anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak allegro one/box obniża Twoje statystyki sprzedaży

mikeza
#20 Guru#

Od tygodnia na jednym z kont testuję przesyłki allegro one/box. Nie są to jakieś duże ilości, ale w tym tygodniu wysłałem kilkanaście takich paczek. Niestety żadna według systemu nie została nadana w terminie. Powód jest prozaiczny, włożenie do boxu nie oznacza według allegro nadania, a że w moim rewirze kurier potrafi odbierać te przesyłki np. w ok 9.00 rano, więc jak wrzucam je do boxa w ok. południa, to leżą tam do następnego dnia. Według wyliczeń allegro, wszystkie te paczki zostały nadane po terminie. To takie info dla tych wszystkich, którzy będą chcieli spełnić wymagania smarta w sierpniu i zdziwią się jak im statystyki będą leciały w dół.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
62 ODPOWIEDZI 62

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza podaj proszę przykłady zamówień, które mimo umieszczenia ich w automacie przed godziną graniczną, zostały odebrane następnego dnia. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@w_kiwi zasadniczo to są wszystkie zamówienia, tak jak pisałem - kurier odbiera przesyłki z boxa pomiędzy godz. 9-10 rano, więc wszystkie paczki wkładane po godz. 10-tej, a przed południem, leżą 24 godziny.

Przykłady: 4e406660-20ef-11ee-811e-0ddda74e84da, 62541420-20b9-11ee-bb90-4b37b7aac391, fc73bf70-20a9-11ee-87bb-7fd2c3418601, 8296bbe0-1e69-11ee-a0ae-b1fbbfc07fa7, ab7b8010-1e62-11ee-b246-f3b72c2fe790, f978e310-1e45-11ee-af7c-f1dd4e247129 itd.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza dziękuję Ci bardzo. Wyjaśniam kwestię odbiorów kuriera. Będę Cię informować na bieżąco. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@mikeza pewnie jest to samo, co u mnie na początku - allegro podawało jako godzinę graniczną 16:00 dla mojego kodu pocztowego a jak zapytałem kuriera o której przyjedzie po te paczki to mnie wyśmiał, okazało się że koordynator oddziału Łódź stwierdził, że jest do mnie za daleko z magazynu (kilkanaście km) i nie opłaca im się jeździć. Dopiero po kilku awanturach, skargach i reklamacjach zmienili godziny graniczne podawane na stronie, oczywiście allegro nie widziało problemu w tym, że kurier odbiera paczki około 11 a godzina graniczna to 16. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

bardzo możliwe, ja nadaję w boxie praktycznie w centrum dużego miasta, gdzie kurier codziennie doręcza paczki. Trochę dziwne jest dla mnie, że wyjmuje je tylko raz dziennie z samego rana pomiędzy 9-10, a potem już cisza. Jakim cudem mam je nadawać o 8 rano ? i co w takiej sytuacji z godziną graniczną, po co ją ustawiać, skoro nie ma możliwości nadania w późniejszej porze.

W sumie nie byłby to dla mnie jakiś problem, ale niech allegro nie obniża statystyk i informuje kupującego, że czas doręczenia jest ode mnie niezależny.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

a to przesyłki obsługiwane przez UPS czy samo Allegro? U mnie od paru miesięcy, jak zrobiło się więcej paczek One, zaczął jeździć kurier One na drugie kółko odbiorów i przyjeżdża do mnie też drugi raz po 15 i nawet w soboty ale to już z nim ustalałem "na gębę" bo allegro i tak często nie przekazuje mu zleceń. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

zakładam, że kurier UPS, bo innego to na oczy nie widziałem. Możliwe jest, że tych paczek jest po prostu tak mało, że on rano je zbiera i nie ma sensu żeby później przyjeżdżał. Jak nadaję w południe, to moim zdaniem cały box jest pusty, więc kurier nic tu praktycznie nie przywozi do odbioru dla klientów, a po sąsiedzku olbrzymie osiedle na kilkadziesiąt tysięcy ludzi. są jeszcze ze dwa zielone automaty, ale to bardziej po obrzeżach, więc dziwi mnie, że tak mało jest tych przesyłek.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

To po etykiecie widać, na pierwszym załączniku jest One, na drugim UPS. Z tego co kojarzę to w Lublinie jest i One kurier i UPS na to.

A próbowałeś zamawiać kuriera po obiór? Zrzut ekranu 2023-07-14 o 15.09.58.pngZrzut ekranu 2023-07-14 o 15.14.27.png

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza czy możesz podać kod lub dokładny adres automatu, w którym nadajesz przesyłki? 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@w_kiwi 

One Box by Allegro AL143LU1, 20-819 lublin, willowa 40

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza dzięki! Podejmiemy odpowiednią interwencję u kuriera, aby odbierał przesyłki zgodnie z godziną graniczną. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Taaaak. Dokopiemy kurierowi .  A może by tak zamiast kuriera opieprzać to sprawdzić dlaczego tak naprawdę tych przesyłek nie odebrał czy nie doręczył  ?  I zadziałać w tym kierunku ?  Bo z moich rozmów z kurierami, którzy są prawie codziennie u mnie ,od 8 lat , wygląda to tak że na jednego kuriera rozwożącego paczki  przypada kilku specjalistów w biurze  od zarządzania nim i  ustalania mu coraz bardziej absurdalnych  norm tylko na podstawie Excella i GPSa.   Interwencję to wy zróbcie u tych którzy zatrudniają za mało osób do rozwożenia paczek.

A kurier, po takiej interwencji zwyczajnie pojedzie pracować gdzie indziej i nie będzie żadnego kuriera . Jedynie młodzi, naiwni z łapanki.

 

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@mikeza 

Dobra rada nie zaczyna sie od milczenia ale od testowania na cudzej skórze. Przykro, że Ciebie to dotknęło, ale dzięki za ostrzeżenie.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

nadaję z WZA i wyskakują mi etykiety UPS, więc chyba na razie nie ma innej opcji. nie zamawiałem kuriera po odbiór bo mam pojedyncze przesyłki. Nadaję dla testu, żeby zobaczyć jak to działa tak od podszewki, no i takie kwiatki wychodzą. Mam tylko nadzieję, że jak pod koniec wakacji to ruszy, to poprawią trochę obsługę i ogarną temat odbierania paczek.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

elstera
#8 Zapaleniec#

Orwell tego nie przewidział, cudownie się to czyta.. 

oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

Przy paczkach One, czy to UPS czy One kurier możesz zamówić kuriera za darmo nawet do jednej paczki i wtedy pogadać z nim jak to wygląda w rzeczywistości. Z tymi UPSowymi nie miałem (poza kilkoma razami jak Allegro nie przekazało zlecenia do UPS) problemów z nadaniami u kuriera, dostaję też dostawy UPSem więc od razu się dogadałem z kurierem, który mnie obsługuje o której kończy realnie pracę na moim rejonie i do tego dostosowałem wysyłki. 

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Pytanie z innej beczki: do Was też wydzwaniają konsultanci Allegro z zapytaniem czy zapoznaliście się ze zmianami SMART, które będą obowiązywać od 30 sierpnia ?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@AR_Auto_Czesci akurat do mnie nikt nie dzwonił, może te telefony wynikają z tego, że jakoś tak cicho o tych zmianach. moim zdaniem słabo o tym informują.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@mikeza akurat dziś miałem takowy telefon, gdzie padały tylko zapytania z zapoznałem się ze zmianami i zmianami w zmianach... tylko przytakiwałem że TAK ale ostatecznie podziękowałem za bubel jakim jest Allegro One i że nie będę korzystać.... po drugiej stronie słuchawki małe zdziwienie... a czemu Pan rezygnuje z tych usług....gdyż rezygnuje ogólnie z Allegro 🙂

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@Blaksad tiaaa a głównie wspierają ostatnio słabe firmy kurierskie 

oznacz moderatorów