anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie są pieniądze kiedy ich nie ma.

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

 

 

Witam.

Jak w tytule.  Nie ma ich w Allegro i nie ma ich na koncie w banku. Wielokrotnie było tak że miałam kupującemu zwrócić wpłatę, i pomimo że w Allegro powinna być kasa to musiałam wpłacać z banku.

Sprawa druga.

Wysłałam kupującemu zamówione i opłacone przedmioty. Niestety po 2 tygodniach przesyłka do mnie wróciła z adnotacją ' nie podjęta w terminie " i musiałam zapłacić za jej odesłanie do mnie. Następnego dnia poprzez zwróć wpłatę kupującemu zwróciłam pozostałą po potrąceniu należności za przesyłkę do mnie kwotę zaznaczając że kupujący nie odebrał wysłanej do niego przesyłki i wystąpiłam o zwrot prowizji. 

I teraz najfajniejsze.

Zwrot prowizji nie został przyznany gdyż:

1. brak oświadczenia kupującego o odstąpieniu od zakupu

2. zwrot nie został dokonany poprzez zakładkę zwrotów w Allegro.

W tej sytuacji jeszcze bardziej zasadne staje się pytanie które zadałam kilka tygodni temu, czy doczekamy się czasu kiedy Allegro będzie działało bezbłędnie.

 

numer zamówienia: a1edac00-a7ae-11ee-9071-3db7704ccb69

identyfikator płatności zwrotnej:    a23786f3-a7ae-11ee-bf09-47328e0523b3

 
oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Wyślij do allegro skan zwrotu środków aby mili podstawę do oddania prowizji . 

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Ale przecież zwrot był dokonany "poprzez zakładkę  zwróć wpłatę kupującemu" i podałam identyfikator płatności zwrotnej.

W szcegółach transakcji również widnieje jako zwrócona.

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@cztery_bez_atu Cześć. W pierwszej kwestii musiałabyś podać więcej szczegółów. Jeśli środków nie ma na saldzie i ich nie wypłacałaś, to najpewniej zostały automatycznie pobrane na poczet prowizji (https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/automatyczne-pobieranie-naleznosci-za-na...). 

Jeśli chodzi o drugą sprawę, to złóż odwołanie od decyzji o rabacie transakcyjnym: https://allegro.pl/pomoc/odwolanie-od-decyzji-o-rabacie-transakcyjnym  

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

W sprawie pierwszej, czyli gdzie są pieniądze. Tak się dzieje od zawsze, a automatyczne pobieranie prowizji działa od niedawna. Poza tym jakim cudem przy sprzedaży na kwotę np. 100 czy 200 zł całość może być pobrana a konto prowizji?  Najlepiej to widać na przykładach. Np. Sprzedaż w piątek. W sobotę pieniądzy nie ma ani w Allegro ani w banku. W banku pojawiają się w poniedziałek po południu. Kiedyś było to rano a obecnie w godzinach około południowych lub popołudniowych.

Sprawa druga. Jak to się dzieje że ktoś kto podejmuje decyzję o przyznaniu lub nie przyznaniu zwrotu prowzji  przed jej podjęciem nie sprawdza faktów? Ja widzę że zwrot został zaksięgowany prawidłowo a pracownik Allegro tego nie widzi? Coś mi tu brzydko " pachnie ".

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@cztery_bez_atu W piątek 9.02 otrzymałeś wpłatę od kupującego w wysokości 31,20 zł i jest ona dostępna na Twoim koncie do wypłat PayU. Widzę również, że w poprzednich dniach było kilka zrealizowanych wypłat z Twojego konta. Proszę, napisz do nas w tej sprawie przez formularz. Doradca przekaże Ci potwierdzenie wypłaty, a Ty będziesz mógł wyjaśnić to z bankiem. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów