam specyfikacji, więc raczej to nie to 😂

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów
TATLOK
#15 Entuzjasta#

Ja mam z Będzina i dostaję specyfikacje.

oznacz moderatorów
dawox_pl
#2 Obserwator#

Nigdy nie miałem problemów, aż do dnia dzisiejszego. Przyszła mi faktura z PP za kilkadziesiąt przesyłek, które już wcześniej rozliczyło mi Allegro. Będę w poniedziałek dzwonił i wyjaśniał temat. Czy ktoś jeszcze ma taki problem?

 

Ps faktura z Będzimia, pełna specyfikacja ilościowa. Co ciekawe, usługę kurier 48 naliczyli podwójnie. Ilość przesyłek na fakturze jest dokładnie dwukrotnie wieksza od tej, którą nadawałem w zeszłym miesiącu.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@dawox_pl Wszyscy sprzedawcy mieszkają w Będzimie?😂 Mieszkają czy nie?😂🤣😂

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Mahika74 @dawox_pl

Przypomniało mi się, że kilka dni temu była tutaj informacja o błędzie :

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/faktura-z-poczty-polskiej/m-p/228480/highl...

Nie Będzimiu tylko Będzinie. Będzin

_____________
Kama
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Ok. ale @dawox_pl  faktura z Będzimia 😁

oznacz moderatorów