anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak długo mam czekać na wpłatę za wylicytowany przedmiot?

sonia74
#9 Pomysłodawca#

Kupująca dokonała wpłaty po 30 dniach od zakupu i uważa, że nie miałam prawa ponownie go wystawić i sprzedać. Wpłatę zwróciłam natychmiast informując kupującą, że za późno dokonała wpłaty i przedmiot jest już niedostępny.  Pani twierdzi, że nie miałam prawa sprzedawać kupionego przedmiotu i wystawiła mi negatywny komentarz. 

Komentarz zawiera negatywną ocenę przedmiotu, którego kupująca nie widziała, zmysliła bo inaczej nie mogłaby wystawić żadnego komentarza, musi zakreślić wszystkie gwiazdki.

Odwołałam się do Allegro bez skutku, otrzymałam odpowiedź, że kupująca miała prawo wystawić komentarz czyli  przyznała, że na Allegro można kłamać, a sprzedający musi czekać 30 dni na wpłatę. Coś mi tu nie gra.

Czyżby Regulamin allegro nie obowiązywał wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy go ustanowili czyli pracowników Allegro? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

@sonia74 Tak, kupujący ma na zwykłym ma 30 dni na zapłacenie w licytacji, możesz to zmienić wystawiając ofertę,  Oczywiście nie powinna oceniać przedmiotu, ale jak komentarz nie narusza regulaminu i nie obraża Allegro go nie usunie.

Upewnij się, czy Twój klient chce zapłacić za swoje zakupy. Powinien to zrobić:

oznacz moderatorów

sonia74
#9 Pomysłodawca#

Negatywna ocena przedmiotu, którego kupująca nie widziała jest zgodna z regulaminem? Co za bzdury! Miałam prawo dysponować przedmiotem skoro otrzymałam od Allegro zwrot  opłaty od sprzedaży! Dlaczego mi ją zwrócono, Allegro powinno napisać krótko: "trzymaj ten przedmiot kobieto bo a nuż za miesiąc czy dwa kupująca wpłaci 9,90 zł" Specjaliści w Allegro sami sobie przeczą!

oznacz moderatorów

sonia74
#9 Pomysłodawca#

Czyli kupujący może oceniać przedmiot którego nie widział byleby mnie nie wyzywał?!

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Tylko 30 dni? Sprzedawca powinien czekać co najmniej rok na wpłatę aż klient odłoży pieniążki.

oznacz moderatorów

sonia74
#9 Pomysłodawca#

Tu  nie było co odkładać, kwota znikoma 9,90 zł.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@sonia74 Na przyszłość - umieszczaj w licytacji zapis: „Na wpłatę po zakończeniu licytacji czekam (np.) 5 dni roboczych”. Jest to w pełni zgodne z regulaminem Allegro. Domyślne 30 dni to absurd. 

oznacz moderatorów

sonia74
#9 Pomysłodawca#

Największym absurdem jest samo Allegro! Kupująca oceniła negatywnie przedmiot którego nie widziała, a Allegro mi odpisało, że miała takie prawo i komentarz nie jest niezgodny z Regulaminem Allegro. Napiszę skargę do dyrekcji niech w końcu dopracują te nieścisłości bo co innego mówi Regulamin Allegro, a co innego "specjaliści" Allegro.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Temat stary jak samo Allegro. W bardziej cywilizowanych serwisach kupujący nie ma prawa wystawiać komentarza, jeśli nie opłacił transakcji. Ale tutaj nic się nie zmienia.

Natomiast 30 dni jest niestety zgodne z regulaminem, jeśli nie ustawisz inaczej. Dla pewności lepiej przetrzymać przedmiot - nawet jeśli przyznano zwrot prowizji.

oznacz moderatorów